без разкритие

  • 1 966
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
на 17.10 ми е термина. Днес ходих на консултация и отново нямах никакво разкритие.
Чудех се дали и при вас е било така.Остава съвсем малко, а дребосъка няма и намерение да излиза...
Вземам вече да се тревожа...
и какво ще следва ако мине 17, а все още сме навсякъде заедно....???

# 1
  • Мнения: 3 322
Кой ти каза че задължително трябва да имаш разкритие преди 17-ти? Като не стане до тогава, ще изчакате още 1-2 дни и най вероятно ще те приемат в болницата където ще те следят дали всичко е наред, ако нищо не стане още малко, ще предизвикат раждане със системи или хапчета за разкритие. Нищо обезпокоително няма в това което описваш. Ако ти е първо раждане и имаш разкритие най вероятно е започнал родивия процес , ще го разбереш със сигурност , не се притеснявай!

# 2
  • Мнения: 517
е ти пък защо са тези притеснения..?!  newsm78 И какви разкрития..?!?! Не е задължително още от сега да имаш разкрития..Моят термин е на 20.10 .. Вчера бях на консултация..док ми каза, че ако не родя до 24.10 ще предизвика раждане. Не се притеснявай за нищо..лекарите си знаят работата  Hug

# 3
  • Мнения: 2 274
   А защо трябва предварително да имаш разкритие  newsm78? Аз моето го получих в деня на раждането вследствие на контракциите! Незнам кой ти е казал че една седмица предварително трябва да имаш разкритие  Rolling Eyes? Сега с второто бебе съм с 1см. разкритие от 6м и все треперя да не се увеличи и да зараждам по-рано  ooooh!!
  А пък ако преносиш - ClanG вече ти е казала какво се прави! Няма нищо страшно! Аз преносих, но на 7 ден след термина малкия реши, че е време и се роди самосиндикално  Mr. Green! Е, не минах без система, щото имах разкритие, но бебето беше високо горе и не искаше да мине през тесния ми таз, та решиха да засилят контракциите, за да можела матката да го избута надолу  ooooh!!
  Не се притеснявай! Леко раждане   bouquet!

# 4
  • Мнения: 942
След ClanG няма какво да добавя,освен да ти пожелая леко раждане и скоро да си гушкаш най-сладкото бебе на света Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 985
Изобщо не ги мисли тия работи, успех и леко раждане. Не си измисляй несъществуващи проблеми.  Пази си сега нервите и спокойствието за после.   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 126
Аз преносих 7 дни след което нямаше никакви признаци на предсоящо раждане - ни контракции, ни разкритие.След като ме приеха в болница ехографът показа намалели води и на другата сутрин ми направиха секцио.Затова няма защо да се тревожиш всичко ще си дойде на мястото и бебо ще излезе на бял свят Hug

# 7
  • Мнения: 3 042
  А защо трябва предварително да имаш разкритие  newsm78?

 Thinking и аз това се чудя.


Когато трябваше да раждам щерката имах 12ч леки контракции и чак след това, когато започнаха по-силните контракции започнах да получавам разкритие.

С малкият вече бях второ раждане и имах 2 см разкритие преди да започнат сериозните контракции, но от няколко дни имах непостоянни много леки контракции. Родих 2 дни след термина . Започна да ми се отлепя тапата и лекарката предизвика раждането.

А ако не родиш до към 10 ден след термина най-вероятно ще ти предизвикат раждането.

Леко раждане!

# 8
  • Мнения: 186
И при двете раждания разкритието го получих след като започнаха контракциите.
Не се притеснявай и леко раждане! newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 35 817
Защо трябва да имаш разкритие дни преди раждането?????
Това става часове преди раждането.
Успокой се и не мисли за тези неща.
Леко раждане

# 10
  • София
  • Мнения: 4 035
Изобщо няма от какво да се притесняваш.Аз влезнах да раждам с контракции през 2 минути,изтекли води и 0 см разкритие.Беше ми първо раждане,а ме приеха в 22.30ч и в 2.57ч родих Ина.С тесен таз съм, с висок диоптър,а родих без упойка и система,с контактни лещи в очите и имах 5 козметични вътрешни шева,които 3 дена по-късно не усещах.Знам,че не при всички е така,но аз пазя прекрасни спомени от раждането и ти пожелавам същото с цялото си сърце Hug

# 11
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Радвай се, че нямаш разкритие. Да получиш разкритието на раждането е най-естественото нещо на света. Това значи,че здраво държиш бебето Hug И не се притеснявай,то си знае кога да излезе,няма да го носиш цял живот. Е,ако то не знае,докторите знаят Joy Успех! Hug

# 12
  • Мнения: 174
На една позната терминът и беше на 01.10 и още не е родила,от 2 дни е в болницата но още нищо..бебка е добре и не иска и не иска да излиза.
Така,че не се притеснявай има време !
Успех и леко раждане !  bouquet

# 13
  • Мнения: 14 133
Защо трябва да имаш разкритие дни преди раждането?????
Това става часове преди раждането.
Успокой се и не мисли за тези неща.
Леко раждане

И защо въобще те проверяват за разкритие?

# 14
  • Мнения: 4 806
изобщо не е нужно да имаш предварително разкритие. Има някаква заблуда.

Общи условия

Активация на акаунт