Липса на ядра на вкостяване

  • 4 660
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Днес бяхме на преглед при ортопед и се оказа при ехографията, че има липса  на ядра на вкостяване. Лекарят каза, че това най-вероятно се дължи на рожденното му ниско тегло 2200кг и това вкостяване ще се появи по-късно при него. Някой имал ли е такъв проблем? Препоръчайте ми добър специалист в Пловдив и ако може координатите му! 

# 1
  • Мнения: 99
Д-р Красимир Вальов, ДКЦ "Пловдив"- поликлиниката в Окр. б- ца.
Тел. 900847, 967686, 0888400491

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 56
Ние бяхме на ортопед преди 3-4 дни. Прегладаха малката на ехограф, след което лекаря препоръча и рентген, защото нещо го притеснявало. Направихме снимка и резултата от нея гласи същото:Липсват ядра на вкостяване на главите на бедрените кости. Тъй като ортопедът не обърна внимание на това, ние го приехме за нормалното състояние на нещата, изобщо не си помислих, че нещо не е наред. Нямам представа какво означава. Крайната диагноза е Лекостепенна ДКК-нищо не ми говори и лекарят нищо не ми обясни. Като отида при педиатърката мисля да науча повече подробности по въпроса.  В крайна сметка ни препоръча да носим абдукционни гащи. Още не съм къпила и не знам дали да купувам. Ние бяхме при д-р Чолаков-ДКЦ "Надежда".

# 3
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Д-р Хазбун ти препоръчвам. Кабинетът му е до Военна болница. Не работи със ЗК. Прегледът е 30 лв. Тел. му е 0888523185.

# 4
  • Мнения: 102
Ние бяхме на ортопед преди 3-4 дни. Прегладаха малката на ехограф, след което лекаря препоръча и рентген, защото нещо го притеснявало. Направихме снимка и резултата от нея гласи същото:Липсват ядра на вкостяване на главите на бедрените кости. Тъй като ортопедът не обърна внимание на това, ние го приехме за нормалното състояние на нещата, изобщо не си помислих, че нещо не е наред. Нямам представа какво означава. Крайната диагноза е Лекостепенна ДКК-нищо не ми говори и лекарят нищо не ми обясни. Като отида при педиатърката мисля да науча повече подробности по въпроса.  В крайна сметка ни препоръча да носим абдукционни гащи. Още не съм къпила и не знам дали да купувам. Ние бяхме при д-р Чолаков-ДКЦ "Надежда".
Ние също бяхме при него и поради същата причина не съм особено очарована от него (за съжаление повечето лекари не заслужават да се наричат такива) newsm11 Твоето детенце колко кг се роди?

# 5
  • Мнения: 867
При преглед при д-р Янакиев на шест месеца констатира че липсвали ядра! Понеже не вярвам на доктори и диагнози, освен ако не съвпадната поне три мнения, заведох детето в Торакс при д-р Колишев   още същия ден. Там констатацията беше че има започнало развитие, но са в начален стадий. Също така ми обясниха, че при децата е различно като нормално развитието продължава до към 9-10 месец. Ходих на контрола след два месеца пак при д-р Колишев-ядърцата си се развиваха нормално! Трябва да се има впредвид и дали детето е родено преди термина!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 56
kerrу, при въпросния лекар децата минават като на конвейр, поне при нас беше така. Гледа ги и какво вижда не е ясно на никой освен на него. Прегледа 4 деца за няколко минути. Аз и съпруга ми съжаляваме, че я заведохме. Резултата беше много рев и на всичкото отгоре облъчване с рентген. Малката се роди 2,780 кг.

# 7
  • Торонто
  • Мнения: 837
Д-р Хазбун,   Peace "Хр. Ботев"89, телефона го е дала по-горе една майка. Наистина не работи с касата, но това поне не го обвързва с мошенгиите, свързани с нея и не изсписва ортопедични гащички като за световно. С удоволствие ще оставиш 30 лв., много е изчерпетелен.
За д-р Янакиев мога само черни списъци да търся и да го слагам, ако искаш проблем със ставите на детето си - отивай при него - гаранция. Не само гащи ще ти изпише ами и ще ти каже точно откъде да ги купиш. Много разпитвах за него след като ни подлуди и разбрах, че е дистрибутор на въпросния артикул, а на едно дете бащата щеше да ходи да го убива че е държал детето му с каиши без да има нужда (пак с цел печалба). Мен ме съветваха даже да го съдя след като получих от 2 други доктора след него писмено отричане на диагнозата му + ехографски снимки (каквито той не ми даде а директно изписа гащите)  #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Работеше в 4 ДЦК, сега вече е уволнен  Peace
Но сигурно на другите места където работи продължава да мори горките създания бебенца. В една друга тема една майка лекарка ме посъветва да имам повече вяра в лекарите, но то ти стига да ти се паднат двама като Янакиев да ти скъсят живота пък после им имай вяра ...

Общи условия

Активация на акаунт