любовница или приятелка???????

  • 6 493
  • 90
  •   1
Отговори
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???

# 1
  • Мнения: 260
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???
Жената каза, че приятелка е по опасно.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Че какво му е опасното,след като са само приятели. newsm78

# 3
  • Мнения: 9 092
И двете са кофти.
В случая с любовниците...кой ще го търпи такъв мухльо Tired
А за приятелка...ако не се преминава границата на приятелството, всичко е ок.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Честно казано не мога да преценя, но приятелката не е никак безопасна. Това, че е толкова близък с нея би могло да означава, че комуникацията му в къщи не е на досатъчно ниво  Thinking

# 5
  • Мнения: 730
В приятелството няма лошо,само,че границата между приятелка и любовница за мъжете е много тясна!

# 6
  • Мнения: 442
Че какво му е опасното,след като са само приятели. newsm78

според мъжът ми няма такова нещо, като приятелство между мъж и жена - рано или късно ще се стигне до секс. аз внасям малка корекция - ще се стигне до секс, ако жената(приятелка) го желае.
(казвам го аз, която имам двама приятели-мъже) Flutter

# 7
  • Мнения: 6 155
приятелката  Confused

# 8
засега между нас няма нито любовница ,нито приютелка /поне така си мисля/,но често сме си говорили по този въпрос.мосля че за мен по страшно е ако си намери приятелка с която да си споделя и общува за нещата които го вълнуват ,защото това може да остане за цял живот ,докато любовницата би  му омръзнала по- бързо.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 104
В приятелството няма лошо,само,че границата между приятелка и любовница за мъжете е много тясна!

и аз така смятам Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 529
мисля ,че по-лошото от двете е приятелката

# 11
  • Мнения: 8 917
И двете са кофти, но определено с приятелката е по-коварно.

# 12
  • Мнения: 257
Според мен от двете беди по лошата е приятелката с която си споделя проблемите у дома.Защото след време тя толкова много ще го разбира и ще му влиза в положение,че най-накрая ще успее да го омае.

# 13
  • Мнения: 217
засега между нас няма нито любовница ,нито приютелка /поне така си мисля/,но често сме си говорили по този въпрос.мосля че за мен по страшно е ако си намери приятелка с която да си споделя и общува за нещата които го вълнуват ,защото това може да остане за цял живот ,докато любовницата би  му омръзнала по- бързо.
Не бъди толкова сигурна, 4е любовницата ще му омръзне бързо.А пък и с приятелката няма да са дълго приятели Laughingскоро и тя ще му стане любовница.А по добре нито едната ,нито другата Peace

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
нито едно от двете....ако се постарае сьпругата може да бьде и любовница и приятелка едновремено.....

# 15
  • Мнения: 1 451
Няма нищо лошо в приятелката. Имал съм такива приятелки жени, никога не сме пристъпвали някакви граници, не знам защо съпругите толкова се дразнят от това. Те също си имат някой, с който да споделят. А за дома и семейството по-лесно се споделя с жена.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И двете са нежелателни!
Никога не съм вярвала в приятелство между мъж и жена. Веднъж за малко да си променя мнението. Имах един приятел, женен с две деца. Супер си бяхме, лафехме си за какво ли не, в местния пъб редовно запиваме заедно, ходехме на кино и така в продължение на месеци! Докато една вечер към 11 часа ме покани на "кафе"  у тях  newsm78 Но аз нали съм заплес небрежно заявих, че кафе след 6 часа следобед не пия  Crazy Чак като се качих в колата, на път за в къщи, се сетих какво означаваше поканата за кафе, в такъв час на ноща ooooh! От тогава някак приятелството ни се промени.

# 17
  • Мнения: 4 473
В тийнеджърските си години имах мъж приятел, по-скоро момче (аз бях на 16г, той на 18г). Бяхме наистина и само приятели. Различните пътища в живота ни ни разделиха, иначе мисля, че и до днес щяхме да останем такива...знае ли човек.
Към днешна дата обаче съм на мнение, че истинско приятелство трудно може да съществува между мъж и жена. Единият от двамата е твърде вероятно да има И други помисли към другия. Въпрос на време и ситуация е да се стигне до момента, в който истината ще лъсне. Ако и да е само физическо привличането - то ще си проличи, дори и привлеченият да отрича и колкото и да се старае да го прикрива. Сполучлив вариант е да бъдат добри познати, приятел е доста силна дума. Така си мисля аз. Знам, че има изключения и се радвам много на такива хора.
По тази причина, ако трябва да избера едно от двете ще ми е доста трудно. Не бих била очарована съпругът ми да си има любовница/и, но и няма да ми е по-малко неприятно, ако разбера, че освен леглото - споделя и душата си с друга.

# 18
  • Мнения: 10 758

По тази причина, ако трябва да избера едно от двете ще ми е доста трудно. Не бих била очарована съпругът ми да си има любовница/и, но и няма да ми е по-малко неприятно, ако разбера, че освен леглото - споделя и душата си с друга.
От снощи седя и се чудя, кое е по-кофти newsm78Сега съм убедена, че предпочитам да ходи и да ч.ка някаква, отколкото да си споделя и най-пикантните неща, от семейната ни кухня, пък и не само за семейството.Ч.кането е до време(все някога ще му клюмне), а приятелството си остава до края.

# 19
  • Мнения: 2 040
Не подценявайте приятелката ...  Naughty
И с двете е опасно, но с приятелката още повече ...  Peace
Ако е само за секса - чука и бега, но при приятелката - днес ще сподели, утре ще сподели и ако тя го разбира и го успокоява, нищо чудно и чувства да се появат .. а тогава става страшно  Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Кофти са и двете... Ако обаче приятелката изземе функциите на споделянето и прочие, къде оставам аз? - което е по-опасно за мен. Това с приятелството между мъж и жена, също мисля, е много крехка история...

# 21
  • Мнения: 1 451
Ако обаче приятелката изземе функциите на споделянето и прочие, къде оставам аз?
А къде си била ти, че се е появила нуждата от споделяне с друга?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ако обаче приятелката изземе функциите на споделянето и прочие, къде оставам аз?
А къде си била ти, че се е появила нуждата от споделяне с друга?

Така де, значи нещо куца - есть проблема! Като е "есть проблема" да дойде да ми каже т.е. да обсъдим проблемата. Пък ако не можем и това да направим - пътя ти е ясен...

# 23
  • Мнения: 1 172
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???

Кое е по-добро или по-лошо се обмисля, когато имаш избор между тези две неща. Любовница или приятелка - това да не става по твое желание? И ако всички ти кажат, че любовницата е по-опасна, с какво ще ти помогнат? Нима ако се случи мъжът ти да преспи с друга и ти разбереш, ще въздъхнеш спокойно "е, има и по-лош вариант, да му е приятелка...".

# 24
  • Мнения: 1 451
Ако обаче приятелката изземе функциите на споделянето и прочие, къде оставам аз?
А къде си била ти, че се е появила нуждата от споделяне с друга?

Така де, значи нещо куца - есть проблема! Като е "есть проблема" да дойде да ми каже т.е. да обсъдим проблемата. Пък ако не можем и това да направим - пътя ти е ясен...
За съжаление много хора предпочитат да си мълчат. Минах по тоя път, бившата нищо не споделяше, не от липса на доверие, а просто защото си беше такава. Предпочиташе да си избива напрежението навън.

# 25
# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
 Simple Smile Мда, проблемите най-често са в другия двор! Да ти кажа ли ,свиле, че и аз бях такава - нищо не споделях /или поне малко/. Такава си бях, но го преодоляхме заедно - то затова е да си в семейство мисля...
Да не ти казвам каква бях по време на бременност  ooooh!

# 27
  • Мнения: 702
Ако обаче приятелката изземе функциите на споделянето и прочие, къде оставам аз?
А къде си била ти, че се е появила нуждата от споделяне с друга?

  chef newsm64 newsm75 newsm79 wash hang 1dishes newsm71 clean clean prostor clean feeding

# 28
  • Мнения: 6 992
приятелката

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И двата случая са от гадни, по-гадни!
За любовниците ясно - низки страсти ще да се разгарят там, за приятелката - ще й споделя и ще търси съвети от нея, ще й изнася информация от кухнята, а тя ще му дава тон в живота, и вашите вътрешни взаимоотношения ще са под влиянието на трети човек, за когото не се знае до колко е добронамерен!

# 30
  • Мнения: 3 214
нито едно от двете....ако се постарае сьпругата може да бьде и любовница и приятелка едновремено.....

 Peace

# 31
  • Мнения: 472
И двете нямат място в едно истинско семейство.

# 32
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И двете са кофти, но определено с приятелката е по-коварно.

# 33
  • Мнения: 1 581
Да изместиш любовница е лесно - ще се пооправиш, ще стегнеш дупето, ще скъсиш полите... Ама приятелка - жена, с която се е сближил, та чак да й споделя лични неща - не е лесна работа  ooooh!  Пък и хлъзгава повърхност... Ние така се залюбихме, бяхме приятели известно време... После...
Няма лошо жена приятелка, и аз имам приятели мъже. Но станат ли прекалено близки отношенията, хлъзването ор нечия страна е на една ръка разстояние.

# 34
  • Мнения: 36
Повечето ми приятели са мъже.По-лесно общувам сякаш с тях.Приятелството ни продължава с години .Когато са ме правили съпричастна с техен проблем ,единственото което са очаквали от мен -това е било гледната точка на Жената ,в конфликтната ситуация.Признавам ,че в повечето случаи съм била "адвокат"на съпругите или приятелките.Апелирала съм към толерантност и разбиране .Харесвам техните съпруги и приятелки .Много често, при проблем и те се допитват до моето мнение.Мисля,че приятелката не е проблем ,ако е истинста приятелка !

# 35
  • Мнения: 7 474
Опази боже и от приятелки и от любовници  Praynig
Ако приятелката стане любовница става най-страшно  ooooh!

# 36
  • София
  • Мнения: 978
Не съм съгласна с повечето от Вас.
Аз имам прекрасно семейство, но имам и двама приятели мъже и те са семейни, с тях сме израснали заедно и сме много близки и си споделяме всичко. Не виждам нищо лошо в това, а дори напротив, щастлива съм, че в живота ми има такива хора.
А,  да не пропусна съпругите им слава богу не ги гони излишна параноя Mr. Green
Със съпруга ми също сме много близки и сме и приятели и изобщо между нас има красиво, което може да се случи между двама.

# 37
  • Мнения: 494
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???
Жената каза, че приятелка е по опасно.

Не не и не. Аз си имам такъв приятел и какво да не би да съм си легнала с него .Познавам се със бъдещата му жена и не мисля, че му създавам проблеми.

# 38
  • Мнения: 6 461
засега между нас няма нито любовница ,нито приютелка /поне така си мисля/,но често сме си говорили по този въпрос.мосля че за мен по страшно е ако си намери приятелка с която да си споделя и общува за нещата които го вълнуват ,защото това може да остане за цял живот ,докато любовницата би  му омръзнала по- бързо.
Не бъди толкова сигурна, 4е любовницата ще му омръзне бързо.А пък и с приятелката няма да са дълго приятели Laughingскоро и тя ще му стане любовница.А по добре нито едната ,нито другата Peace
Peace

# 39
  • Мнения: 13 512
Приятелството между мъж и жена  е такова,само защото единият от двамата не иска  да е нещо повече. Винаги, ама винаги има привличане от едната страна. Затова и  като искаш да разкараш някой, му казваш- чувствам те като приятел.

# 40
Моят съпруг си има "такава" приятелка - жената на най-добрия му приятел! Не само, че е запозната с всичко, което се случва у нас/с нас, но и си позволява да дава мнения за неща, които касаят само нашето семейство. Отношенията й със съпруга ми са много странни от нейна страна - държи се като някаква смесица от негова приятелка и сестра... и не знам още какво! В началото на връзката ни не й обръщах внимание, но след известно време се наложи да й напомня, че съпругата и майката в нашето семейство съм аз! Сега, след седем години познанство, афишира много топли чувства към мен, но аз нямам причина да й се доверя за каквото и да било! Така че - тези приятелства могат да бъдат доста подмолни и опасни!

# 41
Моят съпруг си има "такава" приятелка - жената на най-добрия му приятел! Не само, че е запозната с всичко, което се случва у нас/с нас, но и си позволява да дава мнения за неща, които касаят само нашето семейство. Отношенията й със съпруга ми са много странни от нейна страна - държи се като някаква смесица от негова приятелка и сестра... и не знам още какво! В началото на връзката ни не й обръщах внимание, но след известно време се наложи да й напомня, че съпругата и майката в нашето семейство съм аз! Сега, след седем години познанство, афишира много топли чувства към мен, но аз нямам причина да й се доверя за каквото и да било! Така че - тези приятелства могат да бъдат доста подмолни и опасни!
ето за такова "приятелство " говоря.тези така нар. приятелки сякаш усещат властта ,която имат и се възползват от нея като непрекъснато изказват"компетентни мнения".

# 42
  • Мнения: 5 103
Че какво му е опасното,след като са само приятели. newsm78
И аз това се чудя?

# 43
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И двата варианта хич не ми допадат!

# 44
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Приятелството между мъж и жена  е такова,само защото единият от двамата не иска  да е нещо повече. Винаги, ама винаги има привличане от едната страна. Затова и  като искаш да разкараш някой, му казваш- чувствам те като приятел.

А, много точно казано! Съгласна съм напълно!   bouquet

# 45
  • Мнения: 948
Приятелството между мъж и жена  е такова,само защото единият от двамата не иска  да е нещо повече. Винаги, ама винаги има привличане от едната страна. Затова и  като искаш да разкараш някой, му казваш- чувствам те като приятел.

А, много точно казано! Съгласна съм напълно!   bouquet
Подкрепям с две ръце. Peace

# 46
  • Мнения: 1 564
От снощи седя и се чудя, кое е по-кофти newsm78Сега съм убедена, че предпочитам да ходи и да ч.ка някаква, отколкото да си споделя и най-пикантните неща, от семейната ни кухня, пък и не само за семейството.Ч.кането е до време(все някога ще му клюмне), а приятелството си остава до края.
=======================================================================
Напълно съм съгласна.

# 47
  • Мнения: 2 047
   Не виждам нищо опасно в приятелството. В тази тема много се смесват нещата, явно някои никога не сте имали мъже приятели. Не става дума за някакво привличане от едната страна и да се лъжете, че сте "приятели".  Друг е въпросът, че такова истинско приятелство се намира трудно, напр. на мен са ми още от ученическите години.  Никога не е ставало и дума за някакво сексуално привличане, защото всички сме си имали гаджета извън тази компания.

   Явно в тази тема любовница и приятелка носят едно и също значение, и двете се отхвърлят защото любовница значи секс, а думата "приятелка" за повечето явно носи завоалиран сексуален контекст или е някаква досадница, която се меси в личния живот на семейството и се нуждае от разкарване.

# 48
  • Мнения: 1 753
Нямам нищо против човека да разнообрази с някое маце, само да не разбирам  Twisted Evil
Иначе аз НЕ ПОЗВОЛЯВАМ, да не кажа, че забранявам съществуването на "приятелки" - кви приятелки бееее, кви 5 ле`а бееееее.....  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil Няма такъв филм като приятелство м/у мъж и жена - вариатните са 2 - или има секс или няма секс. Друго нещо с друга жена, освен с мен, НЕ СЪЩЕСТВУВА.  Crossing Arms

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Приятелката според мен. Нали уж собствената му жена трябва да му е най-добрата приятелка.

# 50
  • Мнения: 686
И двата варианта са много опасни - за мен границата между двете е много малка!

# 51
  • Мнения: 78
И ДВЕТЕ СА ОПАСНИ И СТРУВА МИ СЕ ПРИЯТЕЛКАТА Е ДОСТА РИСКОВ МОМЕНТ.МЪЖЕТЕ ТРУДНО УСТОЯВАТ ЗАДЪЛГО ЗАД ГРАНИЦАТА МЕЖДУ ПРИЯТЕЛСТВО И .......ОЩЕ НЕЩО.

# 52
  • Мнения: 166
Някой направи ли си труда да отскочи до адреса, даден от "госта"? На мен ми хареса и картинката май точно така изглежда. Никой не отрича истинското приятелство между мъж и жена. НО. Изводът, който се налага е, че приятелката е толкова по-истинска, колкото е по-грозничка. hahaha Никой не искам да обидя, аз също смея да твърдя, че съм имала мъже-приятели, както и в момента имам такъв. Обаче смея и да твърдя, че изглеждам доста прилично, та сега се чудя и мая... Laughing
Сериозно по въпроса - мразя привлекателни жени да се въртят около съпруга ми под каквато и да е форма. Любовницата е опасна, защото мъжете не само мислят, ами и чувстват със знаем кое си... Приятелката е опасна, защото само тя си знае на коя стълбичка е мъжлето ти. А пък когато нещо се случва между мъж и жена, определено за това е виновна жената... Thinking

# 53
  • Мнения: 377
  Не виждам нищо опасно в приятелството. В тази тема много се смесват нещата, явно някои никога не сте имали мъже приятели. Не става дума за някакво привличане от едната страна и да се лъжете, че сте "приятели".  Друг е въпросът, че такова истинско приятелство се намира трудно, напр. на мен са ми още от ученическите години.  Никога не е ставало и дума за някакво сексуално привличане, защото всички сме си имали гаджета извън тази компания.

   Явно в тази тема любовница и приятелка носят едно и също значение, и двете се отхвърлят защото любовница значи секс, а думата "приятелка" за повечето явно носи завоалиран сексуален контекст или е някаква досадница, която се меси в личния живот на семейството и се нуждае от разкарване.

Абсолютно съм съгласна. Повечето ми приятели са мъже и от ученическите и от студентските години и не виждам нищо ненормално. Много неща сме преживели заедно и за това ни е лесно да си споделяме и да си говорим на всякакви теми.
Единственото, което за мен лично е ненормално е да споделяш с приятел/ка неща, които не би могъл да споделиш със собствения си мъж.  Rolling Eyes
А и моите приятели никога не са си позволявали да дават тон на личния ми живот, както и аз на техните.  Peace

# 54
  • Мнения: 422
Ако е само приятелка, невиждам нищо лошо в това. GrinningАз имам 3-ма приятели мъже и никога не сме минавали границата и нямам и такова намерение, нито пък те!Докато любовница... #Cussing out  Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 69
Двата вариянта са кофти. Бях много щастлива , че имам мъж приятел и много съм му помагала със съвети. От моя страна нямаше абсолютно никакви чувства , просто не го приемах като мъж , но след време ми призна , че той има чувства и явно е било от самото начало . После ми се случи с още един така . Не съм ги игнорирала , продължаваме да се виждаме , но винаги имам едно на ум и гледам да не ги провокирам с нещо . Стана ми кофти , дадох си сметка , че приятелство м/у мъж и жена е невъзможно , само ако не са съпрузи естествено. А любовницата - без коментар...

# 56
  • Мнения: 4 555
Защо да е лошо, злина и т.н. това, че човекът имал приятелка!?
Едва наскоро се замислих по тези въпроси и ми направи впечатление, че моите приятели са все мъже, а на мъжа ми - все жени. Аз неговите не мога да ги понасям и когато някоя от тях ни покани на гости, го пращам сам.
На него пък моите приятели са му безинтересни и предпочита да не присъства на срещите ми с тях.
Е, имаме и общи приятели, разбира се.
Ама човек има нужда от приятели, аз не разбирам защо това да е злина. Може да е защото съм зодия близнаци, но не мога да издържа да съм в компанията само на един човек непрекъснато. Имам толкова много интереси и хобита и непрекъсната нужда да приказвам с някой, който се интересува от същите неща. Не понасям ограниченията. И гледам да не ги налагам.
И пак мисля, че един мъж ако ще изневерява, и да го вържеш с белезници за парното и качулка на главата, няма да помогне. А от излишна ревност няма нужда.

# 57
  • Мнения: 3 268
Приятелката,защото е потенциална любовница ,а любовницата не винаги е приятелка и не винаги застрашава съпругата пряко.Но една приятелка,дето може да стане любовница си е направо атомна бомба.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 067
Май и двете е лошо...

Макар, че мъжът ми има приятелки, с които преди се виждаше сам, ама напоследък ги опознах и ме кефят и мен...
Преди много е споделял с тях, но откакто сме заедно, аз съм му най-добрата приятелка Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 13:06 от Фъстъчка

# 59
  • Мнения: 3 271
Приятелството между мъж и жена  е такова,само защото единият от двамата не иска  да е нещо повече. Винаги, ама винаги има привличане от едната страна. Затова и  като искаш да разкараш някой, му казваш- чувствам те като приятел.

Никога не съм го разбирала това, а често се коментира тук. Имала съм няколко близки приятели мъже, единият от доста време. Не съм си и помисляла, че е нещо различно от добър приятел, не по-добър от съпруга ми, разбира се, но това го приемам за факт по презумпция, нали затова сме създали семейство. Не знам защо винаги се очаква да има сексуален подтекст в приятелството само защото хората са от различен пол  newsm78

# 60
  • Мнения: 13 512
лично  мнение,базирано на лични наблюдения и не само. Говоря за такива приятели, с  които споделяш абсолютно всичко и търсищ съвет за всичко, дори повече,отколкото от партньора си понякога
Приятелството между мъж и жена  е такова,само защото единият от двамата не иска  да е нещо повече. Винаги, ама винаги има привличане от едната страна. Затова и  като искаш да разкараш някой, му казваш- чувствам те като приятел.

Никога не съм го разбирала това, а често се коментира тук. Имала съм няколко близки приятели мъже, единият от доста време. Не съм си и помисляла, че е нещо различно от добър приятел, не по-добър от съпруга ми, разбира се, но това го приемам за факт по презумпция, нали затова сме създали семейство. Не знам защо винаги се очаква да има сексуален подтекст в приятелството само защото хората са от различен пол  newsm78

# 61
  • Мнения: 3 271
лично  мнение,базирано на лични наблюдения и не само. Говоря за такива приятели, с  които споделяш абсолютно всичко и търсищ съвет за всичко, дори повече,отколкото от партньора си понякога

Да, това би било притеснително. Макар, че в този случай нещо с партьора определено не е наред

# 62
  • Мнения: 5 317
И двете;

# 63
  • Мнения: 1 190
Като че ли Приятелката newsm78

# 64
  • NY
  • Мнения: 209
 
 Бившите ми гаджета са бивши гаджета, история,минало, опит.... о не и прители. Не мога да го проумея... да разкарам някой и да го искам за приятел, или някой да ме разкара и да съм му приятел  #Crazy..
 Любовница или приятелка?????..... знае позицията ми по въпроса, от там нататък той да си взима решението

 Peace



 


 


 

# 65
  • Мнения: 3 405
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???

Няма безопасна такава, нито в единия, нито в другия вариант.

# 66
   Не виждам нищо опасно в приятелството. В тази тема много се смесват нещата, явно някои никога не сте имали мъже приятели. Не става дума за някакво привличане от едната страна и да се лъжете, че сте "приятели".  Друг е въпросът, че такова истинско приятелство се намира трудно, напр. на мен са ми още от ученическите години.  Никога не е ставало и дума за някакво сексуално привличане, защото всички сме си имали гаджета извън тази компания.

   Явно в тази тема любовница и приятелка носят едно и също значение, и двете се отхвърлят защото любовница значи секс, а думата "приятелка" за повечето явно носи завоалиран сексуален контекст или е някаква досадница, която се меси в личния живот на семейството и се нуждае от разкарване.

Абсолютно съм съгласна. Повечето ми приятели са мъже и от ученическите и от студентските години и не виждам нищо ненормално. Много неща сме преживели заедно и за това ни е лесно да си споделяме и да си говорим на всякакви теми.
Единственото, което за мен лично е ненормално е да споделяш с приятел/ка неща, които не би могъл да споделиш със собствения си мъж.  Rolling Eyes
А и моите приятели никога не са си позволявали да дават тон на личния ми живот, както и аз на техните.  Peace
силата на приятелствотом е много голяма,ако вие като приятелки я осъзнавате и не злоупотребявате снея спрямо половинката на приятеля е добре , но не всички "приятелки" са толкова добронамерени и използват приятелството с корисни цели.

# 67
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771

Никога не съм го разбирала това, а често се коментира тук. Имала съм няколко близки приятели мъже, единият от доста време. Не съм си и помисляла, че е нещо различно от добър приятел, не по-добър от съпруга ми, разбира се, но това го приемам за факт по презумпция, нали затова сме създали семейство. Не знам защо винаги се очаква да има сексуален подтекст в приятелството само защото хората са от различен пол  newsm78
Абсолютно същото се опитвах да напиша.
От двете ситуации би ме притеснило любовницата.
В приятелката, с която споделя какво притеснително има. Поне за мен- няма. Имам му доверие

# 68
  • Мнения: 4 076
В здравото семейство съпругата е любовницата и приятелката на мъжа си.Ако той търси секс извън брака,значи имат проблем.Ако с приятел или приятелка(без значение)се чувства по-комфортно да споделя и е по-разбиран,отколкото като говори с жена си,пак има проблем.А кое е по-опасно...зависи жената какво очаква от брака си.Ако и стига мъжът й да се прибира в къщи с парите си,дори и без да комуникират,любовницата е бедствие.Ако има претенции за разбиране,подкрепа,общи интереси,общуване,а той да тича за всяко нещо при приятелката си,това-а не приятелката,-подкопава брака им.

# 69
  • Мнения: 6 164
Зависи колко е грозна приятелката. Joy

# 70
  • Мнения: 1 165
Зависи колко е грозна приятелката. Joy
Добре казано. Peace
Предполагам е  по-добре приятелка,при условие,че тя не се меси по никакъв начин в семейния живот на двойката,а просто е един добър слушател.
За любовниците-нямам какво да коментирам.Има ли ги в живота на мъжа или той не знае какво иска и не е с изградена ясна ценностна система,или има някакви проблеми в дома си и по този начин си мисли ,че ги решава.

# 71
  • Мнения: 491
Ама под думата "приятелка" се разбират много неща. От момиченцето с което е израснал на село до новата колежка, с която изпили по едно кафе в барчето, от старото гадже, превърнало се в "просто приятелка" до съседката лелка, която също като него харесва да си гледа чушки на балкона.

# 72
  • Мнения: 6
Ако не ги намира в мен и двете, да не ми губи времето

# 73
  • Мнения: 3 248
Зависи от различни фактори. Най-вероятно - и двете. Twisted Evil hahaha

# 74
  • MUC
  • Мнения: 297
Струва ми се, че малко едностранчиво се разглежда тук приятелството... Нека има приятелки, защо не. Аз имам мъже приятели, но Той е най-добрият ми приятел! Мисля, че това е същественото.
Защото страшното идва, когато със съответния приятел или приятелка можеш да споделиш неща, които не споделяш с човека до себе си. Изживявала съм го. И това не означава, че приятелството е проблем, а че нещо във връзката ти с човека до тебе куца. В такъв случай тя е обречена, дори и да не последва връзка с приятеля/приятелката.

# 75
  • Мнения: 952
и двете не ми се нравят Naughty но приятелката е по кофтия вариант определено Thinking Че аз за какво съм му ако има нужда от приятелка и любовница newsm78

# 76
  • Мнения: 3 271
и двете не ми се нравят Naughty но приятелката е по кофтия вариант определено Thinking Че аз за какво съм му ако има нужда от приятелка и любовница newsm78

Че ти приятелки нямаш ли? За какво ти е мъж тогава  newsm78

Наистина изглежда, че в темата някак приятелите се разглеждат като "приятели", непременно със сексуален подтекст и непременно искащи да се бъркат в семейството. Чудя се защо  Thinking
Виж любовниците са друго нещо.

# 77
  • Мнения: 4 555
В здравото семейство съпругата е любовницата и приятелката на мъжа си.Ако той търси секс извън брака,значи имат проблем.Ако с приятел или приятелка(без значение)се чувства по-комфортно да споделя и е по-разбиран,отколкото като говори с жена си,пак има проблем.А кое е по-опасно...зависи жената какво очаква от брака си.Ако и стига мъжът й да се прибира в къщи с парите си,дори и без да комуникират,любовницата е бедствие.Ако има претенции за разбиране,подкрепа,общи интереси,общуване,а той да тича за всяко нещо при приятелката си,това-а не приятелката,-подкопава брака им.
Еее, стига с тези генерални заключения Naughty
Ако имал приятелка, значи имало проблем в семейството! Ама какви са тези работи!!?
Това значи, че съпругата му трябва да изчерпва цялата му нужда от комуникация и да няма контакти извън семейството. Защото нали, ако има нещо забавно за него, дето да не е свързано с жена му, значи има проблем!

Ами ако срещне бивша съученичка на улицата, трябва ли да си завърти главата на другата страна?

# 78
  • Мнения: 645
И двата варианта ме плашат. Затова се старая АЗ да съм и двете Mr. Green

# 79
  • Мнения: 4 076
Ако имал приятелка, значи имало проблем в семейството! Ама какви са тези работи!!?
Това значи, че съпругата му трябва да изчерпва цялата му нужда от комуникация и да няма контакти извън семейството. Защото нали, ако има нещо забавно за него, дето да не е свързано с жена му, значи има проблем!
Ами ако срещне бивша съученичка на улицата, трябва ли да си завърти главата на другата страна?
Съученички,колежки,съседки-лошо няма!Говорим за онази приятелка,пред която един мъж си казва всички болки и радости,а с жена си мълчи като пън.Явно са се отчуждили,омръзнали са си,на различни вълни са.Познавам такива двойки и те се разпаднаха.

# 80
  • Мнения: 4 555
Работата е там, че нещата стават в обратната последователност. Когато той мълчи като пън пред жена си и поради една или друга причина няма желание да споделя с нея, това е проблем между тях двамата.
Ако той има нужда от близост и в този момент идва приятелка, на която може да се довери, ще го направи. Но тя е напълно страничен елемент в картинката и не тя предизвиква отчуждението между двамата, което всъщност е станало преди тя да се появи.
Т.е. независимо дали мъжът има приятелка или не, ако отношенията с жена му куцат, те ще си куцат и с приятелка и без. Даже има определен положителен момент, защото приятелката може да помогне на мъжа да разбере поведението жена си в някоя конфликтна ситуация.

Мисълта ми е, че не трябва да се гледа с нарастваща параноя на всяка жена, с която той се заприказвал и да се вижда в нея потенциална любовница.

Имаше една много интересна статия на тази тема, ама уви, не мога да я открия.

# 81
  • Мнения: 3 271
Т.е. независимо дали мъжът има приятелка или не, ако отношенията с жена му куцат, те ще си куцат и с приятелка и без. Даже има определен положителен момент, защото приятелката може да помогне на мъжа да разбере поведението жена си в някоя конфликтна ситуация.

Абсолютно съм съгласна. Затова говорим за приятели все пак, не за нещо друго.

# 82
  • Мнения: 1 077
опасно за какво? - трябва да се уточни.
Опасност за извънбрачен секс? 100 / 50 %  Mr. Green...
любовник или мъж приятел - същото съотношение  Mr. Green
общи приятели, с които и двамата споделяме различни неща, че и същите понякога - това е добре.  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 268
Зависи колко е грозна приятелката. Joy
Ама знаеш ли колко хубава може да стане след 2 бутилки вино,изпити на приятелска приказка?

# 84
  • Мнения: 198
нито едно от двете....ако се постарае съпругата може да бьде и любовница и приятелка едновременно.....
дай Боже всекиму

# 85
  • Мнения: 1 294
Приятелката разбира се.Винаги единия от двамата има мераци и за нещо повече.

# 86
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
В приятелството няма лошо,само,че границата между приятелка и любовница за мъжете е много тясна!

# 87
  • Мнения: 490
момичета искам да ви попитам кое е по страшно според вас - любовница ,с която мъжа ви преспива чат пат или ги сменя без да им запомни имената или приятелка ,с която да си споделя ,дори за проблемите в къщи???
Жената каза, че приятелка е по опасно.


 Peace
И после става и второто  Wink
Проверено! Mr. Green

# 88
  • Мнения: 569

  Да си има приятелка, това не е чак толкова лошо, стига  да я познаваме и да сме убедени поне на 95% че е само приятелка,но това да ходи да се въргаля с други не бих го приела и не бих го изтърпяла. Както споделя на някой приятел така може да споделя и на приятелка, колежка, братовчедка, сестра, майка, докато любовницата е скрита лимонка и не е чак толкова безобидна.

# 89
  • Мнения: 2 631
засега между нас няма нито любовница ,нито приютелка /поне така си мисля/,но често сме си говорили по този въпрос.мосля че за мен по страшно е ако си намери приятелка с която да си споделя и общува за нещата които го вълнуват ,защото това може да остане за цял живот ,докато любовницата би  му омръзнала по- бързо.

Приятелство за цял живот (само приятелство) едва ли ще остане.... Любовниците омръзват, но лесно се сменят, затова не ти пожелавам нито едното, нито другото.
Повече комуникация, страст и разбирателство му е майката!

# 90
  • София
  • Мнения: 4 493
Ако не ги намира в мен и двете, да не ми губи времето
Peace Hug Whistling

Общи условия

Активация на акаунт