Ура!! Нови мерки срещу бясното шофиране!

  • 2 229
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Шофирането е въпрос на лична култура.За съжаление в България простаците са твърде много  и тези глоби едва ли ще ги превъзпитат.Когато шофьор забележи жена , дете или старец на пътя реагира според възпитанието си , не според правилата за движение.Тоест както вчера някой спомена по телевизията , важни са първите седем години.Така че скъпи майки, внимавайте как възпитавате децата си.Ясно е , че родителите им някой е пропуснал да възпита ....

не само шофирането - ходенето по улиците е въпрос на лична култура. като видя родители да притичват с децата си на червен светофар и ми идва да... утре това дете също ще хукне да пресича така...

# 16
  • Мнения: 1 004
Това пак ще засегне бедния обикновен българин, да не мислите че онези мутрите с джиповете и тем подобни ще им задреме на ...
Те пак ще бутнат на катаджията 100 лв и ще си ходят по живо по здраво. Няма оправия, докато има корупция и гадни мутри  #2gunfire #2gunfire
Един познат го бяха смлели точно такива мутри, които изпреварват неправилно и се блъскат в него за да избегнат друг удар. От колата не става нищо, а мутрата е нагла и му казва - съди ме бе като искаш, ти какво искаш да остана на улицата ли, ми станало, станало..какво да направя....баси живота.

# 17
  • Мнения: 817
Дано само се прилагат тези санкции.................,мен от известно време направо си ме е шубе като шофирам Embarassed
На себе си имам доверие като шофьор ,но на тези около мен Naughty #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 547
Доколкото чух, глобите ще се вземат на ръка от катаджиите, така че може да са на процент и да им е по-изгодно да глобят, а не да вземат подкуп.

Е то хубаво на ръка, ама колко от глобените щъкат с 250лв. джобни? Съмнява ме това да е истина... ако нямам толкоз пари у мен, какво, ще ме завлекат в ареста ли? По другия начин обаче - с квитанцийките - събираемостта е много, много семпла. И не е въпрос на връзки, а на хаос в организацията. На мен лично два пъти ми се е случвало да ида съвестно и чинно да си платя глобата, като и двата пъти ми върнаха талона и не ми взеха парите, щото нямало документ за нарушението при тях - често се губели по пътя  Rolling Eyes

Много ми харесва идеята за камерки по пътя, фотоси с номера на колата и солени глоби, удържани направо от заплатата или добавяни към дължимите данъци - колкото по-малко човешки единици участват в наказателната процедура, толкова по-добре.

А за новите мерки... ами оптимистична съм сякаш. Вярно, наглите тапири с лимузините ще продължат да безчинстват, но те така или инак са процентно по-малко от обикновения полупиян пролетарий, натварил се в жигулката. Поне него да озаптят. Повечето катастрофи са с коли обикновени, много рядко срещам размазан джип или спортен Мерцедес... То все отнякъде трябва да се тръгне - като начало да постреснат младежите без книжки, кварталните шумахеровци и средностатистическия нервен чичко, пък някой ден току-виж и Бойко Борисов глобили  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз да добавя още една ситуация, плачеща за глоба - родител /и от двата пола съм ги виждала/, тикащ детска количка по платното. Който, като спра до него с колата, смъкна стъклото и го питам що така, нема отговор. А инак - много са застрашени майките с колички на пътя, да...

# 20
Малка е санкцията!
Трябва поне 25 000 лева глоба и отнемане на МПС-то освен на книжката - че знаете ли колко народ кара без книжка?!?
Като почне да работи за едната глоба нарушителя, ще го видим следващия път как ще кара пил, или без книжка, или със 100 км/ч на градски булевард  #Cussing out

# 21
  • Мнения: 5 622
За съм крутите мерки. Ето днес, пак се праснаха двама пред мен....

# 22
  • Мнения: 9 990
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.Тук при нас е хаос, ама пълен.Във Варна в сезона ми се стори рай на мен, ама дали защото и варненци бяха по почивки, незнам да ти кажа. Thinking
Тук вече е бъкано от велики Бизнес-сгради без паркинг, застроено-мамата си джаса-няма къде игла да хвърлиш-скандали и бой за място.Половин София сега ще стане синя зона по по-главните улици-разминаването по съседните преки става -мисията невъзможна.
За мен-решение за сега няма...
Та-с извинение за отклонението, но и то влиза в сметките на  всичко, което се случва...Колони сутрин пълзят едвам и пак има всеки ден ударени...
И аз съм за крути мерки, но не вярвам вдигането на глобата като сума да промени нещо, ако е само това като акт от страна на Държавата.Кой ще контролира катаджията като те спре и ти започне акта и глобата ти е 200 лв според превишената скорост-той да не ти прибере 100 и да се разделите по живо по здраво.Сега официално се дава половината от акта. ако ти е около 50 лв глобата-даваш 20.хайде-да не взимат по 100, ама едно 50 ще си измуфтят като нищо, а оня спасява книжка за 3 месеца за тези 50 лв...С по-голямата сума се вдига мизата и на корупцията, защото това вече ти застрашава и хлава понякога-отнемането на книжката.Кой ще контролира това да е така наистина?
Та ако става за въпрос-ако сега ти събират правилно и за всичко глобите и ти пишат акт след акта-и сега ще се замислиш мноооого сериозно.

# 23
  • Мнения: 5 622
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.

Ами ако не се спазва дистанция....

Между другото много мразя някой да ми се залепи отзад  #Cussing out И като чукна спирачката, да видиш как бягат....  smile3513

# 24
  • Мнения: 9 990
Бубе, прасването да е проблема...случва си и бавничко като се кара...не, че омаловажавам скоростта-напротив.

Ами ако не се спазва дистанция....

Между другото много мразя някой да ми се залепи отзад  #Cussing out И като чукна спирачката, да видиш как бягат....  smile3513

Да, така е, но това не е проблем на скоростта.Хубавото в случая е, че задният е виновен, ние сме го правили няколко пъти това упражнение с чукването на спирачките ...
Тук големи скорости в час пик могат да се развият в малки отсечки на някои от новите булеварди/ ремонтираните/ То ако ставаше в задръстването да се кара бързо-щяхме да се прибираме като преди 3 години-за максимум 20 минути до половин час.
Кофти е по кварталите повече-там по малките улички се кара като че ли по-бясно.Аз съм се изумявала, как в квартална тясна улица, с паркирани 2 реда коли и липса на тротоар и никаква видимост за това идва ли насреща кола или не дай си боже-човек... не ги е страх да минават така бързо-направо ще размажат човек-костичка няма да остане SadМоже би компенсират именно от задръстванията, де да знам... ooooh!И хубаво-аз на големите кръстовища ги виждам катаджиите, ама в квартала един не съм видяла, само кварталният се мота като муха без глава...ама той не е КАТ...

# 25
  • Мнения: 518
И какво ще постигнат с новите мерки???Ще качат мизите на чакащите ни по пътищата полицаи и ще увеличат времето, в което ще се заяждаме???Аз ли примерно съм опасност по пътищата на България с колата си от 90 и някоя година, когато извън града карам с 90 - 100км/ч, макар ограничението примерно да е 80 или бясно подминаващите ме возила, на които в повечето пъти не мога да видя и марката даже....
Айде да не ми говорят за крути мерки, защотото докато не се промени манталитета на голяма част от шофьорите, нищо няма да се промени с репресии и злоба!! Защото докато кротко чаках да ми дадат акта край 1 полицейска кола / заради превишение на скоростта с 22км/ч/, по край нас по пътя прехвърча с около 180км/ч някакъв ракетоносител и полицаят, който ми пишеше акта сгълча колегата, когото обучаваше да не засича скоростта на такива автомобили, освен ако няма намерение да ги спира, а в случая нямало как #Crazy
Да следят нарушенията с камери???Добра идея за града - но пак само простосмъртните ще си получаваме актовете, а за другите нищо...Да не говорим, че по извънградските пътища няма как да се монтират камери - и дори да ги монтират ще бъдат "приватизирани" на мига....
А пешеходците, които се щурат като дрогирани кокошки на най-невероятни места???А се е случвало и да ми прескачат през капака на колата #2gunfire
Охх, колко може да се говори само по въпроса....И аз не съм привърженик на безконтролното лудеене по пътищата Crossing Arms ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 622
Не превръщайте темата в плювалник срещу полицаите отново, моля   Wink

# 27
  • Мнения: 830
Божа работа е да ви кажа.Нас с малката ни блъснаха да пешеходна пътека докато пресичахме-идиотчето беше без книжка щото го хванали да кара с алкохол.Добре че се отървахме леко на малката и нямаше нищо въпреки че количката беше паднала на асвалта,аз се отървах само с натъртвания и охлузвания.И да знаете че на онзи олигофрен нещо не можаха да му направят полицаите щото вече му били взели книжката, #2gunfireа следователя каза че държавата не може да го съди щото нямало смъртен случай #Crazy.Добре че съм тъпа и упорита че заведох дело от частен характер.Че за какви закони говорите?

# 28
  • Мнения: 5 228
Дано по-големите глоби малко поне да променят мисленето на малоумниците по улиците, въпреки че не ми се вярва особено. Днес един излезе от колата си и искаше да ме бие, започна да удря по колата ми. Тъпото беше, че от гледна точка на правилата и той, и аз бяхме прави (еднопосочна улица без обозначение в коя посока е движението), така че и да бях извикала полиция, само задръстване щях да направя.

# 29
  • Мнения: 1 547
Кой ще контролира катаджията като те спре и ти започне акта и глобата ти е 200 лв според превишената скорост-той да не ти прибере 100 и да се разделите по живо по здраво.

Преди малко разбрах, че снощи на един познат са му отнели книжката за 1 /една!/ година - за употреба на алкохол. Говорим за индивид със скъпа лимузина, мащабен бизнес и внушителни връзки. Предложил е тутакси подкуп от няколко хиляди - отказали са му. Браво на тях  Peace


Нека не бъдем толкова песимистични - да, има корумпирани полицаи, малоумни шофьори и безотговорни пешеходци. Но има и съвестни такива, които се опитват да променят нещата. Аз съм на тяхна страна.

Общи условия

Активация на акаунт