Левкоцити

  • 3 201
  • 23
  •   1
Отговори
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Това високи левкоцити ли са и проблемно ли е?
WBC 11,7 x 10 на 3та степен/на микролитър

# 1
# 2
  • Мнения: 78
Когато се правят кръвни изследвания заедно с резултатите се прилага сравнителна таблица. За по-голяма сигурност се обърни към личния лекар максимално бързо.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не са чак толкова притеснително високи. Всяка лаборатория работи по различни диферентни стойности. Обикновено повишението на левкоцитите говори за наличието на някакво възпаление в организма. Пускахте ли СУЕ ?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Това изследвания на дете или на възрастен човек са? Защото ако са на дете, особено под 4 години не са проблем. Децата по принцип са с малко по високи стойности от възрестните.

# 5
  • Мнения: 1 428
Това изследвания на дете или на възрастен човек са? Защото ако са на дете, особено под 4 години не са проблем. Децата по принцип са с малко по високи стойности от възрестните.
Peace

# 6
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Изследванията са на сина ми.Тази които са когато се навърши годинка.
Да, има  диферентни стойности и поради тази причина питам.
Обадих се на педиатъра и тя каза, че за тези годинки е нормално да е завишено.
Но аз си се притеснявам, преди един месец правихме изследвания и бяха повече от перфектни, а сега са малко по различни и това не ми харесва.
Той беше болен около 10 септември, а сега от около 15 дена е със сополки за който искат да ме убедят, че са алергични.Как искат да ме убедят ли?!Ето така - взеха ни секрет защото, имахме вече доста дълъг период сополки без да се повлияват от каквито и да било капки и следователно решиха да видят за какво иде реч.Еми речта беше, че няма никакви бактерии и следователно можело да се касае за алергичен ринит newsm78
Възможно ли е да са повишени заради нещо от описаното горе?



# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Със сигурност ДА. Стойности те са добри, за тази възраст не се притеснявай, ние винаги сме с една единица над референтните, всички лекари смятат че за възраста е нормално да са "леко" завишени. При възпалителен процес или друго, са доста завишени от нормалното.

# 8
  • Мнения: 178
Стефани беше на 4 месеца,когато започна хрема като вода и така -3 месеца.Какви ли не капки капахме,но нямаше ефект.След консултация с алерголог  се оказа алергичен ринит,който се повлия ат фенистил.

# 9
  • Мнения: 78

Обадих се на педиатъра и тя каза, че за тези годинки е нормално да е завишено.
Но аз си се притеснявам, преди един месец правихме изследвания и бяха повече от перфектни, а сега са малко по различни и това не ми харесва.
[/u]

Ами щом се съмняваш в това,което казва педиатъра, защо си записала детето си при нея?Оспорваш казаното от един лекар и си по-склонна да вярваш на писаници във форум?!!Ако толкова искаш да си изкараш детето болно поне го заведи за второ мнение при друг педиатър, в този форум едва ли има такива .Да не говорим , че онлайн прегледите са все още футуристични.


# 10
  • Торонто
  • Мнения: 837
Обадих се на педиатъра и тя каза, че за тези годинки е нормално да е завишено.
Но аз си се притеснявам, преди един месец правихме изследвания и бяха повече от перфектни, а сега са малко по различни и това не ми харесва.
[/u]
Ами щом се съмняваш в това,което казва педиатъра, защо си записала детето си при нея?Оспорваш казаното от един лекар и си по-склонна да вярваш на писаници във форум?!!Ако толкова искаш да си изкараш детето болно поне го заведи за второ мнение при друг педиатър, в този форум едва ли има такива .Да не говорим , че онлайн прегледите са все още футуристични.
Извинявам се за отклонението, но на 10 публикации, които имаш не ти прави чест да държиш такъв тон на редовен потребител в този форум и освен това много майки са получили тук повече информация отколкото при личните си лекари. Само погледни как започва например темата за срастване при момиченца а и много други. Притеснено е момичето - пита, едва ли желае тя или която и да е друга да си изкара детето болно.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
И аз се извинявам за отклонението, но Софи, какво значение има броят публикации, кой редовен потребител и кой новак  newsm78 Извинява, ама много тъпи доводи си превела в своя защита, най- малкото нали постоянно говорим, че всеки има право на мнение и уважение, независимо дали е току що регистриран или е с 10хил. мнения...

Винаги съм твърдяла, че когато някой не е склонен да се довери на лекаря си, има нещо объркано в отношенията. Или сменяш лекаря, или вярваш на този, или си лекуваш детето сам  Peace  Но не мисля, че основният въпрос в темата беше този. Или бъркам?!

# 12
  • Мнения: 4 841
Айдеееее, пак започва едно мерене на... публикации...
Ами то човек ако само си мълчи, как аджеба да натрупа 17 648 мнения???

Ей това никога не съм могла да разбера - ИЗБИРАШ си лекар, а после... пишеш по форумите и си по-склонен да вярваш на всеки друг, но не и на лекаря си...  Като не ви харесват педиатрите, сменяйте ги - не случайно във всеки форум за мами има "черни" и "бели" списъци... 
Може да ме обвините в какво ли не, но наистина не разбирам: за една прическа или за един ремонт на колата се търсят винаги най-добрите специалисти, а за най-важното нещо - ЗДРАВЕТО НА ДЕЦАТА ни, се допитваме до ... кой каквото каже, кой откъдето нещо подочул...
Малко безотговорно ми идва сякаш.

А успокоението - няма лошо, но не е ли редно първо да се установи какъв е проблема, и тогава да се търси успокоение, а не ей така, превантивно...
Като в един подобен форум: Ох, аз май съм бременна, ама какво ще кажете - дали да направя тест...

# 13
  • Мнения: 78
[/quote]
Извинявам се за отклонението, но на 10 публикации, които имаш не ти прави чест да държиш такъв тон на редовен потребител в този форум и освен това много майки са получили тук повече информация отколкото при личните си лекари. Само погледни как започва например темата за срастване при момиченца а и много други. Притеснено е момичето - пита, едва ли желае тя или която и да е друга да си изкара детето болно.
[/quote]
Не подозирах , че броят на публикациите в този форум са критерий за интелигентност.Много по-практично е да потърсиш мнение от специалист при подобни притеснения ,още повече , че говорим за бебе , а при тях всичко е доста относително, отколкото мнението на форумци с над определен брой публикации.А  колкото до това какво ми прави или не чест,как можа да прецениш на фона на моите мижави десет публикации?Начинът по който разсъждавам не би се променил от броя публикации, което за жалост явно не е общовалидно....

# 14
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Нещо не разбирам какво става ShockedТук сте за да се заяждате ли що ли, все не мога да разбера?!
На който не му харесват въпросите ми, то моля да замълчи и да си прави изводи сам на себе си!
Аз просто попитах, ако бяхте прочели внимателно правила съм ДВЕ изследвания и съответно от там идват моите колебания!!!Не съм казала нищо против своя педиатър, а че АЗ съм си притеснената от което следва, че може би съм си притеснителна!Не напразно има подфорум Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване, тъй че моля, моля!
Абееееееее хей един разговор не може да се проведе тук нормален или тук може да се говори само за маникюр, прически и разни такива!Възпитание нямате ли?!
Да, кажете, споделете, но Не обиждайте!Тези ПИСАНИЦИ са помогнали не, на една мама!!!
НЕ СЪМ ЗАДАЛА ВЪПРОСА СИ ЗА ДА СЕ ЗАЯЖДАТЕ! Не се извинявам, че крещя!

Ама що ли влизам тук, като по-скоро бих получила някое порицание, че съм попитала отколкото каквото и да било друго! #Crazy

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 14:41 от s_sunny

Общи условия

Активация на акаунт