Отново бременна?!

  • 688
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Мили майчета, имам нужда от съвет. Тази вечер с мъжа ми направихме фал и е възможно отново да забременея, което доста ме притеснява, тъй като родих само преди 3 месеца и то със секцио. Чувала съм, че след секцио трябва да се изчака поне 1 година преди следваща бременност, защото организмът все още не се е въстановил напълно и е възможно да има усложнения.
Та исках да ви питам колко е голяма вероятността да забременея, при положение, че все още нямам цикъл, освен това кърмя? Дали да пия хапчета превантивно, но се страхувам, че това може да навреди по някакъв начин на бебето чрез кърмата? Иначе и двамата бихме искали да имаме второ дете, но май не е много подходящ моментът... Кажете как да постъпя според вас?

# 1
  • Мнения: 2 274
  За забременяването - и без цикъл може да се забременее след раждането / питай майка ми Simple Smile /! За Постинор и други такива - питай гинеколога си още утре сутрин /Постинора се пие до 72 часа след фал/! Относно толкова скорошно забременяване след секцио - чувала съм, че не се препоръчва, защото още не си се възстановила и има голяма вероятност от загуба на плода и до други усложнения за майката!
  Стискам палци да няма бебе на този етап  Peace!

# 2
  • Мнения: 936
Не се шашкай, има някакъв начин да се оправи този фал. Аз също родих секцио 2ят път и гинеколкога ме предупреди да си правя тестове, ако има нещо да му се обадя. Чувала съм, че в начална бременност плодът може да се извади с вакуум, но не знам в кои случаи. Най -добре се обади на лекар и се консултирай с него.

# 3
  • Мнения: 1 029
Благодаря ви за съветите! Лошото е, че моята гинеколожка точно сега е в отпуска и се връща чак след седмица.  Rolling Eyes
А иначе сигурно има начин да се оправи работата, но чак до вадене на плод не ми се стига...  #Crazy

# 4
  • Мнения: 643
Обади и се по телефона, или потърси друг гинеколог, защото всичко може да се случи все пак, ако наистина си притеснена, потърси мнението на специалист. Това е моят съвет.

# 5
  • Мнения: 3 323
През декември ми правиха операция за извънматочна бременност, и през март съм забременяла. Лекаря каза че няма причина да не се износи бременноста, както е видно от лентичката ми вече сме на финалната права. Колкото до това дали сега е момента - ще си го решите вие.

# 6
  • Мнения: 3 334
  За забременяването - и без цикъл може да се забременее след раждането / питай майка ми Simple Smile /! За Постинор и други такива - питай гинеколога си още утре сутрин /Постинора се пие до 72 часа след фал/! Относно толкова скорошно забременяване след секцио - чувала съм, че не се препоръчва, защото още не си се възстановила и има голяма вероятност от загуба на плода и до други усложнения за майката!
  Стискам палци да няма бебе на този етап  Peace!

 Peace

# 7
  • Мнения: 5 103
Ако е в началото на бременността, не се налага аборт, а се бият инжекции за омекване на матката, от който плода се изхвърля, така, че според мен се обади на доки и той ще те посъветва най-добре.

# 8
  • Мнения: 6 461
Най добрия вариант мисля че е консултация с гинеколог.Успех Peace

# 9
  • Мнения: 1 029
Успях все пак да се свържа с гинеколожката ми и останах много разочарована от отношението й към мен и въпроса, който зададох. Отнесе се много иронично и грубо, все едно питам за нещо незначително  Close. Защото, ако все пак нещо стане дали тя ще поеме отговорност за евентуални усложнения, които може да настъпят... 
Мнението й е, че щом нямам цикъл и кърмя, значи няма опасност и каза, че няма нужда да  предприемам нещо за сега.   newsm78

# 10
  • Мнения: 3 092
 
Мнението й е, че щом нямам цикъл и кърмя, значи няма опасност и каза, че няма нужда да  предприемам нещо за сега.   newsm78

Е всички знаем че не е така и аз съм чувала и знам за много случай , в които това става. newsm12Последното нещо , от което имаш нужда е ирония. RageЯ вземи пък я смени тази.Аман от грубости! smile3514

# 11
  • София
  • Мнения: 7 020
Извини ме, но гинеколожката ти не е голям специалист, щом прави такова изказване. Ако не са минали 24 часа от половият акт, тичай в аптеката и питай дали можеш да пиеш Постинор след като кърмиш, ако е необходимо ден-два ще се цедиш и ще изхвърляш кърма, защо трябва да се чака при условие, че могат да се вземат мерки сега. Относно лекарката ти има една приказка: "На чужд гръб и сто тояги са малко". Желая ти успех и всичко да се подреди, аз не бих разчитала на съдбата.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
През декември ми правиха операция за извънматочна бременност, и през март съм забременяла. Лекаря каза че няма причина да не се износи бременноста, както е видно от лентичката ми вече сме на финалната права. Колкото до това дали сега е момента - ще си го решите вие.

Проблемът при секциото е, че матката 3 месеца след рязането все още се възстановява и при нова бременност рисковете от руптура са много големи!

Belisima, иди при друг гинеколог! Още днес! Обясни случая - той ще те посъветва какво можеш да пиеш, предвид кърменето и ще ти каже кога можеш да направиш тест за бременност, предвид скорошното раждане! Чувала съм, че много ранна бременност може да се прекрати и с вакум, който не бил толкова инвазивен и опасен като стандартния аборт. Стискам палци да не се стига до там!  Praynig

Успех! Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
  За забременяването - и без цикъл може да се забременее след раждането / питай майка ми Simple Smile /! За Постинор и други такива - питай гинеколога си още утре сутрин /Постинора се пие до 72 часа след фал/! Относно толкова скорошно забременяване след секцио - чувала съм, че не се препоръчва, защото още не си се възстановила и има голяма вероятност от загуба на плода и до други усложнения за майката!
  Стискам палци да няма бебе на този етап  Peace!
Подкрепям Peace

# 14
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Искам да кажа,че ако искаш да кърмиш в никакъв случай не пий Постинор дуо- ще ти спре кърмата!
Belisima, иди при друг гинеколог! Още днес! Обясни случая - той ще те посъветва какво можеш да пиеш, предвид кърменето и ще ти каже кога можеш да направиш тест за бременност, предвид скорошното раждане! Чувала съм, че много ранна бременност може да се прекрати и с вакум, който не бил толкова инвазивен и опасен като стандартния аборт. Стискам палци да не се стига до там!  Praynig
Успех! Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт