Литературен клуб

  • 50 546
  • 546
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 342
Всичко се върти около Закона за авторското право и сродните му такива и вероятно има връзка с това кой е успял да получи разрешение за издаване.

В смисъл? newsm78

На мен ми се четеше нещо леко и започнах една от книгите на Майкъл Конъли. Не ми вървеше - явно не съм на вълна "криминале" Crossing Arms
Така че преминах на "Кратка история на тракторите" на Марина Левицка:



Ето рецензия:

Изключително забавният дебютен роман на Марина Левицка разказва историята на семейство украински имигранти в Англия. Вера и Надежда са две отчуждени една от друга сестри, които не си говорят от смъртта на майка им преди две години. Новината, че 84-годишният им ексцентричен баща Николай възнамерява да се ожени повторно за пищната млада украинка Валентина, чиято единствена цел е охолният живот, ги принуждава да обединят усилията си, за да осуетят плановете му. Въпреки това Валентина успява да се нанесе в дома на баща им, който е готов на всичко, за да задоволи капризните й прищевки. Докато напрежението в семейството нараства, Николай започва да пише история на тракторите и тяхното влияние върху обществото, а Надежда се опитва да проследи миналото на своя род в Украйна и Германия през Втората световна война.

Мъдра и много смешна книга за семейните отношения, лекуването на стари рани, проблемите и прелестта на всяка възраст и – в крайна сметка – начина, по който историята променя човешките съдби.


“Две години след смъртта на майка ми баща ми се влюби в пищна руса украинка. Той беше на осемдесет и четири години, а тя - на трийсет и шест. Въпросната жена нахлу в живота ни като бомба, увита в розов пух, разбуни мътните води и изкара на повърхността разни заблатени вече спомени, с което здраво ритна отзад семейните духове.”


А някой чел ли е "Вечният градинар" на Джан Льо Каре? Днес гледах филма и ми е интересно какво ли представлява книгата...

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 11:27 от {Тони}

# 496
  • Мнения: 1 065
от известно време прочитам по нещо на Джоан Харис- до тук Петте четвъртини на портокала, Къпиново вино, Блажени безумци, Шоколад. всеки път ми оставя много хубав вкус в устата  Grinning и се чудя с коя да продължа.  малко ми е като яденето на грозде- да не взема да си оставя най- киселите зърна за накрая, да не се окаже че съм прочела "най- сладките". споделете

# 497
  • Мнения: 79
Chiges не бих могла за съжаление да съм ти от полза,защото не съм чела нищо на Джоан Харис и даже бих се радвала ако направиш кратък коментар на книгата,която те е впечатлила най-много от изброените горе.
Тони по отношение на твоите въпроси,аз също като Verdad мисля,че тези неща са свързани със Закона за авторското право и сродните му права.А относно това кои книги се превеждат и издават в България,сигурно самите издателства си правят маркетингови проучвания и преценяват доколко една книга би им донесла печалба,т.е. дали ще има търсене.

# 498
  • Мнения: 3 342
от известно време прочитам по нещо на Джоан Харис- до тук Петте четвъртини на портокала, Къпиново вино, Блажени безумци, Шоколад. всеки път ми оставя много хубав вкус в устата  Grinning и се чудя с коя да продължа.  малко ми е като яденето на грозде- да не взема да си оставя най- киселите зърна за накрая, да не се окаже че съм прочела "най- сладките". споделете

chiges, и аз бях на фен на Джоан Харис до момента, в който се опитах да прочета "Крайбрежие". След като не успях, реших да не купувам новите и книги: "Джентълмени и играчи", "Спи, бледа сестро" и "Блажени безумци".
Иначе много харесах по-старите и книги - тези, които си изброила и ти/без "Блажени безумци"/. Така че, надявам се да не се разочароваш. Но пък, ако някоя от новите и книги е добра, непременно сподели.

А по отношение на Закона за авторското право и сродните му права - няма там отговор на въпросите ми Crossing Arms
Налага ми се да го чета от време на време служебно Grinning
Трябва ми вътрешен човек в някое издателство Mr. Green

# 499
  • Мнения: 1 258
Чета си тайничко и чакам с интерес някой наистина вътрешен човек да отговори на въпросите на {Тони}!

А иначе в момента си препрочитам за настроение Уди Алън.

# 500
  • Мнения: 3 447
chiges, и аз бях на фен на Джоан Харис до момента, в който се опитах да прочета "Крайбрежие". След като не успях, реших да не купувам новите и книги: "Джентълмени и играчи", "Спи, бледа сестро" и "Блажени безумци".
На мен "Крайбрежие"-то ми хареса, пак така четивно и вкусно ми беше  Simple Smile

# 501
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Мили дами от литературния клуб, имам доста книги събирани през годините. Книгите са стари издания, но са в отлично състояние. Ако някой проявява интерес може да ми пише на лични.

# 502
  • София
  • Мнения: 6 743
Имам молба  Praynig  Praynig
Искам да прочета нещо на Памук, но сега не мога да купя книга  Embarassed
Би ли ми заел някой който има нещо негово  Praynig Blush

# 503
  • Мнения: 6 243
Цяла вечер чета темата.
Де съм спала досега, та не съм я видяла, не знам.
Забелязвам, че тук са писали разни хора, дето ми се пишат приятелки по бабиерска линия, барем те да се бяха обадили. Аз освен да кърмя и да готвя, и да чета мога. Crossing Arms

За Коледа си подарих


и ще ги почвам. Аз съм фенка на Исабел Алиенде.

# 504
  • София
  • Мнения: 3 113
Имам молба  Praynig  Praynig
Искам да прочета нещо на Памук, но сега не мога да купя книга  Embarassed
Би ли ми заел някой който има нещо негово  Praynig Blush

Мога да ти дам "Черната книга". Ако те интересува, пиши ми на лични! Peace

# 505
  • Мнения: 3 342
Имам молба  Praynig  Praynig
Искам да прочета нещо на Памук, но сега не мога да купя книга  Embarassed
Би ли ми заел някой който има нещо негово  Praynig Blush

Дамаянти, аз съм насреща за "Бялата крепост". Но не ми хареса...

Sladka hapka , ще чакаме впечатления. "Ева Луна" и "Приказките..." не съм ги чела. "Градът на зверовете" ме разочарова и оттогава не съм си купувала нищо на Алиенде.

# 506
  • Мнения: 293
Aх, Ева Луна и Приказките са преиздадени ли?? Мн съм ги търсила, бяха ми препоръчани за четене, но така и не ги открих...

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 15:28 от Чесън

# 507
  • Мнения: 431
Тези дни имах повече време за четене, така че една след друга "отметнах" три книги.

"Парфюмът" на Патрик Зюскинд - ами това явно за мен е перфектният стил на писане, няма слабо изречение и излишна дума - искам и аз да се науча да пиша така.  ooooh! Книгата няма нужда от представяне.

"Спасителят в ръжта" на Дж. Селинджър - чела съм я в гимназията, беше ме подразнила със стила си, тогава ми изглеждаше вулгарен. Сега явно съм позагрубяла достатъчно, за да не ми прави никакво впечатление езика. Това потвърждава, че за всяка книга си има време и възраст.

Харпер Лий - "Убить пересмешника" ("Да убиеш присмехулник"), наградена с Пулицър - не се случва често някой автор да умее така да описва детската душевност. Досега само Стивън Кинг ми беше направил впечатление на човек, който много добре си спомня какво е да си дете. Не знаех, че авторката е написала само една книга - тази; успяла е да каже всичко важно с един удар, като Маргарет Мичъл. Филмът от 1962 с Грегъри Пек също е доста сполучлив, първо гледах филма, после ми попадна книгата на руски и наистина доста се зарибих.

# 508
  • Мнения: 3 447
За Коледа си подарих


и ще ги почвам. Аз съм фенка на Исабел Алиенде.
Не си проста ти, ша знайш  tooth

Дамаянти, на Памук много ми хареса "Името ми е Червен", но я подарих, така че я нямам в момента. Тони ти е предложила "Бялата крепост", ако искаш аз мога после да ти метна "Сняг". Но на мен не ми хареса, даже не съм я дочела. Сега съм си поръчала "Черна книга", да видим дали не съм се прецакала пак  Rolling Eyes

"Парфюмът" на Патрик Зюскинд - ами това явно за мен е перфектният стил на писане, няма слабо изречение и излишна дума - искам и аз да се науча да пиша така.  ooooh!
"Гълъбът" чела ли си му?  Simple Smile

Аз дочетох най-накрая пряко сили "Дона Флор", но за съжаление първоначалните ми впечатления се потвърдиха Rolling Eyes  Героят умира в първото изречение, а следващите 250 страници безутешната вдовица прекарва в кревата си от ковано желязо, страдайки от липсата на супружески ласки. Междувременно адски много отклонения, допълнителни истории, спомени... но някак хаотично поднесени, или поне аз не можах да им хвана нишката. Така че прескачах в началото пасажи, а после - цели страници. Не е моята книга.

# 509
  • Мнения: 431

"Парфюмът" на Патрик Зюскинд - ами това явно за мен е перфектният стил на писане, няма слабо изречение и излишна дума - искам и аз да се науча да пиша така.  ooooh!
"Гълъбът" чела ли си му?  Simple Smile

Не, не съм. Издаван ли е на български? Добро ли е?

Общи условия

Активация на акаунт