Изнервят ли ви децата ви - 2 част?

  • 12 721
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 936
Изнервям се понякога, но съм забелязала, че колкото по-спокойна остане майката, толкова по-бързо отминава истерията. Да не би ние като сме били деца по цял ден само да сме яли, спали и тихичко играли?

# 46
  • Мнения: 6 472
Да изнервям се понякога. С голямата се нервех повече и за по- дребни неща. С малкото съм значително по- спокойна и неща които тогава ме дразнеха и ядосваха сега само ме разсмиват Grinning Абе отнесе го голямата и това си е, ама и акъла ми беше друг и обстоятелствата бяха други Cry

# 47
  • Мнения: 1 134
ИзнервяМ се!
Не ме изнервя тя, нито пък другите. Има огромна разлика. Хората ни причиняват това, което ние допускаме. Нито повече, нито по - малко.
Реакциите ни към децата са следствие, но не толкова от тяхното поведение, колкото от други, заобикалящи ни фактори...  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 7 097
Какво не ме изнервя - има моменти, в които откачам направо - отивам в другата стая, стискам зъби, че и сълзи от безсилие напират понякога...
Когато сме сами двете, тези моменти са по-малко, но появи ли се и баща й - ела да видиш лудница... smile3514 smile3511 Той е по-избухлив от мен и допълнително натяга обстановката, та направо ме докарват до отчаяние  Tired

# 49
  • Мнения: 1 744
И аз забелязвам, че други неща ме изнервят и най-малкото дразнене и от страна на детето, ме кара да избухвам. Embarassed Но като я чуя да говори и да се държи така както аз към нея , със същите думи, изрази , поведение, си давам сметка , че попива всичко и се опитвам или да не й обръщам внимание, или да й отклоня вниманието към нещо друго. Напоследък не ми се отдава особено, но се старая поне. Blush

# 50
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Не, не ме изнервя детето ми. Аз съм на работа по цял ден и вечер имаме 2-3 часа заедно как мога в това време да се изнервя от него?
Да ако съм изморена, напрегната и ядосана на нещо съм по-раздразнителна но това няма нищо общо с детето.
Детето ти не те вижда по цял ден и сигурно има нужда да му посветиш цялото си внимание вечер, затова прави тези изблици (които пък теб те изнервят още повече).  

# 51
  • Мнения: 583
изнервя ме и още как ooooh!. в последно време взаимно се изнервяхме-аз се ядосвам, че е направила това  и онова, че ме дърпа, тръшка се, не иска това, а иска онова/примерно цял ден търси бонбони да яде/, тя- че не и угаждам на щуротиите. но откакто е на ясла нещата са други-прекарваме заедно няколко часа вечер/до заспиване/ и мисля, че и двете сме значително по-спокойни. Hug

# 52
  • Мнения: 533
Понякога ме изнервя, въпреки, че вече е голяма, на 6,5г е. За всичко има собствено мнение, от това какво да облече сутрин, до това как се пишат буквите. Поощрявам я да има собствено мнение, винаги давам право на избор, но понякога спори ей така, за спорта, аз обяснявам, обяснявам, но и аз съм човек, изнервям се накрая  #Cussing out.

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Изнервям се най - много, когато мрънка. Предпочитам да реве яко или даже да се тръшне, но поне д азнам защо. Ама това постоянно мрънкане в един и същ минорен тон, зопчващо с "искааааааам......" /и тя не знае какво иска/ не го издържам.

# 54
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
изнервам се на моменти, защото все още не може да каже какво иска.
И хленчи - а това ме побърква, много ме побърква...
Понякога крещя Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, знам, че е проява на слабост от моя страна, защото не знам как да се справя с проблема.
По улицата, ако се затръшка, го гушвам и почвам да му говоря разни смехории, за да спре да мрънка и т.н.

# 55
  • Мнения: 816
Имало е моменти, в които съм се изнервяла до полуда. Но винаги изнервенността ми е извирала от някакъв друг житейски проблем ( за съжаление най-често от мъжът ми Sad ) и след това каката с нещо дребно просто ме е хвърляла в небето...Обаче от както родих малката щерка станах и по-спокойна и такива моменти вече рядко се случват Simple Smile

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вече съм по-спокойна. не им се вързвам толкова. Много често ги оставям да правят каквото си искат. Когато се наложи да се намеся(ако са преминали границата) говоря с твърд, но спокоен тон. Нервех се преди, когато бях млада и неопитна и не знаех в конкретната ситуация как да реагирам. сега вече не е така.
А представяш ли си ако трябваше всеки път да се нервя, когато съм на работа - щях да полудея до сега. Учител съм и на ден слушам капризите на поне 80-100 хлапета. С всичко се свиква, стискаш зъби и си казваш спокойно, светът няма да свърши, ако не успея да го успокоя. Другия път ще знаеш какво да му кажеш, че да млъкне. Никоя майка не е перфектна. С времето ще се нагодите все някак.

# 57
  • Мнения: 281
Нищо човешко не ми е чуждо- случва ми се да се разкрещя, дори да го плесна по памперса. После започвам да чувствам угризения  Sad тъй като чакахме 3 години Тодор да се появи, та се сещам колко плачех и се молих да ни се роди детенце Tired и ми става още по-кофти
 StopРеших да се сдържам повече и сега вече броя до 10 и.... то ми минало
 Hug

# 58
  • Мнения: 824
От това изнервяне и стискане на зъби преди малко се върнах от бърза помощ.Колабирах в къщи ,свестих се накарах големия да оправи брат си,докато чаках бърза помощ и какво неврозаСложиха ми деазепам и се прибрах.Казаха ми да взимам някакви лекарства за нерви Tired

# 59
  • Мнения: 2 220
Не, не ме изнервя. Може би е още малък, не знам. И на нас не са ни чужди нито капризи, нито отказа да се храни (тази вечер запрати цялата супа върху мен и дивана   Twisted Evil), нито мрънканиците. Де да знам, не съм прекалено спокоен човек, но това поведение ми се струва напълно нормално за неговата възраст. Даже се радвам, че проявява характер, последователност и хитрост дори.

Общи условия

Активация на акаунт