Къпете ли всеки ден?

  • 3 683
  • 138
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Къпете ли си бебчетата всеки ден?
Ние почти всяка вечер го къпем юнака.Това ни е част от ритуала преди сън.Разбира се има и изключения някой път като замръкнем някъде и закъснеем,или като му е бита ваксина или поради други причини.
Но четох някъде как отричат това къпане всеки ден.Било прекалено и можело да доведе в бъдеще до разни кожни проблеми,защото се "измивал" защитен слой на кожата.
Но пък тогава къде отива ритуала дето бебо си знае че след него следва спане цяла нощ?

# 1
  • Мнения: 953
Аз такова нещо не съм чувала а и ако смяташ че това ще е проблем само го обливай, не използвай сапуни и шампоани. Аз я къпах до 1г. защото тъкмо като поотфръкна дойде лятото и пак се къпехме всеки ден.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не къпя всеки ден, освен ако не се налага.

А ти ползваш ли търсачката?

# 3
# 4
  • Мнения: 7 474
Не къпя всеки ден  Naughty

# 5
  • Мнения: 5 790
И аз не я къпя всеки ден. Всяка вечер и измивам д-то, ръцете, лицето и зъбките. Косата я мием 1 път в седмицата, че е много дълга и трудно се суши.

# 6
  • Мнения: 643
Ами всяка вечер му мия тялото, като за целта е гол в един голям леген, косата му я мия два пъти на седмица горе долу. Все пак аз също си вземам душ всеки ден, и не виждам защо да не уча детето си на това. Не вярвам това да навреди на някого. Hug

# 7
  • Мнения: 1 259
До 9 месеца всеки ден,сега през ден.

# 8
  • Мнения: 619
Не я къпя всеки ден.

Но пък тогава къде отива ритуала дето бебо си знае че след него следва спане цяла нощ?
Нашето бебо си знае,че след баня идва папане,а не спане.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 97
През ден го къпя, като беше по-малък дори през два понякога.
А като е болен дори и до седмица съм стигала, леко само го бърша с намокрена кърпа, но истинско къпане - не.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
в нашето семейство всички се къпем всеки ден. не ни е навредило.

# 11
  • Мнения: 46
Тати и бати са като жабки, а малкия Дани е на 22 дни и много плаче от водата,но..ритуала всяка вечер е закон.Едва ли някой като се изкъпе казва че му е тежко и лошо, напротив олеква му и се отпуска.Водата за нашето семейство е като кислорода. Hug

# 12
  • Мнения: 5 026
 Абсолютно всеки ден. А и той обожава да се къпе  Grinning

# 13
  • Мнения: 6 461
Да,къпя децата всеки ден, Simple Smile като изключа случаите когато замръкнеме някъде.Тогава миеме дупетата,ръчичките лицата краченцата ,но не използвам коритото. Simple Smile  bath1

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Лятото всеки ден, че и по  два се е случвало,
сега прескачам по някой ден, през ден със шампоан, иначе само с вода, косата я мия вече 1 път в седмицата, много бавно съхне, а още не пускаме климатика.

Общи условия

Активация на акаунт