Питане за миома-малко е спешно

  • 671
  • 2
  •   1
Отговори
Извинявам се, че пиша анонимна, но не ми се обяснява с  познати, които четат тука...
Вчера гинеколога ми каза, че имам миома, не ми каза размера, каза че е в нормата...Получих кървене на 15 ден от цикъла, доста необичайно, понеже имам много редовна менстриуация....каза, че след разждането(преди 2г) не мога да се освободя от лигавица, даде ми да пия Примолут и след 10-12 дена като получа кръвотечение каза, че трябва да ми направи кюртаж. Когато попитах не се ли отстраняват оперативно миомите и как е сигурен, че тумора е доброкачествен, той каза, че е сигурен, но не е правил хистология...
Та въпроса ми е има ли нещо, за което трябва да внимавам, изчетох каквото намерих в нета, но пак се тревожа. Живея в провинцията и не ми е много лесно веднага да реагирам с друга консултация, а това тук е най-добрият гинеколог. И сега се чудя има ли нещо, което мога да направя в тия  10 дена до манипулацията, или да му се доверя и след това да дойда до Сф  за консултация, за да съм сигурна, че  всичко  е добре?
Благодаря предварително на мамите, които ще се включат  bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Пиши ми на лични, за да мога да ти върна отговор.
 

# 2
  • Мнения: 440
Здравейте! Нова съм и не зная точно къде да пиша,затова влязох тук.Преди 25 дена ме оперираха от миома.Махнаха ми миомата и матката.Преди 3 дена получих кървене и гинеколога ми изписа хапчета.Вярно че до вечерта спря,но аз съм притеснена.Пишете ми това нормално ли е .Ако някой е опериран като мен нека да ми напише какво трябва да с е яде и въобще нещо повече за състоянието след операцията.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.

Общи условия

Активация на акаунт