Френски мадами-2

  • 13 701
  • 290
  •   1
Отговори
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Хайде и ние да си отворим ве4е втора тема  Grinning

Амей4е, не се притеснявай да ни идваш на гости, нали си ни комшийка  Wink  Hug

Не помня коя мама беше питала за тръгването на Матернел, но вси4ки деца навършващи 3 годинки до 31 декември, могат да запо4нат от септември на същата година.

Ето я и старата ни теми4ка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114393.0

# 1
  • Мнения: 545
Аз лично не бързам с училището. Йоана се чувства много добре на ясла. Ще ходи до 3 годишна възраст и тъй като на 29 Август 2008 става на 3, хоп от Септември на училище...все едно че сме го програмирали  newsm62

Поздрави,
Клео.

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амей4е, не се притеснявай да ни идваш на гости, нали си ни комшийка  Wink  Hug

 Hug Heart Eyes благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 909
Мама Щрумф, мерси за темичката, тъкмо се канех и аз да го направя, че се загубихме нещо.

Това което казваш за Матернел е вярно на теория, ама на практика ако нямат места може и да откажат. Аз исках Сашо да го запиша даже от 2 години и половина, което също на теория не е невъзможно, но не стана. Може би само при нас е такъв проблем, но в яслите пък е почти невъзможно да се класира човек. Трябва да се резервира едва ли не когато започваш да правиш планове за забременяване...
Добре че имаше желаещи баба и дядо.

# 4
  • Мнения: 353
Хайде и аз да се разпиша.При мен нещата започнаха да се подреждат-поднових си документите,намерих си болница за раждането...Сега остава само да си намерим нова  квартира,защото в тази не ни искат вече-не искат бебе,което си е сериозен проблем ,но живея с надежда.
Надявам се,че и при вас нещата са успешни Hug...Много се радвам,че рак се намерихме Peace

# 5
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Здравейте и от мен в тази облачна сутрин (поне при нас е такава)!

Мамо Щрумф, наистина добра идея за новата тема! Мерси! Simple Smile

Аз бях тази дето питаше за Матернел. И на мен ми казаха от кметството, че ще мога да я запиша в годината, когато навършва 3, сега въпросът е дали ще има места. Оф, с това чакане се нервирам понякога! За всичко се записваш 100 години напред - ясла (така и не я дочакахме, също като Чумби), училище, спешен водопроводчик (това не го пожелавам никому!)... сега от един месец чакаме да ни дойде новото легло на Клое... Ама явно така е като живеем в големите градове! Я беж на село на платото на Ларзак да отглеждаме кози и да си правим сирене!  Laughing Laughing Laughing

Chaumont, къде ще раждаш?

Ще отивам да си храня поколението, че докато се усетя, то обед станало Simple Smile.
Бон апети медам и доскоро.
Дано повече мадами да се появят, че ще се забравим  Grinning

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за темичката! Време и беше !

Ние също тая година трябва да се записваме за Матернел - за да тръгва от следващата. През септември 2007 Бобо ще е на 3 години и 2 месеца, съвсем навреме. Дано да има места, но тук на село не е чак такъв проблема. Щом ясла (е, не всекидневна, но ме устройва) успях да намеря почти веднага когато ми потрябва...Надявам се със записването за матернела да нямаме проблеми.
Иначе - аз си чакам новото бебе. Бабата ни от вчера е тук и вече успя да изчисти основно апартамента. Голяма помощ са тези баби, ей! Добре че бебока я изчака. Ще видим до кога ще устискаме тоя път, но надали ще се преносваме както с баткото.

Поздрави на всички, аз отивам да поспя с баткото.

# 7
  • Мнения: 1 909
Мишенце, а знаеш ли какво ще е бебчето?
Баткото не те ли уморява малко - е, вярно че сега като имаш  баба ще е по-добре. Моя батко не ми даваше мира до последно.

Chaumont, стискам палци да си намерите удобна квартира, където ще искат и бебето Praynig

Не знам откога съществува сайта на посолството ни в Париж, ама за мен беше истинско откритие, че най-после съществува такъв! Преди време имаше, но не вършеше никаква работа, после пък съвсем изчезна. Освен това като писах до организаторите на българското училище в Париж, получих La lettre d'information на културния център и съвсем се възхитих.

# 8
  • Мнения: 847
Хайде и аз да се разпиша Laughing,
моят синковец в неделя ще навърши една годинка и съм в едно такова еуфори4но настроение и леко меланхоли4но...кога мина цяла година неразбрах ,и хи4 не усетих...
4ета ви за тези детски и ясли и разни там...и хи4 не ми се подхваща темата ...и ние сме в голям град,и няма място и 4акаме ,за вси4ко...
Днес ходихме до цирка-Пиндер ни е на гости до 15/10 и тъй като времето е хубаво реших да заведа малкия да разгледа животните...да ама не стане...то едни калища,какво да ви говоря ,не с маратонки а с онези гумени ботуши трябва да ходим...сега си 4акаме татито и дове4ера може би пак ще пробваме да отидем...
Днес тук е едно такова слън4ице ,и топли4ко ,дано така да се задържи до неделя...
Хайде лек ден от мен ,   Hug

# 9
  • Мнения: 1 194
Ха здравейте и от мен!
Бързам да се разпиша, че ни е време за кърмене, ама Гоги спи изтощен след разходката. И ние сме с баба от неделя и то за дълго....заради проблема с яслите, бавачките и прочие. Имаме ясла за каката в Париж от септември Shocked, ама я отказахме заради местенето в нов град! Това сигурно веднъж на сто години се случва. Тук уж на село е пълна трагедия! Отказаха ми дори да запишат Яна за halte gerderie, това пък изобщо не го очаквах. Вторник имам час взет преди месец да запиша малкия в листа с чакащите, дано се класираме поне за догодина! Иначе за Матернел записват март всяка учебна година. Може и в една частна католическа да опитаме, че ние сме по район в една дето са и всички "социлни жилища"...Та моята мома, толкова любопитна и общителна горката ще изкара и тази зима с баба си в къщи! Викам си, че поне ще е по-здрава, опитвам се да се примиря, какво да се прави!

chaumont , успех с квартирата в Париж, да намериш добра си е истинска печалба от тотото! ooooh!

# 10
  • Мнения: X
Мишенце, а знаеш ли какво ще е бебчето?
Баткото не те ли уморява малко - е, вярно че сега като имаш  баба ще е по-добре. Моя батко не ми даваше мира до последно.


Да, знам - момче. За мома ще се пробваме следващия път (ако не размисля след тази тежка бременност).

Баткото доста ме уморява, наистина. Въпреки че  ходи на ясла 2 половинки дена и 1 цял, това не ми е достатъчно. А трява да лежа и да не се уморявам. Да-да, как да стане.
Добре че баба е тук и края на бременността  се вижда. Ще видим после с двете деца как ще я караме сами и без помощ. Таткото ни много работи и на практика трябва сама да се справям.

# 11
  • Мнения: 664
Хайде и аз Simple Smile От тази есен съм студентка и едвам се справям с всички задължения. За яслите - имахме място и го отказахме, предпочетох да я дам на assistante maternelle, която я гледа като собствено дете.
Тук времето е много променливо, плъзнахме вируси и Мари ги кара един след друг Cry Миналият уикенд и до спешното на Некер стигнахме...
Мария, обзаведе ли се със слинг Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 194
 ania обзаведох се със слинг благодарение на Мишенце HugКато новородено много не го ползвах, предпочитах да си лежи в количката, но сега започвам да разучавам начини на носене на по-големи бебета, надявам се да го ползваме активно както за каката ползвах кенгуруто...

Мишенце, справя се човек сам с децата, само къщата е по-мръсна и разхвърляна... SunglassesАз бях хванала ритъма и я карахме горе долу нормално, даже спяхме следобяд... Сега бабата много ни помага, но Яна е някакси разстроена, отново ме "загуби"...

# 13
  • Мнения: 1 194
Ето откраднах от вас БГ лентички Wink

# 14
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мария, за пръв път 4увам 4е отказват записването за halte gerderie  #Crazy  Това е по4асово и все ще се намерят "по-свободни" 4асове за Яна.
На бременелките Мишенце и Chaumont желая леко доизкарване на бременноста и раждане.
Хайде аз отивам да полегна, а утре ще ги разгледам тези ленти4ки.
Лека нощ smile3524

Общи условия

Активация на акаунт