Паниран карфиол? Как?

  • 32 696
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Аз го накъсвам на розички и тогава варя 10-15 мин.Задължително е да остане твърд(тоест да не се развари).

Поднасям с доматен сос - пасирам буркан домати и варя докато се сгъсти много, добавям олио накрая, защото преди това доста пръска, добавям нарязан магданоз. Понякога слагам накрая преди да го изключа и 2-3 скилидки счукан чесън.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Поднасям с доматен сос - пасирам буркан домати и варя докато се сгъсти много, добавям олио накрая, защото преди това доста пръска, добавям нарязан магданоз. Понякога слагам накрая преди да го изключа и 2-3 скилидки счукан чесън.

умирам за такъв сос, а все не ми се получава...  Confused

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз го накъсвам на розички и тогава варя 10-15 мин.Задължително е да остане твърд(тоест да не се развари).
Панировката е яйце, галета и бира на гъста каша

# 18
  • Мнения: 7 091
Може ли малко хелп Praynig
С какво да гарнирам панираният карфиол?В смисъл нещо сосче или друго като гарнитура Thinking newsm78
Мнооооого ще съм ви благодарна  bouquet Hug

Момичетата са казали повечето неща, но и аз да добавя.
Сос 1:-кисело мляко, сметана, копър, сол, черен пипер ( може и чесън ако обичате)
СОс 2- зехтин, копър, орехи,лимонов сок

Гарнитура- всякаква прясна салата, но най-вече зелена салата е подходяща. Още - ориз със зеленчуци ( особено ако е със соев сос),печени цели картофи, задушени гъби и т.н.

# 19
  • Мнения: 5 680
 FlutterДосега не бях правила подобно нещо, но идейката е добра и още довечера ще опитам. Браво за въпроса newsm10

# 20
  • Мнения: 1 370
Аз също панирам често карфиол по стандартния начин. Но наскоро опитахме нещо много елементарно и вкусно. Ще го споделя с вас, въпреки че е малко извън темата.
Сварявам карфиола на розички и след като го изцедя го заливам със смес от пържена в масло галета. Много е вкусно.

# 21
  • София
  • Мнения: 154
Варя го цял на пара. След това на парченца, а в пането освен яйце, брашно и бира, слагам и сусам. Става много вкусно.

# 22
  • Мнения: 647
Понякога правя следната заливка на панирания карфиол:
кисело мляко+чесън и заливам с запържен червен пипер и олио , както на яйцата по панагюрски.  superuu

Общи условия

Активация на акаунт