За обезкосмяването преди раждане

  • 17 867
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
 ConfusedОбръщам се към вече родилите мами,които са се обезкосмили преди раждането с кола маска.Смятате ли,че може да навреди,да предизвика раждане след като се направи?И удачно ли е според вас да се направи на по-интимни места?Кога е най-добре да се направи последното почистване(разбира се ориентировачно)?Благодаря предварително!!!

# 1
  • Мнения: 3 322
Ами ако наближава раждането трябва да си в готовност непрекъснато, затова ти си прецени през колко време. Надали кола маската може да предизвика раждане, особено ако косъмът е изтънял и болките не са много силни. За последното раждане тръгнахме внезапно и нямаше време за кола маска, със самобръсначката се "минах" не че имаше кой знае какво но е за 2 минути работа. Ако усетиш че започват болки и не са на често може и кола да приготвиш ( стига да не свестяваш мъжа си  като мен! през това време)

# 2
  • Мнения: 1 294
Направих си кола маска в началото на девети месец и три седмици след това.Дори и контракция не почувствах докато траеше светата инквизиция срещу жените Wink

# 3
  • Мнения: 907
Със сигурност няма проблем Аз още не съм раждала, но имам приятелки, които са раждали и са се обезкосмявали през цялата бременност, включително и накрая, включително и целия триъгълник. Аз сега ходя през 3-4 седмици (и аз си обезкосмявам целия триъгълник), но може би като наближи поне триъгълника ще го чистя по-често, но то си зависи и как ти растат. Иначе ходех дори и в началото на бременността, когато имах проблеми с кървене и бях стояла в болница - нямаше никакъв негативен резултат от коло маската (тя обаче не е гореща, само в началото леко топла).
Това, което се чудя сега, е дали да си 'коломаскирам" корема, защото косъмчетата по него са станали по-дълги и май по-черни. Според сестра ми това е лудост, а на мен не ми се струва толкова страшно. И още нещо, ако ти правят секцио бръснат ли ти корема?

# 4
  • Мнения: 5 393
Всичко е индивидуално, но по принцип е възможно да се предизвикат контракции.Аз затова си бях избрала за обезкосмяване сутринта преди да вляза в болница(планово секцио) та дори да стане нещо да съм спокойна ,че отивам в болницата така или иначе.

# 5
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че е проблем, но ако те притеснява заложи на епилатора Peace

# 6
  • Мнения: 14 133
Не мисля, че е проблем, но ако те притеснява заложи на епилатора Peace

# 7
  • Мнения: 831
OOO, az ne moga da se podloja na takova sado-mazo, pone za men de Wink
Predi parvoto rajdane na obrasna nai-blizkata mi priatelka, a sega mislia da karam tatkoto da me brasne, mislia che niama da otkaje, no shte vidim  Embarassed
Niama li neshto po-malko bolezneno ot kola maska za triagalnika? newsm78

# 8
  • Мнения: 2 663
През цялата бременност си ходех на кола маска както и преди това, не ми правеше впечатление.Махам всичко само по този начин!Най-странното при мен беше ,че почти не ме болеше, все едно правят кола на друг не на мен.Последно преди да родя бях на кола в 9 месец, не съм имала контракции или нещо подобно!

# 9
  • Мнения: 1 259
Аз предпочетох бръснача,но колата маска не е проблем Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 274
   Аз не съм си правила кола маска на триъгълника, но доста мои познати си направиха и още си правят по време на бременността, но за сега никоя не е родила! За себе си го преценявам като болезнено, защото  с епилатор доста си ме боли на триъгълника и без да съм бременна  Sick!
   Gertrudka, на този етап не те съветвам да си махаш космите на корема! И моето коремче в началото на бременността беше станало като  на Йети, но сега косъмчетата изпадаха! За секцио бръснат корема под пъпа доколкото знам, но за кола на корема може да мислиш чак като дойде време за раждане и доки ти каже - секцио! Така мисля аз, но ти си преценяваш  Peace! леко бременеене   bouquet!

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..................... И още нещо, ако ти правят секцио бръснат ли ти корема?

  Да.
  Или поне при мен така беше, въпреки че нямах видимо косми по корема.
 

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Стига да не те боли и да нямаш проблемна бременност - давай!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз си направих кола седмица преди раждането. Не ми е предизвиквала контракции. И затова мисля, че няма проблем. Дори и на корема си правих, но с готовите лентички, които продават в магазините.

bim_bam, на мен не са ми бръзнали корема, а раждах секцио.

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз си направих кола седмица преди раждането. Не ми е предизвиквала контракции. И затова мисля, че няма проблем. Дори и на корема си правих, но с готовите лентички, които продават в магазините.

bim_bam, на мен не са ми бръзнали корема, а раждах секцио.

  Може да си се справила успешно с готовите лентички.
  При мен си беше както съм сега, мноооооого тънко и незабележимо мъхче. Явно обаче, решиха да го махнат.

Общи условия

Активация на акаунт