как прекарвате края на седмицата у чужбината

  • 2 977
  • 56
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ми това е Mr. Green

разкажете как минават почивните ви дни, къде ходите - на излет, поход, покупки, гости...
или пък си седите вкъщи?

# 1
  • Мнения: 7 914
първите години ходихме насам - натам.... в последно време.. повече си стоим в къщи...покупки, повече сън...понякога гости... и т.нар. обичайни неща Crazy

# 2
  • Мнения: 5 183
Зимата нямаме 4ак кой знае какво за разказване - гостуваме на някое семейство, гостуват ни на нас, излизаме на кратки разходки из квартала, пазарим, ако е съвсем лошо времето, може да идем до библиотеката, където на сухо и топло де4ко си играе, 4етем и т.н. В събота е неделя гледам да спазваме някакъв режим, вклю4ващ следобеден сън, тъй като цяла седмица на градина много му идер на юнака. Той си ми е поспалив и не издържа много.
Но сега иде лято!!! Предвкусвам ве4е удоволствията, които предстоят - излети, разходки, пикници, плажове, паркове, зоологи4еската градина, атракциони на открито, барбекюта, детски смях!!!

# 3
  • Мнения: 6 390
ми това е Mr. Green

разкажете как минават почивните ви дни, къде ходите - на излет, поход, покупки, гости...
или пък си седите вкъщи?

Правиме всичко възможно, само и само да не сме си вкъщи  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 427
Ние с мъжа ми излизахме преди доста често събота,хранехме се навън,след това отивахме в Пъба на нашия приятел Макс,където се виждахме с всички приятели.Ставаше голямо парти.Сега си стоим почти винаги в къщи откакто съм бременна,рядко се ходи дори на ресторант,защото не мога да консумирам какво бъде с тези киселини.А и откровено,нямам особено желание.В неделя сме задължително на обяд в свекърва ми.Тук по нашия край хората са малко дръпнати(Торино и провинция),не са много по гостито ,нито ходят нито канят.Рядко се виждаме по домашному с приятели,особенно вечер.Чат пат се отбива някой през деня.Като оставаме в нас през почивните дни,обикновено гледаме филм.В събота обикновенно пазаруваме.Ходим до някой шопинг център където той драсва на една страна(залепва на щанда с видео игрите и комютърните чаркове),аз на друга(разни магазини за козметика и облекло,а напоследък само по бебешки такива),като от време н време се засичаме да си кажем къде ще се чакаме следващия път и така докато си свършим работата.Ядем в някой селф сървиз там,пием на екс едно късо силно кайве и се привираме у нас разглобени.
В неделя след обяда в свеки хукваме до супермаркета отново на покупки ,тъй като в края на седмицата оставам само с лед в хладилника. Confused

# 5
   Ние доста 4есто пътуваме / поне 2 уикенда в месеца /. Ходим за 1 ден до някой атракцион, тук е пълно с такива или  за 2 дни-посещаваме някой град във Флорида. Има много неща за разглеждане и си изкарваме страхотно.
   Обикновено петък вечер имаме на гости приятели или ние сме на гости или  излизаме на вечеря в някой ресторант.
   Пазаруването го изместих от повече от година за през седмицата, много рядко оставям нещо за уикенда -  синовете ни хич не харесват да ги водим по магазините, скучно им е освен в случаите когато  магазините са за техника и компютри, игри.
   Понякога се случва през единия ден на уикенда да сме си само у дома , да гледаме ТВ, четем, мързелуваме или спим следобяд- тогава наистина се релаксира, но се случва рядко. Предочитам да излизаме- ако оставя децата ще стоят постоянно на компютъра и плейстейшъна.

# 6
  • Мнения: 3 367
уикендите са ни време с децата и го прекарваме по техен вкус;
poneже спят на обед имаме 4 половинки дни за запълване и правим:
парк сутрин- гости следобед; музеи сутрин-магазини следобед; зоо сутрин-стори тайм следобед;и пр-фестивали,плей деитс в парка,пикник,бесейни през лятото;
навън сме 90% от времето,у дома не седим

# 7
  • Мнения: 2 427
Сънрайз,колко са ти големи синовете Thinking?
Все едно моят мъж ми описваш,кога ли ще порастне и той Confused...сега си е сложил някакво кормило и педали на плота с компютъра и вечер се състезава с някакви младежи онлайн Shocked.С неговите ралита голям шум вдига. Confused

# 8
 Синовете ми са на 7   и 10  години. И от 2 месеца техния компютър е с парола ... иначе ще работи денонощно. Добре , че във FL Времето  е хубаво и може да се излиза целогодишно по разходки.
  А за порастването... като гледам как е и мъжът ми скоро ще имаме нужда от 3 компютър у дома.

# 9
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Единият ден твърдо е посветен на пазар и домакинстване в къщи, а  през другият посрещаме гости, ходим на барбекю или на гости у приятели.

# 10
  • Мнения: 1 854
Пьтуваме до свекьрва ми 90% от случайте, което е на около 200км от нас.През другите 10% свободно време или всеки си прави каквото иска и почива както иска, или се срещаме с приятели.

# 11
  • Spain
  • Мнения: 3 750
обикновено ходим по излети , по гости или аз посрещам такива . уикенда ме4та за мен е да легна в леглото и никои за нищо да не ме търси  - ама няяяяма  Wink . напоследък е свързан с ходене по разли4ни магазини .

# 12
  • Мнения: 1 116
Обикновено поне единия ден се разкарваме някъде, хапваме навън,  пием кафе, ходим на кино, виждаме се с приятели.
За магазини въобще и не се споменава, когато сме с мъжа ми, защото той не обича да ходи по магазини, затова аз си наваксвам през седмицата Simple Smile Събота вечер обикновено все сме на някой купон, толкова много приятели имаме, че все някой има повод за празнуване, ако ли пък не, каним гости или ние сме поканени.
Лятото почти всеки уекенд се събирахме с приятели на барбекю в някой парк около езерата.

# 13
  • Мнения: 847
Ами в събота ,обикновенно излизаме,виждаме се с приятели,ходим на кино ,на кафе,избягвам магазините,защото е лудница-все едно 4е французите няма какво друго да правят и вси4ки се забиват в търговските центрове,а ако вали е ужас-пълна лудница.. ooooh!
В неделя -ходим на обяд на гости у свеки и така не готвя Laughing, след обяд ходим на разходка в гората или в някой парк,понякога си оставаме в къщи пред някой филм..

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
сьботите обикновено обикаляме по мага3ините или си правим и3лет с колата до някое бли3ко градче....неделите са 3а ра3ходки бе3 колата и следобедно посещение при баба и дядо.....

# 15
  • Мнения: 295
И при нас зависи дали е лято или зима. Обикновено през лятото си правим  еднодневни разходки с колата - обикаляме да видим каквото можем. Полша е доста интересна страна и има много за гледане. Като го нямаше детето тръгвахме сутрин и се прибирахме доста късно вечер. Сега обаче гледаме най-късно до 8 вечерта да сме си у дома, понеже тогава малкият трябва да е в леглото. Това лято не сме обикаляли толкова интензивно.
Иначе обикновено в събота ходим на пазар - в съседното село има винаги в събота и там купувам всички плодове и зеленчуци. Останалите покупки правим през седмицата. Преди по-често се събирахме с приятели, сега времето ни е поделено според спането на малкия. Ако е хубаво времето след обед излизаме някъде - Стария град, някой парк или близката гора. Лятото доста често със свекъра и свекървата си правехме грил. Неделя обикновено зависи от това кога ще идем на църква. После следва семейният обяд с родителското тяло, а след това някъде на разходки, ако не ни мързи и е хубаво времето. Домакинските задължения съм ги прехвърлила през седмицата и така повече време прекарваме заедно - но пък аз не ходя на работа.

# 16
  • Мнения: 4 399
Почивните дни тук започват горе-долу от петък. Аз имах право да напусна фирмата в 12:00, а мъжът ми в 11:00 ако сме си натрупали часовете за седмицата. Затова работехме останалите дни до по-късно и още някъде по обяд в петък или в ранния след обяд се впускахме в различни пътувания. Пътувахме много, или в страната (предимно Алпите) или в съседни страни. Ако нямаше друг начин, си организирахме поне еднодневни излети. Е, разбира се имаше и почивни дни с гости, приятели, ядене и пиене. Но всичко това беше до миналата есен когато бях бременна и застудя. Откакто детето се роди на практика не сме пътували никъде през почивните дни. Вързани сме и от малкия звяр. Това е една малка и безмерно капризна госпожица, която не желае да прекара повече от 30 мин вързана в кола. А и финансово положението се промени.  Sad Така че в момента си седим основно в къщи, пазаруваме, чистим и се занимаваме с прозаични неща. Надеждата ни е следващата година когато детето поотрасне малко а и аз се върна на работа да можем да си възвърнем стария начин се прекарване на почивните дни.

# 17
  • Мнения: 818
Събота и неделя мъжа ми има най-много работа  Cry така че при нас е еднообразие,най-много да ида до шопинга и да се моткам там с малката де...

# 18
  • Мнения: 619
В събота сутрин сме на покупки,задължително,после пием кафе с приятели.Като е хубаво времето ,посещава ме някое езоро с плаж.
В неделя пове4е се застояваме в къщи,прекарвам по 1 час най-малко на телефона с мама  blahblah..вечер някой филм,пуканки и.. luvbed

# 19
  • Мнения: 3 491
Фестивали, детски рождени дни, ферми и возене на каруци, даунтаун разходка, уроци по плуване и тенис на едното дете, аз всяка втора събота съм на работа, така че понякога пропускам част от програмата. От мене ако зависи, ще се тупна в къщи или в книжарницата от другата страна на пътя, и няма да ми дойде наум да се мръдна другаде. Но дребните си искат купона.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 1 262
А за порастването... като гледам как е и мъжът ми скоро ще имаме нужда от 3 компютър у дома.

Абсолютно вярно!! Ние за това сме си решили проблема  Laughing Laughing- всеки си има компютър Laughing, дори и синът ми който е на 4г - има детски, но съм много доволна от него - помага много за езика Hug.....да не говорим, че аз съм заклет фен на Age of Empires Mr. Green

А за уикендите - любимите са ми когато пътуваме - наблизо са ни Люксембург и Холандия и ги посещаване често - специално за мамите от Холандия Hug - това ми е любимо място за прекарване на почивка, много ни харесва на всички Laughing Laughing

Поздрави,
dezita

# 21
  • Мнения: 2 292
с и беz бебе, моя скъпоzенен съпруг не мож го удържа в къщи. Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда. Та бебето се адаптира към колата и всичко и сме си както преди по раzходки  Wink

# 22
  • Мнения: 7 914
А за порастването... като гледам как е и мъжът ми скоро ще имаме нужда от 3 компютър у дома.
- специално за мамите от Холандия Hug - това ми е любимо място за прекарване на почивка, много ни харесва на всички Laughing Laughing

Поздрави,
dezita

А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning

# 24
  • Мнения: 11 309
Ние рядко се задържаме в къщи прз почивните дни, особено с тия две природни бедствия у нас. Mr. Green Имат нужда да си изразходват енергията някъде.
Та сме обиколили и познаваме като пръстите на ръцете си всичките зоопаркове (класически и природни резервати), всички плувни басейни (открити и закрити), всички детски клубове и паркове. От време на време (особено в мъгла и проливен дъжд) се изтягаме пред ТВто и пускаме серия анимационни филми - Таласъми ООД все още са на мода, Пепеляшка също и още една друга камара двдта.
Няма лабаво и празно при нас. А домакинската работа - пране, гладене, сгъване и подреждане в гардеробите е някъде между другото Joy

# 25
Ами, събота прекарарвам с детето колкото може пове4е време: ходим на зоо, отиваме на плаж, или на дълги разходки в паркове.
Аз обикновено се опитвам да работя поне следобед в неделя...
Gianna

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Пьтуваме до свекьрва ми 90% от случайте, което е на около 200км от нас.През другите 10% свободно време или всеки си прави каквото иска и почива както иска, или се срещаме с приятели.
я! оранжевото небе, много ми е драго да те видя Hug

ако не излезем някъде събота или неделя ми е непълноценна седмицата. много обичам да ходим нанякъде, ама голямата ми дъщеря като чуе ходене с кола и й става лошо. вечно уговорки, мрънкане, не може ли да остане вкъщи...

Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда.
така се чувствам и аз Blush

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
При нас всеки уикенд е различен. Спортуваме, ходим на кино, театър, пазар (за дрехи и играчки само  Laughing ), посещаваме нови места, ходим на гости. Обяда обикновено ни е някъде навън. Гледам да не сме в къщи, защото ако останем в къщи в понеделник се чувствам като парцал, а къщата е в ужасен вид   Sick Отделно синът и таткото не могат да си поделят компютъра и телевизора. Мъж ми от позицията на силата често се налага. Направо ми е писнало от тях двамата  #Cussing out Ако зависеше от мен дръпвам шалтера на компа и ТВто през уикенда и кой как може да се спасява!
Като беше малък сина много по-лесно го примамвах да излизаме, обаче сега интересите са различни и е много трудно да го изкуша с някакво мероприятие  newsm78 А пък и с малката до мен трудно съчетавам излизане с двамата  Crazy Например на кино, театър или на ледената пързалка няма как да отида с щерката, на боулинг като ходим сме единствените с толкова малко дете, но там поне става. Все още се лъже да ходи на детската площадка, въпреки че там децата са по-малки, но той обича да играе със сестра си и да кара колелото. От тази гледна точка определено не бих съветвала да има голяма възрастова разлика между децата  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 825
с и беz бебе, моя скъпоzенен съпруг не мож го удържа в къщи. Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда. ...

Аз съм същата, не мога да стоя затворена в къщи  Blush
Обикновено в събота ходим по магазини, а в неделя по разходки в планината, съседни градчета, лятото на плажа. Зимата ни не е студена, но е доста дъждовна и често се налага да си стоим в нас пред телевизора  Tired или с компания на масата.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:35 от clara

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink ),4е успявате събота и неделя да ходите насам натам. Thinking
При мен неЩата седят така: обикновенно събота и неделя мъжа ми оби4а да си поспива до към 10_10 и неЩо. Съответно докато той стане и успея да оправя легла и къЩа ве4е е станало обяд.Е,има и слу4аи ,както напоследък,в които в събота сутрин и следобяд се обикаляШе помебелни магазини,но слава на бога за сега приклЮ4ихме.
Готвя и ядем. Слагам детето да спи следобяд и като се събуди отиваме да правим седми4ния пазар с нея. ПриклЮ4ение,което отнема около два 4аса. И хоп станало време да се ве4еря. Понякога идват приятели у нас,понякога ходим ние,но напоследък сме свели соц.контактите до нула. Tired
Неделя,4истим,простирам,гладя,обдяваме,лягам с детето за малко и като се събуди тя ако евентуално е оЩе светло и времето го позволява излизаме за малко. После се прибираме,ве4еряме и...хоп станало понеделник. Confused
Много рядко се слу4ва да си направим уикенд навън,както ходенето до ЛЮцерн или пък следобяд на някое от близките езера. Обикновенно уикендите ми са запълнени с досадни домакински задължения,мъжът ми се оправдава,4е е изморен и не му се виси по опаШки на магистралите и по4ти никъде не ходим.  Tired
Ако успея да изведа детето в двора на кооперацията или в близката градинка е цяло събитие.
Моя съпруг за разлика от ваШите не оби4а особено много да излиза. Confused
Ето това е,оплаках се... Sad

# 30
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink]


Моят съвет: наеми някоя компания или жена за 4истенето. Ако не е възможно всяка седмитса, поне веднъж на две. Моят съпруг мрази да 4исти, а аз го карах да помага... Сам нае компанията! Накараи мързеливия на работа, на ум да те нау4и.... Е, сега имам пове4е време за детето, и за мене това е наи-важно.
Gianna

# 31
  • Мнения: 2 292
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
mcdirock, а да видиш с две какво става  Crazy Аз къщата подередена не мога да я видя. Предпочитам да излезем, от колкото цял ден да шетам, а след мен да се разхвърля и цапа отново. През уикенда обедното хранене е навън. Понякога и вечерята я взимаме готова или мъжът се проявява като готвач   chef Иначе от кухнята няма да мога да изляза Rolling Eyes
Гладенето ми е най омразно, затова гладя само нещата които наистина негладени не могат да се носят, например бельо и чаршафи не гладя  Naughty
Като ходех на работа ми беше много по-лесно, цял ден няма никой в къщи да цапа и разхвърля  Twisted Evil Пазара го правех в обедната почивка. Винаги имам шопинг лист, за да не пропусна нещо и за да мога да напазарувам за 1 час. Уикендите не обичам да посещавам магазини за хранителни стоки. Понякога пазарувам, когато синът е на тренировка, пак имам един час на разположение. Задължително шопинг лист и големите деца да не са с теб, за да свършиш по-бързо   Peace
Опит с две и на работа все още нямам  Twisted Evil

# 33
  • Мнения: 2 825
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

 Joy Joy Joy
Много ми хареса как се справяш с твоя. С глас се смях, чак колежката дойде да погледне на какво се хиля, че трябваше да и преведа постинга ти. Каза, че ще го приложи на нейния  Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 11 309
mcdirock, а да видиш с две какво става  Crazy Аз къщата подередена не мога да я видя. Предпочитам да излезем, от колкото цял ден да шетам, а след мен да се разхвърля и цапа отново. През уикенда обедното хранене е навън. Понякога и вечерята я взимаме готова или мъжът се проявява като готвач   chef Иначе от кухнята няма да мога да изляза Rolling Eyes

Точно поради тази причина гледам да сме навън.  Crazy

# 35
  • Мнения: 2 292
Не zнам дали при теб ще проработи, но на моя е достъчно да му кажеш, че ще стане дебел  Joy zначи той нее дебел, но не иска да става ... не може да мине покрай огледалото беz да се погледне , дали не му се е обраzувало случайно шкембенце в последните 15 мин.  Joy та ако се zаиzлежава му каzвам, че ако не се движи ще стане дебел и веднага се юрва по раzходки, като предварително съм му каzала, че ще иzливаме САМО zаедно , та прави бърzо и гимнастиката наречена ДОМАКИНСКА РАБОТА  ... а и по таzи причина не налита мног она ядене и от там спестявам време и енергия  Joy

 Joy Joy Joy
Много ми хареса как се справяш с твоя. С глас се смях, чак колежката дойде да погледне на какво се хиля, че трябваше да и преведа постинга ти. Каза, че ще го приложи на нейния  Laughing Laughing Laughing


Съкровище си имам аз  Laughing

# 36
  • Мнения: 7 914
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning
и аз не сам го виждала newsm78

# 37
  • Мнения: 907
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink ),4е успявате събота и неделя да ходите насам натам. Thinking
При мен неЩата седят така: обикновенно събота и неделя мъжа ми оби4а да си поспива до към 10_10 и неЩо.
Проблемът с поспинкването до 10 ще се реши като се роди бебето Grinning


Съответно докато той стане и успея да оправя легла и къЩа ве4е е станало обяд.
Готвя и ядем. Слагам детето да спи следобяд и като се събуди отиваме да правим седми4ния пазар с нея. ПриклЮ4ение,което отнема около два 4аса.

Докато единият оправя леглата, другият приготвя закуската, пазарува или готви. Ние пазаруваме преди обяд и то само ако се налага докато големият е на карате. По принцип се зареждаме през седмицата след работа, по-основни храни и особено тежките поръчваме online (може и от работа Wink ).  Докато единият пазарува, другият поприбира къщата, готви или тича след малкия.


Неделя,4истим,простирам,гладя,обдяваме,лягам с детето за малко и като се събуди тя ако евентуално е оЩе светло и времето го позволява излизаме за малко.

Не простирам - имам пералня и сушилня в 1. Пускам дрехите сутрин, вадя ги вечер сухи. Не гладя. Ако на някого му притрябва гладено, си го глади предния ден или непосредствено преди излизане. Между другото, рядко се налага, тъй като от сушилнята дрехите не излизат намачкани. Ако излизаме следобяд, малкият спи в количката.
За чистенето - как ще чистиш в това състояние.  newsm78

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Между другото, рядко се налага, тъй като от сушилнята дрехите не излизат намачкани.
От кога съм казала на половинката, че искам такава сушилня  Confused

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Gianna,мислиШ ли,4е не ми се иска някой да идва да 4исти у дома? За съжаление за момента не можем да си го позволим...

Вивита,при моя мъж не би имало съЩия ефект като при твоя  Confused Моя яде като разпран,но не му се лепи,така,4е няма страх от напълняване а и ако слу4айно се притесни за линията си най_много да по4не да ходи по два пъти седми4но да играе футбол вместо само по веднъж. Но да 4исти,едва ли...

Мери,не мъ плаШи така деееее,нали 4акам второ.  Wink Аз държа да отбележа ,4е не съм мания4ка на тема подреденост и 4истота ама съвсем пък в ко4ина не ми се живее. Confused
За съжаление при мен гладенето е неизбежно,колкото и да го ненавиждам,понеже скъпия ходи всеки ден на работа с костЮм а на детето за градината трябва да му гладя всяка седмица престилката и спалния комплект плЮс блузките,които носи. Отделно ако се слу4и и аз да облека риза или някоя блуза,която съЩо иска Ютия... И пак казвам,гладя само най_необходимото  Confused
За готвенето не мога да кажа ниЩо понеже мъжа ми умее да готви и от време на време ме отменя.
Пазарувам само със списък за да губя минимум време,но за съжаление през седмицата няма кога или успявам,водейки детето с мен,което си е малка лудница. Crazy

Меги,проблема с поспиването до късно през уикендите едва ли Ще се разреШи и като се роди бебо. Confused Когато бях бременна с Джулия и братов4едка ми викаШе " Ааааа спокойно,сега като се роди бебето Ще видиШ как Ще по4не да става по_рано за да ти помага"  Joy hahaha Joy После разбра,4е не е била права. НиЩо не се промени. Откакто се родила дъЩеря ми той никога не е казал " Хайде днес поспи ти пък аз Ще се занимавам с детето"  Sad Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused

# 40
  • Мнения: 907
Gianna,мислиШ ли,4е не ми се иска някой да идва да 4исти у дома? За съжаление за момента не можем да си го позволим...

Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused

E, ама ако се отчаеш как ще смогнеш и с 2ро. Я взимай мерки. Да купува поне сушилня. Как сте с онлайн пазаруването? А със ставането ако бебето му реве на главата, а ти не ставаш, какво ще прави? От сега го подхвани, че после ще е късно, нали и ти ходиш на работа. За чистенето - толкова ли е скъпо? 2 часа на седмица са достатъчни за жилище под 100кв м. (не знам вашето, де), някоя студентка, момиче?

# 41
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мъжа ми е възпитан,4е с детето се занимава майката ( както и с вси4ко останало ) а баЩата ходи на работа  #Cussing out #Cussing out
Не ми стига,4е трябва да оправям след детето,но и след баЩа му,понеже той ниЩо не прибира след себе си. Tired Това е изцяло благодарение на свеки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Така,4е при мен просто е кауза пердута....  Confused
аааа, как тъй джанъм? я не се излагай, да не живееш на изток?! момиче, взимай се в ръце, мъжо ти западняр уж....няма свеки го научила, тя и мойта беше научила рожбата си да му прави закусчици сабахлям, ама жена му наиш ко бързо го отучи hahaha
 събота и неделя понеже става по-рано от мен, взима моника тихичко с думите 'тихо, че мама спинка' и се изнизват към кухнята безшумно, после си готвят, хранят...
тази неделя се събудих от една манджена миризма, татю им правил испанска циганска баница-препечена филийка с натъркана скилида чесън, домат и зехтин. всичко живо вони на чесън Mr. Green
после като станах и на мен  кафе ми направи, а уж той ходи на работа...

разпределяте си работата, особено сега като си бременна да свиква , свършвате я и се грабвате на разходка. ние така правим Flutter
 

# 42
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ве4е от 8 години откакто живеем заедно се боря с него,е това е брате,ни се води ни се кара...
Да не си мислите,4е не съм се опитвала да го накарам да прави това и онова,еми става веднъж на високосна. #Cussing out Той си мисли,4е понеже майка му видите ли си е седяла в къЩи и се е справяла сама без никаква помоЩ с три деца,мъж и къЩа и не се е оплакала ни веднъж трябва и аз да хвър4а като нея  #2gunfire
Манталитет....
Харе моя дори не знае какво ям на закуска,нито аз нито детето... Камо ли да стане ,4е и за нас да приготви  Mr. Green
Меги,детето понякога сутрин запо4ва да го вика аз ако съм в банята или съм заета с неЩо и той само и отговаря от спалнята,но по4ти никога не става. Тя по то този параграф търси за вси4ко мен и иска само аз да се занимавам с нея,понеже е разбрала,4е с него няма Шанс... Confused
Браф4едката плаЩа май някъде към 130 евра/мес за веднъж седми4но по два 4аса и жилиЩето и е към 120 кв. м май,колкото наШето. И и се налага да 4исти оЩе веднъж тя самата в неделя ако са имали гости в събота.
Оф не ми се говори на тая тема,4е направо ако се замисля какво Ще става и занапред с новото бебе  ooooh!

# 43
  • Мнения: 2 292
Много лошо положение  Sad НЕ можеш ли да му пробуташ някои поучителни книжки в които пише как човек си пропилява времето в сън и колко неща може да свърши zа това време и подобни ... има много на раzни подобни тематики ...
НЕ става ли да се zапали по готвенето например ... някое полеzно хоби готвене ... печене на хляб ... раzходки с детто  нордик Уолкинг и подобни

# 44
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Много лошо положение  Sad НЕ можеш ли да му пробуташ някои поучителни книжки в които пише как човек си пропилява времето в сън и колко неща може да свърши zа това време и подобни ... има много на раzни подобни тематики ...
НЕ става ли да се zапали по готвенето например ... някое полеzно хоби готвене ... печене на хляб ... раzходки с детто  нордик Уолкинг и подобни

Вивитка ама той готви от време на време бе,ама по излизането хи4 го няма. Confused Аз понякога имам 4увството,4е ако цял ден не изляза за глътка кислород на вън Ще полудея а на него явно не му се появяват тези потребности. Те и свкърите ми са такива,дай им да кЮтят цял ден в къЩи пред телевизора. #Cussing out И после той на кого прили4ал... #2gunfire
Абе айде стига,4е ви надух главата...  Confused

# 45
  • Мнения: 2 379
Много лошо положение  Sad НЕ можеш ли да му пробуташ някои поучителни книжки в които пише как човек си пропилява времето в сън и колко неща може да свърши zа това време и подобни ...

Ох, като го прочетох това и не можах да се сдържа Laughing
Представих си да развивам подобни теории пред моя Crazy
Той много си угажда на физическия конфорт и е непреклонен, че трябва да се спи поне 8 часа, всеки ден без изключения. Аз пък често вампирясвам и направо се нервя, че пак трябва да спя... Ами когато се опитам да го държа буден и да го лиша от някакви 15 минути сън, ме гледа така все едно му казвам, че искам утре на вечеря да му сложа стрихнин в манджата!
Мързелът и физическото благоденствие са твърде важни за мъжката половина от италианското човечество Laughing

# 46
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Държа все пак да отбележа,за да не го помислите за абсолЮтен мързел,4е мъжа ми наистина работи много и му е супер напрегнато през седмицата. Излиза в 8,30 и се прибира към 21 4аса ве4ер. 4есто ходи в командировки и се слу4ва доста пъти да работи и в събота.
Ве4ер явно е преуморен,заЩото заспива сравнително късно и оттам и късното ставане.  Confused

# 47
  • Мнения: 3 611
Едната от двете вечери zадължително ходя на дискотечка.
Иначе преz деня се мотаме... като беше топло редовно си ходехме в Зоологическата градина и по цял ден убивахме там  Party

# 48
  • Мнения: 6 167
съпругът ми работи до обяд.
после излизаме , разходки, пазар
аз за щастие или не, в момента съм си вкъщи, та
домакинстването не се влияе от деня.
събота вечер сме навън - обикновено с наши близки на
ресторант ( тук така им викат на пицариите Mr. Green)
мъжа ми развива 140 думи в секунда ( да му се ненадяваш)
обсъждат се предимно калчото, шампионската лига и
някои трансфери  Whistling
аз си хапвам.
разходки правим до близки красиви места - или към планината, или към морето.

# 49
  • Мнения: 2 292
Държа все пак да отбележа,за да не го помислите за абсолЮтен мързел,4е мъжа ми наистина работи много и му е супер напрегнато през седмицата. Излиза в 8,30 и се прибира към 21 4аса ве4ер. 4есто ходи в командировки и се слу4ва доста пъти да работи и в събота.
Ве4ер явно е преуморен,заЩото заспива сравнително късно и оттам и късното ставане.  Confused

Наистина доста работи и със сигурност има нужда от почивка. На мен идеите ми се поиzчерпаха . Остана само една. Оставете с малката баща и да си почине и идете няксде zаедно , като гледам каква е усмихната , със сигурност е добра компания ... После пък се наслаждавайте на отпочинал татко  Wink

# 50
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Държа все пак да отбележа,за да не го помислите за абсолЮтен мързел,4е мъжа ми наистина работи много и му е супер напрегнато през седмицата. Излиза в 8,30 и се прибира към 21 4аса ве4ер. 4есто ходи в командировки и се слу4ва доста пъти да работи и в събота.
Ве4ер явно е преуморен,заЩото заспива сравнително късно и оттам и късното ставане.  Confused

И аз да се зака4а като неразбираЩа как става номера за mcdirock, въпреки някои разлики в мъжете. (Моят води децата насам натам и ме оставя да спя, освен това, той пък би изкарвал цялото си време навън и въобЩе никакви домаШни проблематики не го вълнуват Rolling Eyes)
Преди да се появи потомството и ние Шарехме много нагоре_надолу, сега оба4е мноого рядко успяваме да заформим неЩо. И на мен времето ми минава в оправяне на къЩата, въпреки, 4е не съм маниа4ка, а в момента имам и една жена, която идва веднъж в седмицата за 3 4аса (110 кв.м. ми е апартамента), ми да ре4ем тя до гладенето не стига, така 4е това си е моя работа за събота и неделя. Освен това тя идва в 4етвъртък... в събота минимум една прахсмука4ка трябва да се мине, а ако имам гости, това озна4ава и готвене и цапане, демек, гладенето се отлага за неделя, когато трябва да се оправи и от ве4ерята предиШната ве4ер... плЮс пак прахосмука4ка и един парцал (Щото както ве4е казах, не си карам гостите да се събуват).

Ами да прибавим 4е събота и неделя евентуално е единствения момент, в който да направя неЩо за себе си... маска, депилация, маникЮр... обЩо взето неделя ве4ерта се мисля с благодарност, 4е утре е понеделник и Ще отида на работа да си по4ина.

Ми т'ва е... максимум една разходка до парка с детето мога да си позволя... newsm78
И ако един уикенд реШа да замина нанякъде, озна4ава 4е следваЩия Ще ми излезе през носа #Crazy

# 51
  • Мнения: 1 909
Айде да кажа и аз, като отскоро работеща и с две дечица - за съжаление не успяваме всяка седмица поне единия ден да се измъкнем от къщи. Ако останем в къщи се изморяваме ужасно - не че се опитвам да чистя, но поне нещо готвя, само че децата щуреят, мъжът ми се опитва да работи в градината или гледа в леглото ТВ докъсно сутринта (трябва да е от леката италианска жилка, как мислиш, MCDIROCK,  Wink) т.е. аз трябва да ги наглеждам и нищо полезно не успявам да свърша. Когато излизаме е много по-добре за всички - гледаме да е някъде, където да можем да прекараме хем на открито, хем евентуално да има някакъв музей или нещо въобще забележително. Всички са доволни,  а и децата са по-спокойни, спят добре и въобще си почиват по-пълноценно. За чистенето...ами,  добре все пак че е омразната ми почивна сряда, в която се изтощавам ужасно, като се опитвам всичко да свърша. Не искам домашна помощничка, че сигурно пак аз ще си върша повечето работа, само дето и ще плащам, затова толкова се надявах на Вапоретото, за което пак  да питам дали някой му е намерил цаката...  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 370
Обикновенно сме свободни само в неделя, защото аз в събота винаги съм на работа. Та в единствения почивен ден, се качваме на колата и обикаляме, където ни видят очите. Но сега зимата, какво ще правим newsm78

# 53
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning
и аз не сам го виждала newsm78

Звездичка,
Тази събота го проверихме - много хубаво място - ако ви е близо и искате да пазаруват - таm е мястото.  bouquet  bouquet

# 54
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning
и аз не сам го виждала newsm78

Звездичка,
Тази събота го проверихме - много хубаво място - ако ви е близо и искате да пазаруват - таm е мястото.  bouquet  bouquet

Това прилича на Батавия Стад тук: www.bataviastad.nl

# 55
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да Laughing абсолютно същото е - а другия е на 35км от този в Roermond, но в Белгия:

http://www.maasmechelenvillage.com/Maasmechelen/home.asp?lan=de

  bouquet

# 56
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз, обаче не съм възхитена. Сигурно, защото марковите дрехи не значат кой знае колко за мен. Който обича да купува такива е за там. Винаги има намаления.
Сега погледнах, че линка ,който си дала е в Roermond. На мен ми е доста далеч, но имам прекрасен спомен от едно пътуване за Люксембург и преспиване там. Съвсем друга Холандия е...

Общи условия

Активация на акаунт