Ламинираният паркет-канцерогенен??

  • 6 141
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Ами то всичко е вредно , да не би кухненските шкафове , които се правят от ламинирано пдч да не са вредни, пък всички си имаме от тях в кухните.Така че спокойно си ползвайте ламината,все има по нещо , което не е благоприятно за здравето ни.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сетих се нещо, което бях чела преди време......че има различно качество ПДЧ......че в Европа били забранени тези, които излъчвали формалдехид......това помня.....ще се опитам да го намеря

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето нещо:


от тук:
http://www.tvoiatdom.com/e107_plugins/faq/faq.php?0.cat.5.5


ПДЧ – съкратено от Плоча от Дървесни Частици. Този сравнително нов дървесен материал е патентован през 1936 година от Пфол. Първият завод за производство на еднослойни и трислойни плочи от дървесни частици е създаден през 1941 година в Бремен – Германия. Той е произвеждал по 10 тона плочи от дървесни частици дневно. Основни суровини са били изсушена смърчова дървесина и фенолни смоли. Година по-късно е формулирано наименованието “плочи от дървесни частици”. Тогава започва и прилагането на формалдехидни смоли като свързващи вещества.
Грубите плочи от дървесни частици се състоят от дълги трески, чието направление в повърхностния слой е успоредно на повърхнината на плочата и перпендикулярно в нейната сърцевина. Ето защо тяхната якост на огъване в надлъжна посока е по-голяма отколкото в напречна. След шлайфане и лакиране те намират приложение в мебелното производство.
Най-често употребяваните плочи от дървесни частици са трислойните. Средният им слой е от по-груби, а двата по-тънки повърхностни слоя – от по-фини и плътно пресовани частици. В близкото минало плочите от дървесни частици са излъчвали свободен формалдехид в количества, вредни за здравето на хората. Днес се произвеждат плочи от дървесни частици от така наречения Клас Е 1, които се считат за безопасни. Плочите от Клас Е 2 отделят по-голямо количество свободен формалдехид и се използват само с допълнително повърхностно покритие. Най-опасни са плочите от дървесни частици от Клас Е 3, които са спрени от производство в много страни.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето още, но са дълги:

http://www.artgid.com/bismar/article/staticview.php?p865c0c0b=54 … 53239254642254433

http://newteck.orbitel.bg/doitself/articles.php?issue_id=16&unit_id=79

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ламината и ПДЧ плоскостите са канцерогенни. А на естествения паркет какъв лак смятате да слагате? Защото ако не е на водна основа и той е канцерогенен. Лака на водна основа пък не е достатъчно устойчив.
Гранитогреса и той е в графа канцерогенни.
Даа... и ПВЦ-то и латекса (sеcretgarden май го писа). Ми да вземем да идем у гората  Tired
п. с. Сега виждам, че сикрет се е включила активно в темата Laughing

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ламината и ПДЧ плоскостите са канцерогенни. А на естествения паркет какъв лак смятате да слагате? Защото ако не е на водна основа и той е канцерогенен. Лака на водна основа пък не е достатъчно устойчив.
Гранитогреса и той е в графа канцерогенни.
Даа... и ПВЦ-то и латекса (sicretgarden май го писа). Ми да вземем да идем у гората  Tired

А,аааа ако съм го писала съм сбъркала...латекса е добра идея...но е алерген

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, успя да ме цитираш преди да си оправя грешката...
Значи за латекса някой друг е писал, но пак във форума го четох.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега смятам, че хартиения тапет е най- добър за стени......още не съм прочела, че съдържат вредни съставки боите им или друго......
............

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ей, успя да ме цитираш преди да си оправя грешката...
Значи за латекса някой друг е писал, но пак във форума го четох.

Може и да съм била аз, но съм сбъркала.......защото и аз не разбирам от тези неща, но ги чета.....и понякога къде прочела вярно, къде- не.........абе.....опитвам се с да обзаведа така, че да е сравнително здравословно за детето.........иначе и аз съм живяла в стаи с оловна боя, ПДЧ- та...и то от старите и прочее..и съм лапала играчки от PVC

# 24
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
И какъв да ми е пода???
Най добре да взема една камера и да съхна в нея,че то и въздуха канцерогенен и водата, ма ше пия ичкия хем ше ми е весело все на душата  #Crazy #Crazy #Crazy

# 25
  • Мнения: 227
По голям виц не бях чувала.  Joy hahaha

Направо немога да повярвам  Banghead, тъй като съм навътре с нещата около подовите настилки и совобено ламината и в България неможе да се продава ламинат който не съдържа знак СЕ или СО => CE маркировката демонстрира че продукта отговаря на правилата определени в съответните Европейски директиви. Това е паспорт за вкарване на продукта в Европейския пазар.
Mаркировката СЕ е  за съответствие с задължителните наредби на Евро Съюза по отношение на здраве, сигурност и защита на околната среда. И въобще тези знаци стават едно изискване към вноса на всяка една стока - може да ги видите на телефони, телевизори, и много други стоки за бита.
Освен това този тип подови настилки е задължително да отговарят на различни наредби тип "EN, DIN" - изисквания, които се издават от съответните държавни органи, за да може да има някакви норми в производството, контрол и т.н.

 #Crazy ако сметнете за правилно вярвайте на подобни изказвания, ако не прецените -  недейте......




# 26
  • София
  • Мнения: 38 475
За сега смятам, че хартиения тапет е най- добър за стени......още не съм прочела, че съдържат вредни съставки боите им или друго......
............

Е да ама нали тапетите се лепят с лепило, а след това събират повече прах и хлебарки.

Безвредни неща почти няма, особено ако са създадени изкуствено, но за ламината не ми се вярва да е толкова канцерогенен.
Пък след като се произвежда по европейските стандарти значи си е ок.

# 27
  • Мнения: 687
То е ясно, че няма нещо, което не е канцерогенно. Но ако наистина държите на под, който е "екологично чист", решението наистина е естествен паркет и консумативи на водна основа. И не е вярно, че не са устойчиви. В Европа от 1 януари 2007 всички други лакове ще са забранени, а в момента има само препоръка да се ползват на водна основа. Има си доста сериозни фирми, които инвестират в разработката на такива лакове и по износоустойчивост са даже по-добри от останалите. Естествено и цената е малко по-висока Wink

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Че на европейския пазар да не би да няма канцерогенни продукти? newsm78

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега смятам, че хартиения тапет е най- добър за стени......още не съм прочела, че съдържат вредни съставки боите им или друго......
............

Е да ама нали тапетите се лепят с лепило, а след това събират повече прах и хлебарки.



Лепилото е на основата на нишестето.........

Общи условия

Активация на акаунт