Пишман домакиняяя

  • 6 101
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Здравейте, имам няколко велики "геройства", помагайте как да оправя последиците от тях:
1. Изпрах си дълго кожено сако /изкуствена кожа/ в пералня и лака му падна. Сега е едно такова лъскаво, лепне, лака е събран на бели налепи предимно около шевовете, все едно е омазано с дъвка. Има ли шанс да го спася, как и къде, може ли да се пребоядиса?
2. Изпрах и лентните кожени обувки-сандали на мъжа ми, пак в пералнята на фино пране - супер чисти излязоха, но като изсъхната станаха като картон ... глупости картон, направо като дървени, абсурд е да ги обуе ... та и тях трябва да спасявам, че аз му ги купих с половината майчинство  newsm78 /явно ме е хванал на кеф/
3. Реших да измия колата изцяло на автомивка, докато съм чакала съм обрала де що има машинно масло по якето ми. И аз не знам къде съм го намерила. Та това пере ли се и с какво? Вече стана ясно, че прането ми е силата, само кажете с какво да го махна това чудо?
4. Подмених цяла пръст на цветята ми, около 15 саксии, и след ден-два вкъщи се напълни с мухички. Нахални и дребни, купих от цветарницата два спрея - резултат нулев; полях и с веро - пак нищо. Дори май понаедряха  newsm78
5. И пак за прането: вчера ми се изгуби из пералнята единия банел на сутиена, къде може да е, къде да го търся, ако кажа на мъжа ми ще припадне, че пералнята май ни е най-скъпата и ползвана вещ в дома. Сега не смея да я пусна ...
Ами засега само толкова ... Embarassed  Wink

# 1
  • Мнения: 175
Браво!
Това всичко в един ден ли ти се случва??? #Crazy #Crazy #Crazy
За другото не знам ама банела е в барабана - пъхни ръка в барабана и го завърти съвсем внимателно като си държиш ръката на дупките долу, трябва да го усетиш някъде и да го извадиш!
Дано е станало ясно

# 2
  • Мнения: 25 568
За мухичките - спри поливането, докато пръстта изсъхне.  Laughing
За по-бърз ефект - смени отново пръстта, но без да  поливаш толкова много.  Wink

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Аз никакъв практичен съвет не мога да дам, само да кажа, че ме развесели описанието Laughing

# 4
  • Мнения: 4 068
Скъсах се от смях. Оправи ми настроението за деня.
Съжалявам, че не мога да помогна със съвет. Според мен обувките и якето са неспасяеми. За банела и цветята вече са ти казали момичетата. Добре че я видях темата обаче, защото имам едно яке от изкуствена кожа и от две седмици се чудя дали бих могла да го перна в пералнята. Е, сега поне знам, че не трябва да го правя.

# 5
  • Мнения: 2 096
Хехехе  Laughing и аз много се смях на твоите премеждия с прането.. особено на това:
Вече стана ясно, че прането ми е силата, само кажете с какво да го махна това чудо?
........
Ами засега само толкова ... Embarassed  Wink
За банела ти препоръчвам да си признаеш на съпружеското тяло. Всички сме губили по някой банел, влизат в дупките за отцеждане на водата, но ако не го извадиш, при следващото пране може да се повреди пералнята..
Якето от изкуствена кожа според мен е неспасяемо.. ако някой измисли начин да помогне на момичето, че жал ми стана направо..
За маслото по якето, зависи каква материя е якето..

# 6
  • Мнения: 122
За развеселяване и мен ме развесели, ама все пак знам, че не ти е до смях.
Сандалите ги намажи с боя за обувки внимателно / по възможност безцветна/ и като се обуят се отпускат. Редовно пера обувки на детето и след едно обуване им няма нищо. Той не се е оплакал, че го стискат, значи всичко е наред.
За якето с масло- опитай с някакъв обезмаслител или препарат за петна /ползвам Меглио или К2R/ до сега съм се справяла. Майка ми е факир на този род петна, и знам, че се справяше с тях като намазваше петното с най- обикновено веро /от онова в зелените бутилки, ама къде ще го намериш сега- идея си нямам/, оставяше дрехата около 0,30 мин до 1 час и переше в пералната. Не забравяй преди да мажеш петното с какъвто и да било препарат, да пробваш от вътрешната страна на дрехата, да не стане нещо с цветовете. Ако е дънково якето можеш спокойно да го третираш с препарати- нищо няма да му има.
А за банела- аз бих викнала техник- грам не съм наясно какво да правя.
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 196
По 3-та точка - вземи си обезмаслител /най-добре Meglio/,напръскай якето и след това го изпери.Ако останат някакви петна,повтаряш процедурата.Не си писала от каква материя е якето,но ако и това е кожено,по-добре го занеси на химическо чистене. Wink

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Всеки има такива "геройства" просто теб маи са те сполетяли наведнъж. Мухичките умират с препарат, но наистина остави пръстта на изсъхне. И маслото се пере. Абе всичко са ти казали момиче4ета - Само едно  не пускаи пералнята преди да намериш банела!!! Потърси ли в утайника? Аз моя там го намерих! Успех! Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
И аз имам такива дни и то доста често  Mr. Green Приеми го от веселата му страна  Wink
Съвет, за съжаление, не мога да ти дам.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Лелееее, страшна си - то не за смях ама....как да не сезасмее човек  newsm03

Така за сандалите на мъжа ти ги намокрете хубаво и го накарай да ги поноси, да се оправят ( изпитано е  smile3503, аз съм правила същото само че с чехлите на моя мъж).

За якето - нямам идея дали може да се оправи Thinking.

За банела кажи на мъжа ти да отвори пералнята - на моята така и изгоря помпата ( беше изпаднало едно метално,някаква част от джоба на мъжа ми, и изгоря), майстора като смени помпата ми каза, че такива повреди стават най- често от БАНЕЛИТЕ на суетиените ни. Така, че по-добре си признай пред мъжа, та да оправи пералнята, и НАЙ - ВАЖНОТО не я пускай преди да го извадиш - ако залепне за помпата ще изгори.

За петната от масло - направи каша от хума ( от тази  дето е за лице) и с нея намажи петната, остави 24ч и после ги изпери само тях на ръка и после цялото яке в пералнята.

Цветята не ги поливай толкова.

Успех  newsm10

# 11
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Кофти ситуации, наистина! За машинното масло - свекърва ми успешно се преборва с мазни петна с Test гел. Намазва петното с гела, неразреден, престоява малко и после се пере. Дънки обаче малко избеляват от това. А за пералнята са ти казали - не я пускай преди да махнеш банела. Вземи фенерче и погледни вътре дали не можеш да се справиш сама, че аз имах подобен случай, но банелът лежеше на дъното на барабана и си играх сигурно един час да го хващам и вадя с една извита тел. Никой не ме разбра обаче! Дано не ти се случват пак такива изненади! Hug

# 12
  • Мнения: 286
Ех тия Пишман домакини, които стават в 8 часа,за да пишат във форума. Аз поне съм на работа ами ти ?
 Wink
Ми не можах да спя от притеснение  Wink , а и имам двама мъже да храня на ранина  Hug

# 13
  • Мнения: 2 274
   За мухичките - и аз дълго ги борих с какво ли не и не се махаха, накрая една приятелка ме светна да обеля няколко скилидки чесън и да ги забуча в пръстта / по 2-3 в саксия /! Казвам ти както бяха плъзнали навсякъде, така изчезнаха с магическа пръчка! Дано и при теб има същия ефект  Peace!
   За другите неща незнам какво да те посъветвам !

# 14
  • Мнения: 953
Спокойно мила, само няма да се притеснямаш. На всички домакини им се случват такива неща, друг е въпроса дали си признават или не. Последната глупост която сътворих е като си изпрах GSM. Незнам дали ще се развеселят съфорумките, ама на мен хич не ми беше до смях.
Никога не съм прала  обувки в пералнята, но ги намажи ако не са светли с течен парафин.

Общи условия

Активация на акаунт