Според доки - кърмата ми не е достатъчно калорична!

  • 1 444
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
#Crazy

Вчера бяхме на консултация, човекът е качил само 200 гр. За протокола на 8 м. тежи 8450 гр., което според моите представи си е напълно достатъчно, като се има предвид, че се роди 3400. Но .........., според някои хора кърмата ми не е достатъчно калорична, препоръката е да не го кърмя между 6ч сутринта и 9 ч вечерта, за да се насъбере кърма (явно, понеже, защото видите ли, кранчето се развалило и само капе, та е необходимо малко повечко време да се напълни кофата) сутрин- попарка, на обед - пюренце, след обед - киселче, а вечер - супичка, после идва ред на кърмата, която вече се "събрала". Искам само да вметна, че доки е ПЕДИАТЪр с дългогодишен опит, практика в педиатрично отделение и т.н.

И сега к`во правим, ще я сменяме ли, та аз вече веднъж направих смяна  newsm78

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
200 гр на 8 месеца си е добро качване...

Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325

# 2
  • Мнения: 869
Според мен така най-много да ти спре кърмата...

# 3
  • Мнения: 6 472
Ами ако педиатъра по принцип е добър и в друго отношение си доволна от него, не го сменяй. Просто си сложи тапи на ушите, гледай умно, викай "да, да" и си прави каквото знаеш. Аз си ползвам дофторката да ми лекува децата, а не да ми казва как да ги отглеждам - с това като че ли се справям и без докторска помощ Grinning

# 4
  • Мнения: 942
 Joy Joy Joy
И той как прецени колко е калорична?Само по теглото на бебо ли? newsm78 Че то 200гр. за вашата възраст е много добре.Ами давай му тогава пълномаслено млекце например 4.5% на Верея hahaha
Боже тези лекари ме убиват.На мен още в родилното ми казаха,че нямало да ми стигне кърмата и за една седмица,к'во съм ги занимавала с темата кърмене,щяло съм да видя аз от тази течна и некалорична кърма как още първия месец ще се ригистрира спад на теглото.Да ама не тя Ники си качи 1.200 за първия месец и то само от моята течна и некалорична кърма, а да не говорим че в болницата беше коластра ,а не кърма,ама айде...
Според мен понятие като некалорична кърма не съществува.Това да не е кисело мляко(че и то след обработка става по-маслено или по-малко маслено), ама да кажат другите мами по-вещи от мен.
 
#Crazy
 Но .........., според някои хора кърмата ми не е достатъчно калорична, препоръката е да не го кърмя между 6ч сутринта и 9 ч вечерта, за да се насъбере кърма (явно, понеже, защото видите ли, кранчето се развалило и само капе, та е необходимо малко повечко време да се напълни кофата) сутрин- попарка, на обед - пюренце, след обед - киселче, а вечер - супичка, после идва ред на кърмата, която вече се "събрала".
И сега к`во правим, ще я сменяме ли, та аз вече веднъж направих смяна  newsm78
Joy Joy Joy

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
200 грама!!!
Де и при нас тоя късмет! Rolling Eyes
На последната консултация се оказа че Ива е качила 50 гр.
Добре че поне педиатърката ми е разбрана и не ми се меси вече в храненето. Все ми повтаря: "Ти бъди благодарна че не е свалила"...

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Що за глупости говорят докторите, няма НЕхранителна кърма - може да е по-водниста, но това не означава, че не засища детето. Друг е въпросът дали му стига, ако нямаш достатъчно дохранвай с АМ, но вие сте на 8 месеца и спокойно можеш да даваш и други храни подходящи за възрастта. На тази възраст кърмата не е основната храна.

# 7
  • Мнения: 422
  Joy   Joy   Joy
Това им е редовна реплика.И на мен са ми го казвали.Та от едното ухо влиза през другото излиза........само дето едва се здрържам да не се изсмея на педито в лицето в някой такъв момент. Whistling

# 8
  • Мнения: 3 760
Изцяло подкрепям Лулуто! Ако смяташ, че педката е добър диагностик - не я сменяй. Просто я игнорирай - нейната работа е само да те съветва. Не може да ти нареди. Да не говорим, че очевидно не осъвременява знанията си (по специалността си!!!!!) от 40 години....
Наясно си, че "нехранителна кърма" е термин -измишльотина. Достатъчно информирана си. Така, че смело прави това, което смяташ за правилно!
П.С. Много ми се ще да си поговориш с нея след няколко години   Twisted Evil Друга песен ще пее, ама ще е късно....

# 9
  • Мнения: 1 030
И аз смятам, че ще ти намалее кърмата, ако не кърмиш през деня. Моята доки онзи ден като бяхме на консултация още от вратата пита: " С какво го храниш това дете, че така расте?" Отговарям й , че още е само на кърма. А тя вика на сестрата: " Чак не мога да повярвам, че е възможно такова нещо..." Този месец /между 4-ти и 5-ти/ малката е качила най-малко досега / 500 г/, но пък е пораснала на височина 5 см, което компенсира теглото. Казах на педито, че ми се струва, че малко е качила / досега все по килограм, най-малко е качвала 800г/, а педито ми каза: " Не е малко, а и не ти трябва дебело бебе!"
Чувала съм, че като започнат да се движат дори нищо не качват, така че не се притеснявай, а си кърми.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Няма такова нещо, като некалорична кърма.
Просто едно бебе на 8 месеца се движи повече и затова качва по-малко.
Кърми си както досега, детето си знае колко трябва да изяде.
Моите бяха с това тегло чак на една годинка...

# 11
  • Мнения: 2 614
#Crazy

Вчера  Но .........., според някои хора кърмата ми не е достатъчно калорична.....
А тя как разбра? Как точно измери калориите!
Не и се връзвай, моята е същата, но е добър диагностик, аз вече и това подлагам на съмнение, че обича АБ да препоръчва...
Но ако твоята е добра не я сменяй!  bouquet

# 12
  • Мнения: 728
По принцип не се притеснявам за това, че е качил по-малко този месец. Дори според си е закръгленичък. Проблемът е в това, че ми говори по този начин сякаш, за да ме засегне, имам чувството, че някаква злоба струи у хората като разберат, че кърмиш детето си, а то е минало 6 месечната възраст. Веднъж една приятелка като видя как си изяжда пюрето каза "виждаш ли как му харесва, а ти го мъчиш на кърма" То тези реплики май в друга тема трябваше да ги сложа. А и друго ми каза докторката " по принцип бебето може и на 8м месеца да е само на кърма, ама твоята явно не е достатъчно калорична".

Що за диагностик е тепърва ще разбера  Confused

# 13
  • Мнения: 728
Благодаря на всички, които са отзовали на проблема ми   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 254
Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
Божкееееееееееей! Как ги бленувам аз тез грамове!... Блазя ви майки на слаби деца!
Завиждам ви! Моя слон е на 11 месеца и е 14,400кг... Аз съм почти колкото него вече... КИЛО е качил този месец... А пролази... Щял да отслабне като проходи... Миналия месец само си седеше и хоп - 500 грама, а тоя като лази и не се спира и бам - кило....

Та, по темата...
Краси... Предлагам ти докато ти се събира кърмата в цистерните от 6 до 9 да го водиш бебока да суче от мен...
Нали мойта кърма е една калорична... Леко е синя и прозрачна, ама не се притеснявай, за една седмица сукане от мен, гарантирам килограм!

Общи условия

Активация на акаунт