как да постъпя

  • 1 253
  • 6
  •   1
Отговори
здравеите всички!влязох във форума,за да прочета това-онова за подобен на моя проблем и евентуално да получа съвет от вас.то проблема не е един...затънала съм в една каша и се чудя от къде да започна...
след много,много разочарования и скандали със съпруга ми за пореден път ме заплаши,че ще си тръгне.този път не го спрях и така живея с двете ни деца вече 5-6 месеца....по този въпрос после.тои живее при маика си и баща си.през уикенда децата ходят там/така е от краи време/.децата ги обичат и аз не мога да ги лиша от това.обаче проблема е в това,че таткото не приема раздялата и използва всяка възможност да им промива мозъците...говори им против мен,в същото време ми обяснява колко много ме обича...и естествено отрича да е злословил.преди няколко дъщеря ми ми каза/след като усетих странния и поглед и я попитах/,че татко и пак ме е изкарал мен виновна и ме помоли да не му казвам,защото щял да и се кара...тои я използва като оръжие,но какво иска да постигне?а аз както се сещате трябва да оправдая доверието и...никога не съм си позволила през годините да натоварвам детските им главици с това що за човек е тои и не смятам да го правя за в бъдеще...ще порастнат и сами ще разберат,но дотогава?!как да постъпя,как да го накарам да спре?!

# 1
  • Мнения: 1 809
За съжаление това се случва много често при раздялата на родителите.Явно манталитета и разбиранията на мъжа ти са такива и не виждам как би могла да го промениш.За мен този начин за отмъщение и нараняване на другия е абсолютна простотия.Дано децата ти са разумни и съумеят да преценят нещата...Поговори с тях и чуй те какво мислят.А него...няма как да го спреш според мен..

# 2
  • Мнения: 552
Аз също съм на мнение, че трябва да поговориш с децата си. Попитай ги какво те мислят за раздялата ви и как я приемат и опитай да им обясниш, че понякога родителите се обичат, но не могат да живеят заедно и че имаш нужда известно време да поживееш с тях без баща им, за да прецениш какво да правиш. А той след като си позволява да говори против теб пред децата си, прави още по-невъзможно общото ви съжителство.
Това си е мое мнение. Постъпи както ти диктува сърцето.
Успех!  Peace

# 3
  • Мнения: 647
Аз също съм на мнение, че трябва да поговориш с децата си. Попитай ги какво те мислят за раздялата ви и как я приемат и опитай да им обясниш, че понякога родителите се обичат, но не могат да живеят заедно и че имаш нужда известно време да поживееш с тях без баща им, за да прецениш какво да правиш. А той след като си позволява да говори против теб пред децата си, прави още по-невъзможно общото ви съжителство.
Това си е мое мнение. Постъпи както ти диктува сърцето.
Успех!  Peace
Мисля , че децата са доста объркани от създалата се ситуация и именно разговорите с тях биха били в твоя полза.Говори с тях за създалата се ситуация , обясни мотивите си доколкото е възможно , покажи им , че това което се случва,не е прецедент в живота на хората, нека и те кажат какво мислят за това .С други думи нека това не е тема табу.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
добре е да говориш с децата - и много малко да разберат - пак ще запомнят, че е говорено с тях
говори с мъжа ти, че ще го лишиш от виждане аско не спре да злослови - а като те пита как си разбрала - кажи, че като сте се карали детето те е обвинило
но първо опитай с добро да се разбереш с него - и най-добре ако знаеш какво е отношението на родителите му и то е добро към теб - говори с него пред тях и кажи, че обърква децата и ги кара да се чувстват зле - все пак има съвестни баби и дядовци дето преди всичко мислят за внуците си

# 5
  • Мнения: 264
Мила не знам дали ще съумееш да намериш начин да им обясниш, аз се опитвам на моята принцеса да й обясня от дълго време, че с татко й няма начин да се съберем отново но тя си знае нейното. Така че ако намериш начин моля те кажи ми го, защото е много тежко.
Да не говорим, че вече ми е достатъчно трудно че съм сама а и на малката и липсва баща  Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 528
Не можеш да го накараш да спре. Ако можеше да го накараш да направи това, значи би могла да го накараш да направи и още куп неща, които да спасят връзката ви. Не трябва да насочваш усилията си към бащата на децата, а към самите деца. Не пишеш на каква възраст са, но явно са сравнително малки, щом ги използва за оръжие и достатъчно голями, за да стават за тази работа. Според мен, най-важното е децата да виждат и да са запознати в детайли и с твоята гледна точка. И то не мнението ти относно това, което им говори баща им за теб, а относно вашите с него отношения. Съвършенно спокойно според мен можеш да им обясниш своето виждане за причините, поради които баща им им говори тези неща - ревност, обида, характер. Задължително е да им покажеш, че на теб не ти пука какво той говори, защото в крайна сметка това е негово мнение и нищо повече, но че пък много даже ти пука как тези случки се отразяват на тях самите. Мисля, че е достатъчно да кажеш на децата своето виждане за вашите с баща им отношения, да им обясниш, че всеки е прав за себе си и да ги увериш, че каквито и да е думи, епитети, обиди, измишльотини и подобни няма да те променят и ти си била и ще бъдеш тяхната любяща майка. Това е най-важното за децата. Останалото е суета. Нека ти споделят какво им е казвал. Но не за да го клюкарят, а за да изкарват навън и да не задържат помията в себе си. Мисля също така, че колкото по-малко внимание отделяш ти на това, толкова по-малко ще се притесняват и децата. Ако те виждат, че това те тормози и натъжава, ще са тъжни и те. Ако те виждат, че ти е все едно, и те ще гледат от високо и няма да се впрягат.
Успех!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт