Инатото Овне не иска да говори с мен...

  • 1 301
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 204
Да ви питам... моята щерка не иска да говори с мен... когато я питам за някакви сериозни неща, примерно какво правихте днес в градината тя не иска да ми разказва. Само се подхилква и не иска да говори... или говори общи неща... ми ядохме супа и играхме. С ченгел й тегля думите (бащичко съща... Twisted Evil) Та, до някаква степен това е номално, не й се говори.. хубаво! и на мен не ми се говори понякога... Да, ама това е винаги... за мен се оказва проблем и по-точно явно проблема е в мен, защото аз съм този дето трябва да предразположи детето. Ето, днес лелята в градината я пита "Ти каза ли на мама какво направи вчера?" Аз такива очи облещих  Shocked Shocked Shocked То не, че беше станало кой знае какво, ама тя не беше ми казала. Аз не й се карам за неща в градината, просто защото реакцията не може да е след часове и защото си е понесла съответното наказание на момента. така че няма от какво да я е страх. Тя и хубавите неща не казва. Лелята й вика "Ей, Саше, на мама всичко се казва, и хубаво и лошо". Тя гледа умно и се подхилква... Колкото и да е палава и пакостлива мога да го преглътна, нормално е, но когато губя комуникация започвам да се притеснявам... Аз не съм споделяла и не споделям с моята майка и много ми се искаше между мен и дъщеря ми да не е така. Ще направя всичко възможно. Затова питам тук, ако можете някакви идейки да ми дадете... Как да я предразположа... от характера ли й е това или всички деца са така. По мои наблюдения, обаче деца на нейната възраст си разказват на майките и татковците. Иначе ако става дума да ми разказва някакви фантазии няма проблем, опрем ли до по-съществни неща - пълен гьон...
Е, това е...!

# 1
  • Мнения: 687
Аз не мога да ти дам конкретен съвет, но мисля, че е до характер. Аз не съм овен, но също никога не съм обичала да споделям и не съм го правила. И до сега съм си така. Иначе съм много добър слушател Wink
Не знам дали можеш да я предразположиш ако тя самата не го желае. Но не мисля, че ще се отчуждите така. Аз примерно винаги съм се разбирала много добре с моята майка. А и тя си ме познаваше и не се е опитвала да ми вади думите с ченгел.

# 2
  • Мнения: 745
 Hug не се притеснявай това е само период може би. Ама като казваш, че и бащата е такъв - малко ген си е.
Моята ги прави тези номера на баща си - нищо не му казва, но на мен всичко разказва.
Пробвай тази игра - първо й разкажи ти какво си правила през деня, дори пофантазирай малко и после нека тя да ти разкаже.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз не мога да ти дам конкретен съвет, но мисля, че е до характер. Аз не съм овен, но също никога не съм обичала да споделям и не съм го правила. И до сега съм си така. Иначе съм много добър слушател Wink
Не знам дали можеш да я предразположиш ако тя самата не го желае. Но не мисля, че ще се отчуждите така. Аз примерно винаги съм се разбирала много добре с моята майка. А и тя си ме познаваше и не се е опитвала да ми вади думите с ченгел.

Уф, миличка и аз съм добър слушател, ама и много приказвам... знам ли, може би моите очаквания към детето са нереални и затова не я предразполагам.
Ей, не била лесна таз родителската работа... ама пък и кой е казал, че трябва да е лесна  Twisted Evil Twisted Evil Crazy

Поздрави на Бургас! Heart Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моята дъщеря не е овен, близнаци е, но ситуацията при нас е абсолютно същата-отнася ли се до ДГ не иска да говори. Много други работи разказва, така че не я насилвам-ако иска...

# 5
  • Мнения: 687
Ей, не била лесна таз родителската работа... ама пък и кой е казал, че трябва да е лесна  Twisted Evil Twisted Evil Crazy

Поздрави на Бургас! Heart Eyes
Вярно, че не е лесна Twisted Evil
Румен пък изобщо не говори и каквото и да го питам ми отговаря с "Да". Спал ли си - да, яде ли - да.... познай дали е така всъщност. И аз я карам на информация само от госпожите. Но като го виждам, че е щастлив и спокоен, това ми стига.

Поздрави и на вас от Бургас  bouquet

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Mr. Green
Позната картинка:)

Просто забравят.
Ако не се е случило нещо, което да ги впечатли - не се сещат какво да ти разкажат.

За "мамо, Иван Лошия иска да ни целува дупетата" веднага се докладва.

Баба ми все повтаряше "мъчно ми е, че не се обаждаш по-често, но това значи че си добре"Simple Smile
Говори с учителките повече - от тях ще разбереш каквото те интересува, пък и ще имаш идея за какво да я разпиташ.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Hug не се притеснявай това е само период може би. Ама като казваш, че и бащата е такъв - малко ген си е.
Моята ги прави тези номера на баща си - нищо не му казва, но на мен всичко разказва.
Пробвай тази игра - първо й разкажи ти какво си правила през деня, дори пофантазирай малко и после нека тя да ти разкаже.
Успех!

Охоо, това е добра идея! Благодаря! Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 2 700
Това, което можеш да направиш ще ти отнеме време. Моята дъщеря също не споделяше особено / не никак, но все пак почти нищо/. Тогава започнах аз (ние) да й разказвам в края на деня как и минал деня ми, какво съм правила, с кого съм се виждала и т.н. За да не стане като голословна рецитация споделях някакъв проблем, за който уж да я попитам за съвет и така нататък. По този начин след време тя се почувства предразположена да сподели и тя някакъв проблем от ДГ с някакво дете. Тогава й дадох предложение как да си реши проблема и то се оказа правилното. Всеки случай е сам за себе си, но моята хронология беше тази. Успех   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Ох, тя си се чувства добре в градината... понякога казва кой я набил и как играли на "лъвската скала", но когато тя иска.. попитам ли аз и се заинатява и край! Аз се притеснявам, че ако сега не я предразположа после иди, че я гони...
Реза тя и за Иван Лошия май не би казала... Освен това залита по разни чичковици (така вика на чичковците). Ходи, запознава се, абе настръхват ми косите. Аз говоря, говоря, ама нали знаете като няма комуникация не виждам как ще я науча на тия неща. Май трябва под формата на игра да се говори....

# 10
  • Мнения: 544
Да ти кажа, аз като малка много мразех да ме питат какво яде, на какво игра, учителката какво... Досадно ми беше, а и въобще не помнех какво ядем. Та ако изобщо отговоря си измислях нещо, колкото да не ме закачат. Grinning
Не е толкова страшно, че не ти казва. Не я питай нищо докото си играе или се занимава - няма да ти отговори.
Моята дъщеря пък има друга тактика. Като я питам: "Анджи, какво обядвахте днес?" ми отговаря:"Утре ще прочетеш на таблото.", "Как се казва новата госпожа?" - "В понеделник я питай" Mr. Green, "Кой спи до теб на креватчето?" - "Като се качиш, ще ти покажа." Mr. Green
И аз млъквам Embarassed Embarassed

# 11
  • Мнения: 306
Vache,
и моето е Овне, и то е инатливо, но го научих и всичко си казва (поне засега).
В началото и тя много не говореше, но тактиката "Споделяй вкъщи" проработи.
Ние вкъщи много говорим и то явно е заразно... сега ме гони да ми разказва за това как е минал денят й (разбира се първо разказва, споделя или иска съвет за това, което най-много я е впечатлило).

# 12
  • Мнения: 819
Моето и то е овне, и то в 1-ва група нищичко не казваше  Grinning Но явно важните неща за нас не са важни за тях  Mr. Green. При нас също подейства тактиката първо аз да и разказвам как ми е минал денят, постепенно и тя започна. Даже понякога без изобщо да я попитам, още като ме види и ми казва "ми добре мина...това ядохме, спах следобед.."  Laughing-знае си рецитала ! Дори и тя се научи да ме пита "мамо, какво прави на работа? Шефът идва ли?  Shocked"- интересува се детето Joy..пък аз измислям нещо, защото какво да и кажа - ми, маме, цял ден във форума висях", ли?  Joy
Та така..имай търпение, насила не става./Вчера беше много важно да ми сподели как еди коя си си носила лак и се лакирали тайно от госпожите  #Crazy /

# 13
  • Мнения: 2 242
леле леле какво ме чака  ooooh! Twisted Evil а питате ли ме като и мъж ми същата рогата порода, баси как се паднах - горката аз, ЛЪВ, с две .... ша ма изядат Mr. Green
хей ако някой реши да спретне лига на успешно оцелели майки на овнета - на линия съм (все още hahaha)
пс. много полезна тема  Wink

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Hug не се притеснявай това е само период може би. Ама като казваш, че и бащата е такъв - малко ген си е.
Моята ги прави тези номера на баща си - нищо не му казва, но на мен всичко разказва.
Пробвай тази игра - първо й разкажи ти какво си правила през деня, дори пофантазирай малко и после нека тя да ти разкаже.
Успех!

Охоо, това е добра идея! Благодаря! Heart Eyes

Да не те разочаровам, ама при мен не работи тази идея. Савата може да ми разкаже нещо само ,ако ...де да знам какво ако.  На елементарни въпроси като "Какво прави в градината, забавлява ли  се, имаше ли нещо вкусно за ядене и т.н."  - той обикновено отговаря с "Незнам". В течение на разговор някакъв много часове след това изведнъж се оказва, че той много добре даже си спомня какво е ял и  с кой си е играл (в най-общи линии), ама се прави на маймуна. Аз от своя страна избягвам да съм много досадна с въпросите, защото никак не обичам принципно на мен да ми се задават много въпроси и като малка много беснеех на нашите, които си бяха зверски досадни. Говори и разказва само в случай че му идва такава идея. На въпроси обикновено не отговаря.
 Така че като пробваш идеята, моля сподели дали работи.

Явно, че не е от зодията, или важи за куп по-проклети зодии. Савата е скорпион, същински майчичко Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт