операция на дискова херния!

  • 224 701
  • 604
  •   3
Отговори
# 585
# 586
Хора !!!! Искате да не ви боли а същевременно ви мързи и пазите леглото!!!Един мой познат от пазене на леглото си остана прегърбен на 35 години!Калцира му се...той самия казва: мамка му залежах се прекалено!
Да се маже местото на хернията с противовъзпалителни помади като Geldene (примерно) която съдържа пироксикам и да се спортува ,никакъв мързел!!!
Основно ПЛУВАНЕ за да може да се облекчи и малко освободи нерва.В литературата пише че при подходящо лечение нормалното положение се възстановява за 6 седмици.Но за дискова херния няма лечение има само облекчение като изключим операцията коятоне е много желателна.Имал съм много кризи и сега постоянно ме боли крака (ишиаса и лумбагото са деца на хернията) понеже проблема ми е на L5 S1 ,най-гадното е че това ми ограничава сексуалния живот.

Чудеса не стават за един ден.

Това е само съвет консултирайте се с лекар.

# 587
  • София
  • Мнения: 2 020
Хора !!!! Искате да не ви боли а същевременно ви мързи и пазите леглото!!!

Е, къде точно прочете, че ни мързи???
На всеки от нас му се е налагало да пази леглото, но не поради мързел, а по причини, които на всички са ни известни!

# 588
  • Мнения: 661

Добруш , къде прочете ,че ни мързи , бе човек ? Аз с тая дискова херния какъв ремонт направих на апартамента , а и другите от форума със сигурност не са се спрели  . Ти сега искаш да ни провокираш ли или какво ?

Софи , хич не му обръщай внимание ! Прочел пет мнения и вече се изказва компетентно  Joy

# 589
  • Мнения: 10
 newsm78Сигорно този човек никога не е испитвал болките на диковата херния,всички лекари саветват без натоварване,ряско навеждане,рески усуквания,бягане скачане и други подомни................апък за леженето колкото ида искаш да не лежиш като те хване криза няма как,а това че се е пригърбил човечеца е в полетствие на хернията.. 

# 590
Здравейте. Казвам се Рада и съм на 23. На 21 ми поставиха диагноза 4 дискови херни на различни нива. След 6 месеца ходена по мъките, включително озонoтерапия в Св. София, инжекции и рехабилитация, реших да опитам нещо което твърдо се отрича-алтернативната медицина. Мога да ви уверя че озон и там подобни не премаьват зверските болки при дискови херни. Тогава ме свързаха с Емил Наумов. Той е последовател на йомеихо-учение добре познато в света. Уверявам ви, че на третата процедура болките ми изчезнаха. Той ме спаси и 2 години по-късно ходя на процедури през 6-7 месеца за по няколко за да си подържам състоянието. За да разберете повече посетете блога му: http://iztochnaterapia.blogspot.com  Наистина желая същият успех на всички!

# 591
Zdraveite!Ot 1godina imam diskova herniq L-4,5 S-1 medianna.Prez kakvi li ne le4eniq preminah,no ni6to ne mi pomogna.To bqha hap4eta,injekcii,rehabilitaciq,balneole4enie kade li ne,no bez nikakav rezultat.Taka samo se vlu6avaha ne6tata.Zapo4nah da imam i drugi porajeniq.Nai-nakraq se re6ih na operaciq s hilqdi ugovorki.Sega mi e 6-ti den ot operaciqta,koqto mi izvar6i doc.Petkov ot VMA-Sofiq.Moqt priziv kam vsi4ki,koito stradat :molq ne4akaite ne6tata da se uslojnqt.Pobarzaite.Nekriq,strahat e ogromen,no sled kato se sabudi6 ot upoikata i useti6,4e bolkata i naprejenieto gi nqma razbira6,4e si e struvalo.  bouquet  bouquet  bouquet

# 592
  • София
  • Мнения: 2 020
Дарина, радвам се, че си добре!  Hug
Регистрирай се и заповядай при нас, пишем вече ето в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363785.1050

# 593
Zdraveite , kajete mi molqvi imate li informacia i znaete li kade sa i koi nai dobrite doktori v BG i kade da se podloja na operacia za diskova hernia L5 S1

# 594
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравей,
Актуалната тема за дискова херния е ето тази:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363785.1050

Заповядай там!  Hug

# 595
 Simple Smile Здравейте мили мами,аз съм с дискова херния и ми биха инжекция в гръбнака казва се озонова терапия.Първите три дни бах на легло,но на десетия ден се оправих и сега съм добре,препоричвам я който желае

# 596
Искам да ви кажа че изведнъж се схванах и нашата комшийка е сестра в болница света софия обадих и се и и казах нещо се схванах за първи път и тя ми каза ела да те види невролог сигурно си прещипала нерв.Аз отидох и ми направиха скенер и се оказа че ми е много прав гръбнака и на последния прешлен ми е излазла и аз него разбрах точно,но ми казаха за новия метод озонова терапия и аз се съгласих на тази интервенция защото имах неописуеми болки.
На 10-тия ден се чуствах много добре,а след 30тия ден се правят специални опражнения който си ги взимате от рехабилитатора на болницата.

# 597
  • Мнения: 421
и аз съм от 10години с дискова херния.на скенер не съм била ,със снимка ми я откриха.сега нещо от седмица така ме е схванало ,4е  4ак по краката ми отива.мале мале как боли.та се замислям да отида на един скенер,ама кат ме е страх.бихте ли казали страшно ли е?щото не си представям как ще ме вкарат в това тясно пространство ,изпитвам ужас,немога да дишам.а иначе знам ,че не боли.сега се тъпча с волтарен иначе немога да стана от леглото

# 598
Здравейте, аз съм оперирана от дискова херния, когато бях на 20 години при проф. Гергелчев, тогава доцент. Дисковата херния беше огромна и двустранна на прешлени L4 - L5, L5 - S1. От тогава са минали 17 години и да чукна на дърво нямам никакви оплаквания. Единствено родих със секцио заради операцията.  Спортувам - ходя на фитнес, ски и т.н. но винаги си имам едно на ум и до колкото мога се пазя. Успех на всички.

# 599
na 20 godina s diskova herniq mng zabavno nali Tired
     i az sum na  20 godini i  sled  fizi4esko natovarvane v  celta si da pomogna,i az  polu4ih diskova herniq na 2 niva i nikwi lekarstva ne  pomagat Cry gospod da nie na  pomosht  , no taka e kato sme  mladi i  bezrasudni posle stradame  , mn tejka  bolest nz kak  6te se  jivee ,operaciqta ni6to  ne  garantira kakto  kazva edin  golqm  nevrohiryrg ot Vmi vseki  hiryrg znae kak  6te  po4ne  operaciqta no ne znae  kak  6te svur6i i s kakvi rezoltati  Sad napravo mi se  pla4e ,muj 80 kilograma sum a   mi zabraniha da vdigam  pove4e ot  10  kilograma , vikam  na doktora 4e  az nqma da  rabotq  v  ofis na stol, vse pak se   zanimmavam s  stroitelstvo kadeto se  izkarvat  dosta dobri  pari,no za napred ne znam  kka  6te e  , gospod ako ne  ni  pomogne   lekarite ne  mogat , moletese i  vqrvaite  .......4e nqkoi den  6te se  opravite i  vsi4ko 6te  nared   Cry Wink

Общи условия

Активация на акаунт