Май не знам какво вече искам....става въпрос за работа

  • 941
  • 12
  •   1
Отговори
Позволявам си да пиша тук, а не в Клюкарника, защото....искам да е анонимно.
Та за какво става въпрос-ами за работата пуста пак.
Обаче не за намирането на такава, а....за това, че май не зная какво искам.
Намерих безпроблемно работа , смених старата.
Вече няколко месеца смея да твърдя, че се оправям доста добре.
Нямам проблеми с колежки, обичкам си ги, рзбираме се, помагаме си.
Наскоро разбрах, че шефът ми е ....и много човечен.
Ама.....пусто, апетитът идвал с яденето.
Наскоро една позната ми подпали фитилите с думите" искам да те крада за друга фирма". Каза ми, че става въпрос за доста повечко пари, отколкото вземам сега, а аз печеля нелошо.
И сега я гледам обявата....и и се чудя, и мая........какво да направя. ooooh! ooooh! newsm78
И други подобни обяви в бранша има, а такива като мене с опит са ценни кадри, защото дейността не е твърде позната в България.
И никой няма да ме притеснява, че съм омъжена, имам дете....и.т.н.
Просто на хората им трябват качествени кадри.
Уф, дайте ми акъл, направо не знам какво решение да взема.
Мъжът ми вика"пусни си СВ и виж за какво става дума, не си длъжна да започнеш".
Да, ама....то да не е като да отидеш в магазин и като не ти хареса, да излезеш?

# 1
  • Мнения: 2 716
А какво му е по-различното от магазин? Послушай мъжа си. Нищо не губиш. Когато става дума за работа, заплащането е от водещите мотиви.

# 2
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
и аз така мисля - отиди, виж, пък ако ти хареса защо не! за мене водещото дали да остана или не в една фирма е заплащането. все пак повечко парици никога не са излишни.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 711
Щом се замисляш, значи ти се иска. Пускаш СВ и толкова. От проба глава не боли.

# 4
  • Мнения: 53
И аз съм за принципа "Отиди и виж"  Peace
Единственото, което бих добавила е, че освен парите бих преценила и перспектвите за развитие. Просто ако тъпчеш на едно място, рано или късно знанията и опитът се обезценяват.

# 5
  • Мнения: 1 329
И аз съм да си пуснеш СВ-то.Никога не знаеш от кой храст ще изкочи заека. Ако те одобрят добре, ако ли не здраве да е. Все пак колкото и да си доволна от сегашното заплащане и колегите и шефа, не е за пренебрегване същата работа за по добро заплащане.Все пак живеем във време където  без пари си за никаде. Пък за колегите и шефа от сегашната работа..можеш да останеш в добри отношения с тях и да продължаш да се виждаш с тях. Някои шефове даже се радват когато служителите им търсят развитие , и толерират и остават в прилични отношение с бивши работници.
Успех, убедена съм че ще вземеш правилното решение.

# 6
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Смея да твърдя, че те познах Wink, но ще гледам обективно мнение да дам.
Въпреки, че не знам доколко мога да съм обективна, при положение, че аз лично съм се закотвила от 15 г. на едно място Thinking.
В нашия бранш обаче е малко по-различно положението, ножица особено голяма няма в заплащането при различните агенции. Затова пък си сътрудничим, когато се налага, допълнителна работа на хонорар и на конкуренцията не се отказва Wink. Доколкото можем и да сме конкуренция де, при положение, че с повечето колеги от другите фирми дълги години сме работили бюро до бюро.
Мъжът ти е прав - от опит глава не боли, пусни си CV-то, иди на интервю, огледай обстановка, колеги, перспективи за развитие, стабилност на фирмата (това всъщност хич не е маловажно).
Финансовата част също не е за пренебрегване, защото по принцип всеки търси качествени кадри, но далеч не всеки иска да плаща за тях Twisted Evil, ако може метър да мине - най-добре.
Сестра ми беше наскоро пред подобна дилема - искаше да сменя работата, след хиляди интервюта я одобриха на 2 места едновременно, доста интересни. Голямо умуване падна. В крайна сметка отиде на това с по-високото заплащане, но и екипът, и типът работа оказаха влияние.
Моето мнение е - пробвай, нищо не губиш Peace.

# 7
  • в къщи
  • Мнения: 467
И аз съм на мнение,че парите са си пари,колкото и да се залъгваме,че "не всичко е пари приятелю". Money

# 8
  • София
  • Мнения: 2 383
И аз съм за принципа "Отиди и виж"  Peace
Единственото, което бих добавила е, че освен парите бих преценила и перспектвите за развитие. Просто ако тъпчеш на едно място, рано или късно знанията и опитът се обезценяват.

Peace

# 9
  • Мнения: 155
Послушай мъжа си. Нищо не губиш. Когато става дума за работа, заплащането е от водещите мотиви.
Peace Но все пак е от значение и средата, в която работиш, колеги, шеф...

# 10
  • Мнения: 97
И аз съм за принципа "Отиди и виж"  Peace
Единственото, което бих добавила е, че освен парите бих преценила и перспектвите за развитие. Просто ако тъпчеш на едно място, рано или късно знанията и опитът се обезценяват.


Взе ми мисълта и я написа !

# 11
  • Мнения: 4 965
Ако паралелно с повечето пари има също така "нормална" среда, разбрани колеги, възможност за развитие (и професионално, и финансово) и още субективни критерии, отивай.
Парите са от голямо значение, но при условие, че средата не е много под нивото на сегашната. Ако има опасност да се чувстваш зле, повечето пари не си струват, но ако промяната е приблизително в името на фирмата и в цифрите на фиша, действай смело.
Ако на сегашното място има шанс да "растеш" и работата, колегите, шефа и т.н. ти допадат, по-добре обмисли доколко рискът е оправдан.
Дано да е станало ясно какво имам предвид (че съм почти заспала в този час).

# 12
  • Мнения: 4 806
нищо не пречи да се опита.
За всеки случай, ако има вероятност този ти опит да стане известен на сегашната работа, премисли, каква би била тяхната реакция. Може да държат на лоялността на служителите си и, ако новата работа не се получи да си имаш проблеми със старата.
Убедена съм, че трябва да се помисли, защото човек наистина не знае, откъде изскача заека, ама то и за добро и за лошо става ... Нека се случи по - доброто за теб.

Общи условия

Активация на акаунт