Как се сваля висока Температура със......??

  • 5 745
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
Благодаря ви много ми помогнахте,Коки е вече по-добре.Успяхме да свалим Т на 37,5.За сапунения метод да кажа:Много съм доволна само така успяхме да я смъкнем през ноща.Взимате легенче с хладка вода и съпун който детето понася\няма да се обрине\ и си насапунисвате ръцете.Обтривате цялото тяло и челото,крачетата,ръчичките и оставяте да попие.Обличате детето и то започва да се поти веднага,при преобличане пак повтаряте.Веднага пада Т и тялото става студено.Това е докато не падне поне с 1,5 C.Дано да съм ви била полезна и аз.Още веднъж ви благодаря за бързите отговори   bouquet

# 16
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Благодаря ви много ми помогнахте,Коки е вече по-добре.Успяхме да свалим Т на 37,5.За сапунения метод да кажа:Много съм доволна само така успяхме да я смъкнем през ноща.

 - Най-бързия познат досега метод е със специфичното индивидуално Хомеопатично лекарство за Остро състояние.
 - Свалял съм Т. 39.5 продължила две денонощия на дете, при което всичко са опитали - но не е помогнало. Спадна само за 15 мин на 36.6С  Peace
 - Затова майки, наблюдавайте детето си за специфични особености:
 - Зачервени бузки или бледо лице, суха кожа или обилно потене, липса на жажда - или силна жажда, тесни зеници - ли напротив разширени зеници и т.н. Peace

# 17
  • Мнения: 1 259
Намазване на  ръчичките и крачетата с бетлък много помага Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз много уважавам ефекта на студения чаршаф, това ми е помагало по - бързо от всички лекарства в случаи смн. висока температура. Но е доста садистичен метод...

# 19
  • Мнения: 3 456
Лорена, когато е имала висока Т , никога досега не ми е давала да й правя компреси или вани.Незнам, какво й става тогава, тя обожава да се къпе, но , когато има Т. така се заинатява, че нямам думи...

# 20
  • Мнения: 4 392
Не бих дала течен аналгин! ShockedПо- късно ще пусна материал по въпроса.


Цитат
Благодаря ви много ми помогнахте,Коки е вече по-добре.Успяхме да свалим Т на 37,5.За сапунения метод да кажа:Много съм доволна само така успяхме да я смъкнем през ноща.

 - Най-бързия познат досега метод е със специфичното индивидуално Хомеопатично лекарство за Остро състояние.
 - Свалял съм Т. 39.5 продължила две денонощия на дете, при което всичко са опитали - но не е помогнало. Спадна само за 15 мин на 36.6С  Peace
 - Затова майки, наблюдавайте детето си за специфични особености:
 - Зачервени бузки или бледо лице, суха кожа или обилно потене, липса на жажда - или силна жажда, тесни зеници - ли напротив разширени зеници и т.н. Peace

Aleksander , за конституционалното лекарство ли говориш или за някакво друго. Трябва ли да имам вкъщи винаги подръка от него, в необходимата потенция за остри състояния? И въобще, какви са задълженията на  лекуващият хомеопат, ако детето вдигне такава висока Т. Все се страхувам да не се случи посред нощ нещо такова и да не мога да си намеря хомеопата точно тогава. Thinking

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Aleksander , за конституционалното лекарство ли говориш или за някакво друго. Трябва ли да имам вкъщи винаги подръка от него, в необходимата потенция за остри състояния? И въобще, какви са задълженията на  лекуващият хомеопат, ако детето вдигне такава висока Т. Все се страхувам да не се случи посред нощ нещо такова и да не мога да си намеря хомеопата точно тогава.

 - За случая Конституционалното няма да свърши работа,  нужно е хомеопатичното л-во за Остър случай във висока потенция - обикновено 1М.
 - За моите пациенти, GSM-a ми е включен 24часа  Hug

# 22
  • Мнения: 4 392
Aleksander , благодаря ти!   bouquetНа следващото интервю ще питам хомеопата, как стои въпросът с откриваемостта по телефона. Wink

# 23
някоя от всички тези майки тук да е чела, че температурата е лечебна и не се сваля, камо ли по бързи процедури, ако я сваляте организмът отговаря с още по-бързо покачване на температурата и естественото последствие, понякога, за съжаление, е гърчът. поне още преди 5-6 години започнаха да се публикуват тези съвети, но родителите отказват и до ден днечен да поемат отговорност за собствените си деца и я прехвърлят на лекарите. на моето дете за 5 години и 7-8 разболявания досега не съм давала антипиретични средства. методът със сапуна съм го прилагала върху себе си - мажат се ходилата с домашен сапун и се обуват чорапи след 2 часа се отмива. При деца - ходилцата се мажат с мед и се обуват чорапките и така детето се слага да спи.

# 24
  • Мнения: 5 393
eleanor, а ти да прочете случайно че говорим за ВИСОКА температура, а не за 37-38.5 градуса Wink

# 25
  • Мнения: 2 332
eleanor, а ти да прочете случайно че говорим за ВИСОКА температура, а не за 37-38.5 градуса Wink

 Peace

# 26
  • Мнения: 6 461
eleanor, а ти да прочете случайно че говорим за ВИСОКА температура, а не за 37-38.5 градуса Wink
Мммддааа.... Peace

# 27
  • Мнения: 953
Това за спирта съм чувала и прилагам, ходихме на хомеопат и той го препоръча.

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
eleanor, а ти да прочете случайно че говорим за ВИСОКА температура, а не за 37-38.5 градуса Wink
Със сигурност е прочела, ама ако не се изкаже как ще се направи на интересна и ще каже, че другите нищо не знаят.
Аман от такива дето много знаят пък другите майки трева пасат.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 15:28 от Гери

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107

Цитат
някоя от всички тези майки тук да е чела, че температурата е лечебна и не се сваля, камо ли по бързи процедури, ако я сваляте организмът отговаря с още по-бързо покачване на температурата и естественото последствие, понякога, за съжаление, е гърчът. поне още преди 5-6 години започнаха да се публикуват тези съвети, но родителите отказват и до ден днечен да поемат отговорност за собствените си деца и я прехвърлят на лекарите. на моето дете за 5 години и 7-8 разболявания досега не съм давала антипиретични

 - eleanor
 Моите адмирации към теб! newsm10

 - Аналгин е забранен, с изключение на Бг, но влизайки в ЕС - ще го забранят и тук.

Общи условия

Активация на акаунт