И пак за секциото

  • 2 163
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз раждах с пълна упоика ..... чиста работа  ....

# 16
  • Мнения: 7 803
какви торби псък бе момиче  #Crazy ти ме уби. какви системи, какви работи. ей така се плашат бременни  Stop какво гладуване 5 дни  Shocked

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........2дни полу-глад...започни два или три дни преди секциото олекотен хранителен режим-мляко,супа,зеленчуци,плодове,сокове без тежки храни,ябълки...
...........не ти препоръчвам пълна,ще бъдеш като прегазена след това!Ще те боли и ще ти слагат системи и торбички пясък върхо разреза,ще имаш и торбичка в която ще уринираш...
...........Ще си изморена и ще ти се спи много,но трябва така да се организираш,че да върви всичко гладко!!!

  Нищо подобно!!!  Naughty
  Вечерта преди секциото си ядох абсолютно нормално. даже прекалих с черешите  Wink
  След пълната упойка не съм била като прегазена. Идправих се 18 часа след операцията. НЕ са ми слагали торбички с пясък върху корема. НЕ съм имала катетър, т.е. липсваха и торбички за уриниране.
  Само няколко часа след раждането ми се спеше, после си бях о`кей, не съм била изморена.

  Ей, то бива изказвания, ама някои... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 992
на мен ми се наложи спешно секцио, всичко мина чудесно, много бързо и неусетно. Бах със спинална упойка лафихме си за ядене с екипа смяхме се и вече бях готова. Няма нищо страшно, настой се положително , мисли за бебо и всичко ще е ок  Hug

# 19
  • Мнения: 7 640
е, аз пък ще кажа, че тобвбичка с пясък на корема и уринаторна торба на катетъра  и банка с окситоцин не е необичайно да имаш след секцио.
Както и 3 дни да си на течно-кашава храна.
Това си е коремна опрерация. Няма нищо за плашене обаче.

# 20
  • Мнения: 5 393
какви торби псък бе момиче  #Crazy ти ме уби. какви системи, какви работи. ей така се плашат бременни  Stop какво гладуване 5 дни  Shocked
Айде стига с тва убиване вече. Twisted Evil
И на мен ми сложиха торба с пясък за 1 час след операцията-това е за Правителствена, за другаде незнам.Да, има и системи, наливат те като луди,през абоката естествено.Да глад.Мен ме приеха в четвъртък на обяд, вечерта ми дадоха само кисело мляко, в петък ме оперираха, в събота включително нищо не дават за ядене, в неделя пасирана храна, и чак в понеделник ми дадоха твърда храна.А да, имах и катетър докато бях в реанимация.
Ето, сега уплашихте ли се всички, или всички сте убити Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 058
Толкова се бях уплашила, че ми биха успокоително преди пълната упойка, но в крайна сметка се събуждаш имаш бебе и живота те подхваща. За болка нямам никакви спомени вече. Спомням си, че ме болеше малко корема биха ми аналгин и това е. Няма нищо страшно, възстановяваш се по-бързо от трудно нормално раждане. Успех и здраво бебче.

# 22
  • Мнения: 2 159
и аз съм като теб мила след един ден ме чака секцио, а ми го казаха преди 2 дни Shocked след като 2 дни ревах сега умирам от страх, но все си мисля че като видя беба ще забравя всичко

# 23
  • Варна
  • Мнения: 64
 newsm78 Да знаеш, че няма нищо страшно. Аз родих секцио преди 1г, бях в пълно съзнание и никога няма да забравя мига в който чух Гого как изплака. Ако ти кажа, че след отпускането на упойката не ме е боляло означава да те излъжа. Болеше ме и то доста, но стиснах зъби и поисках да стана от леглото още докато бях в реанимация. Да знаеш от мен, че колкото по-бързо събереш сили да станеш, толкова по-добре за теб. Аз стоях в реанимация само 8 часа, тъй като станах няколко пъти от леглото и доктора каза, че няма защо да ме оставят там. На втория ден вече се чувствах по-добре, но ми трябваше доста воля за да ставам да се раздвижвам. Пожелавам ти от сърце всичко да мине добре, мисли само положително, а също така и за момента, в който ще прегърнеш мъничкото същество. Нормално раждане или секцио - няма значение - не се става лесно майка, НО ПЪК СИ ЗАСЛУЖАВА.

# 24
  • Мнения: 175
Операцията трае кратко , най-много час . Дрънкането на инструментите не е страшно Simple Smile и при оперирането не боли . В реанимация изкарах около 7 часа  - от 1 вечерта до 8 сутринта . Вечерта ме наблюдаваха , сложиха ми система и от момента в който започнах леко да си усещам и местя краката не се спрях да се движа и сутринта в 7 бях на крака . Не боли кой знае колко , но трябва да се движиш много за да се оправиш по-бързо . След 48 часа няма никакъв проблем , като нова си  Peace
В 8 бях при бебчо за първата си по-интимна среща с него . Успех и да се похвалиш после

# 25
  • Мнения: 55
Аз бях спешно секцио,с пълна упойка!Операцията е много кратка,събуждането после изобщо не е лошо,дори ми беше смешно,че не мога да си фокусирам добре погледа Rolling EyesИначе няма никакви торби(та това си е операция и имаш шевове) #CrazyВ реанимация си 3 дни,а след това те качват при бебето ти на 4-тия.Май навсякъде е различно.Не е място за притеснение секциото,всичко минава и се забравя още щом видиш бебчето си и за първи път го накърмиш. Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 916
 И аз раждах с планово секцио. Имах доверие на лекарите и въобше не се притеснявах предварително. Седях си по цяла вечер на компютъра и си пишех и четях тук във форума. защото много ме болеше гърба и кръста и не ми се лягаше да спя. За разнообразие изпирах и изглаждах някоя дрешка, която бях купила предварително, подредих ги в шкафчето му... А вечерта преди секциото легнах и се наспах като първия човек. И никакви негативни мисли не са ме тревожили
Няма от какво да се притесняваш, мисли позитивно - как скоро големия корем няма да ти пречи, но най-важно ще можеш да видиш и гушкаш малкото човече newsm32
Колкото до самата операция и след нея - е има някои неприятни неща като болчици, но радостта е по-голяма от всичко. И между другото не са ми правили клизма. Изписаха ми предварително очистително, предишния ден само закусих малко, към обяд го изпих, после само водичка и чайче и така си спестих една неприятна процедура. Ако познаваш лекарите си, питай дали не може така.
Хайде стискам палци и никакво притеснение само радостни емоции, да му е хубаво и на бебчо.

# 27
  • София
  • Мнения: 84
и мен ме беше много страх, но сега се сещам само за момента в които ми показаха бебето ,боли но после и то мен ме боля главата а не операцията,вече знам обаче че трябва да пиеш мноооого вода за да мине.

# 28
  • Мнения: 221
А колко време след операцията мога да си се изкъпя нормално? Има ли някакви ограничения? При кърмене всеки път ли се измиват със сапун гърдите?(четох за някакви почистващи кърпички за тая цел, но в аптеката не са и чували за тях - Вие как практикувахте?)

# 29
  • София
  • Мнения: 35 941
Можеш да се миеш, но без да мокриш раната, ако имаш физическата възможност /повечето я имат/. А душ може и е най-добре, когато ти махнат конците/ след 7 - я ден/

ПП. По време на моето секцио, лекарят не спря да коментира една статия за Мъжки стрийптиз, а анестезиоложката да ги пуска едни, от които и аз се смех. Беше много весело. Много съм им благодарна за това.Според някои - това може и да не е редно и може би ще кажат,що за лекари ?...толкова да се разсейват, но точно това ми вдъхваше смелост - бяха професионалисти и не беше нужно да общуват с думи.

Общи условия

Активация на акаунт