За яслите, градините, ей тия три работи...

  • 9 184
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 468
Цитат на: AnMary_
Цитат на: new*
Казаха, че е 40 лв. на месец и това е, но трябва да говоря с гуспуджата.


че то си е по 40 на месец.
Ама те винаги си правят устата за още нещо когато искаш да си запишеш детето. Ние щяхме с една позната да си записваме децата заедно (през пролетта), но мойта щерка се разболя от ангина и аз реших да я оставя за есента. Но мойта приятелка отишла да говори за условия за записване и т.н. Директорката я нямало, но лелките й рекли елате март месец, демек там покрай 8ми март ... големите торби ... и тя накупувала парфюми и т.н.

Ехе:). То ако само с парфюми приемат...
Ама това е възмутително! Все едно да ти стане детето за първи клас и да няма места по училищата - да си ходи без да учи и това е. Силно се надявам, че ще стане чудо и след година, две, ще се оправят нещата в наша полза.

# 31
  • Мнения: 6 155
Rolling Eyes Нещо не мога да се сетя къде е... сещам се за една , ама тя е към Атлантика в 10  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Biby
Rolling Eyes Нещо не мога да се сетя къде е... сещам се за една , ама тя е към Атлантика в 10  Rolling Eyes

Ами точно пред нея има едно училище, а пред училището - спирката на 309 на бул. Европа.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 718
Цитат на: new*
Все едно да ти стане детето за първи клас и да няма места по училищата - да си ходи без да учи и това е.


нали скоро по телевизията даваха един случай, но вече забравих дали по новините или в Господарите. Ставаше дума за дете прието чрез спонсорство в техникум. Родителите спонсорирали даскалото, демек остъклили го. Момчето си изкарало учебната година без проблем. на 2рата година пак искали спонсорство, но този път родителите се опънали и почнали спънките - 2ки, гонене на ученика до дупка и т.н.
Корупция чрез спонсорство. Корупция чрез рекет.
Корупцията няма да умре, просто ще се намерят нови вратички и нови наименования ... като например миловидната думичка "спонсорство"

# 34
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Dezy
За коя част на Варна става въпрос?
При нас молби се приемат в годината в която детето навърши 3г от януари до април и през май се обявяват приетите деца. Приемат децата през юни и септември.


Отнася се за Младост. В близост има едно ОДЗ "Морска звездица" - някакви отзиви за него? Или за ЦДГ " Синчец"?
Аз още съм в процес на чудене за яслата, дали въобще да го пускам. Thinking Обаче при всички случаи искам да съм наясно със ситуацията, да не вземе да реша в последния момент и да се чудя къде да го давам ooooh!
Вярно ли е, че "Звездичка" била най-хубавата градина в града?
А готина ясла?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Цитат на: Павлина
Цитат на: Dezy
За коя част на Варна става въпрос?
При нас молби се приемат в годината в която детето навърши 3г от януари до април и през май се обявяват приетите деца. Приемат децата през юни и септември.


Отнася се за Младост. В близост има едно ОДЗ "Морска звездица" - някакви отзиви за него? Или за ЦДГ " Синчец"?
Аз още съм в процес на чудене за яслата, дали въобще да го пускам. Thinking Обаче при всички случаи искам да съм наясно със ситуацията, да не вземе да реша в последния момент и да се чудя къде да го давам ooooh!
Вярно ли е, че "Звездичка" била най-хубавата градина в града?
А готина ясла?


Чувала съм за една ясла ли, градина ли - не съм сигурна, че е едва ли не най-добрата в града и много трудно се влиза там. Намира се на ул. Рила, малко по-нагоре от р-т Нептун. Май "Звънче" се казваше. Аз евентуално ще дам моята красавица на ясла, която е близо до нас...

# 36
  • Мнения: 2 529
Интересува ме дали има мами, чието детенце да е в "Ежко Бежко" в Драгалевци или в "Uwekind" в Бояна и всякакви подробности около записването, таксите и т.н. Особено ме вълнува "Uwekind" Grinning

# 37
Ти го запиши-пък то не е речено ,че трябва да е точно там!Аз мойта я записах/нямаше още 1 г/през 1 работен ден от новата година с тенденция за на есен да тръгне.Изненада-не я приеха.Добре,че за всеки случай я записах и в яслата до работата ми-така или иначе ще пътуваме,поне да е близко до работата,че да я взимам по-лесно.За щастие там я приеха/на косъм/Сега понякога ми е трудно прибирането когато сме пеша,но съм щастлива,че попаднах на хубава ясла/персонала е добър/

# 38
  • Мнения: 133
Аз също живея в "Младост", но до Пикадили. Моя син ходи в ДГ"Моряче". За градините, които споменаваш нямам лични наблюдения, но моя приятелка е безкрайно разочарована от "Синчец". Детето много плачеше докато свикне с новата обстановка и госпожата беше решила че не е добре психически и освен това искала да го водят на психиатър за преглед.  #Shocked  След адаптирането му им изглежда вече нормално. Май е вярно че трябва да се проучват не градините като цяло, а госпожите които ще поемат детето в съответната група.
За тази ясла "Звънче" знам че приемат след яко спонсорство, което освен това не е еднократно. Решиш ли че няма вече да спонсорираш детето ти става най-непослушно, ревливо...Абе стара слава.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: lucki
Ти го запиши-пък то не е речено ,че трябва да е точно там!Аз мойта я записах/нямаше още 1 г/през 1 работен ден от новата година с тенденция за на есен да тръгне.Изненада-не я приеха.Добре,че за всеки случай я записах и в яслата до работата ми-така или иначе ще пътуваме,поне да е близко до работата,че да я взимам по-лесно.За щастие там я приеха/на косъм/Сега понякога ми е трудно прибирането когато сме пеша,но съм щастлива,че попаднах на хубава ясла/персонала е добър/


Ужас, това означава ли че като съм подала вчера молба за ясла и сме под номер 6, септември има шанс да не ни вземат?Аз живея в Борово и много горещо ми препоръчаха 8 ОДЗ, някой има ли повече инфо за там?А и чух че за да те приемат трябвало да кажеш нещо от рода "С какво мога да бъда полезен за яслата"...сещате се за какво иде реч, ама как така ще им давам нещо, много мразя това даване и пр., не че нямам възможност, но не мисля че е редно, както не мисля че е редно да се плаща на доктори, полицаи и т.н. и не го и правя...
моля ако някой има повече инфо за яслите в района на Борово да каже нещо, а също ме интересуват и цените и условията в Ежко Бежко.

# 40
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Dezy
Аз също живея в "Младост", но до Пикадили. Моя син ходи в ДГ"Моряче". За градините, които споменаваш нямам лични наблюдения, но моя приятелка е безкрайно разочарована от "Синчец". Детето много плачеше докато свикне с новата обстановка и госпожата беше решила че не е добре психически и освен това искала да го водят на психиатър за преглед.  #Shocked  След адаптирането му им изглежда вече нормално. Май е вярно че трябва да се проучват не градините като цяло, а госпожите които ще поемат детето в съответната група.
За тази ясла "Звънче" знам че приемат след яко спонсорство, което освен това не е еднократно. Решиш ли че няма вече да спонсорираш детето ти става най-непослушно, ревливо...Абе стара слава.


Това "Моряче" до Пикадили Младост ли е някъде?
Я, издай тая госпожа от "Синчец"-а, да не вземем баш на нея да се натресем #Shocked  градината ми изглежда бая запусната - не са боядисани катерушките, навсякъде посипани стъкла #Shocked , няма люлки(и в яслата "Морска звездица" пак няма - просто са демонтирани) да не е имало някакъв инцидент?
"Звънче" - това, за което Кисса ли е писала? До р-нт "Нептун" - далечко ми идва обаче......

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте!
Днес подадох молба за градината, която съм харесала. Ако има места ще го приемат Ясен септември месец, но е малко вероятно защото заведението е ОДЗ и съответно децата от яслата автоматически ги прехвърлят в детската и те запълват бройките.
Но директорката каза, че в момента има свободно място в яслата. На мен не ми се иска зимния сезон да го записвам, но заради местото се чудя.
Искам да Ви питам ако тръгне на ясла какви са начините да се води на ясла, но да не ходи. Имам в предвид болнични или друго и колко време може да отсъства.

# 42
Яслата в която ходи дъщеря ми е санаториалната в Чайка. Доволна съм, вече една година е там.  Децата са по 10-15 в група и ги гледат две сестри и две лели на смяна. Директорката на яслата е лекарка. В понеделник минава на преглед, а през останалото време, ако видят че има някакъв проблем първо тя преглежда детето, изписва рецепта ако има нужда или насочва към личния. Така де, на ясла случихме, но за градина и аз   Confused:

# 43
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Maria
Яслата в която ходи дъщеря ми е санаториалната в Чайка. Доволна съм, вече една година е там.  Децата са по 10-15 в група и ги гледат две сестри и две лели на смяна. Директорката на яслата е лекарка. В понеделник минава на преглед, а през останалото време, ако видят че има някакъв проблем първо тя преглежда детето, изписва рецепта ако има нужда или насочва към личния. Така де, на ясла случихме, но за градина и аз   Confused:


Не трябва ли да има някакво заболяване за да го приемат в тази ясла? Иначе 10-15 деца в група са си направо мечта! Да не искат и те някакво спонсорство?

# 44
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Аз записах Бобо за ясла преди месеци. Сега е записан за Септември 2005, но може би ще го дам чак януари 2006, но ще видим.
Иначе и аз съм в Люлин. Записан е за ОДЗ 68. Реших да го запиша по-рана за да съм сигурна, а и когато го записвах не си бях намерила гледачка още и си мислех, че може да го дам на ясла по-рано. Във всеки сличай пртедпочитам да е записан и да му се пази мястото, отколкото когато реша да го пусна да се окаже, че трябва да чакам цифра време.

Общи условия

Активация на акаунт