Изследване на кръвта на бебе - кога?

  • 1 448
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
На каква възраст за първи път се правят профилактично изследвания на кръвта и урината на бебетата? Ако не се лъжа някой ми беше казал на 6 месеца, но не съм много сигурна, а и не мога много да разчитам на педиатърката ми, защото тя и до сега не ми е споменала, че бебето се води на ортопед още през първите месеци.  #Cussing out
Добре, че е форумът, за да научавам всички тези неща, че иначе направо не знам...  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 5 790
На 6 месеца и на 1 година се правят изследванията на кръв и урина.
Не знам защо не ти е дала направление за ортопед, защото, ако не се лъжа, това трябва да направи още когато бебето е на 1 месец. Сигурно й се свидят направленията. Моята педи ни прати на ортопед, когато Вики беше на 28 дни.

# 2
  • Мнения: 5 246
На 6 месеца, на 1 година и 3 години. Това се полагало от консултацията по ЗК до 3 години  Rolling Eyes
Аз водих сина си на частна консултация и освен мерене и теглене имаше преглед при ортопед, ехография на главата и корема + изследвания като навърши 2 години.

# 3
  • Мнения: 510
Точно както Алекс го я обяснила. При нас първия месец на ортопед и когато направи 6 месеца изследвания на кръв и урина. Педиатърът ти го оставям без коментар... #2gunfire , все пак става въпрос за дете да му се не види.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На нас кръвта на 2 месеца ни я изследваха

# 5
  • Мнения: 5 362
На 6 мес. и на 1г. сме давали кръв за изследвания.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 6 месеца и после на 1 година

# 7
  • Мнения: 6 461
ИЗСЛЕДВАНИЯ СЕ ПРАВЯТ НА 6месеца,1година,3години

# 8
  • Мнения: 1 353
Точно така, в шестият месец.

# 9
  • Мнения: 8 505
Да,на 6м първо.А това за трите години не го знаех.

# 10
  • Мнения: 8 917
На 6 м и след това - на 1 година.

# 11
  • Мнения: 63
За 1път 4увам за ортопед тия лекари са под всяка критика.

# 12
  • Мнения: 4 621
На 6  месеца и една година Peace

Общи условия

Активация на акаунт