Към ползващите дамски тампони.

  • 13 932
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 673
Ползвам само тампони. ОВ, Евънт. Тези с апликатор съм ги ползвала едно време, но не са ми компактни и не ги харесвам затова.

# 46
  • Мнения: 208
Никога не съм се осмелявала да сложа тампон, без допълнителна превръзка, освен когато ходя на плаж Embarassed МЦ ми е обилен, докарвал ме е до анемия неведнъж.
За слагането - спомням си, когато ползвах тампони като ученичка, един път явно не съм го поставила, както трябва, защото в рамките на 1 час ми стана мн лошо, замаях се, едва не припаднах и се наложи да го махна Confused
Според мен не може да ти стане лошо от неправилно поставен тампон( абе от тампон не може да ти стане лошо, но виждам,че тук доста хора вярват в  това). Мисля,че ти е станало  лошо поради факта,че си в цикъл или от силната кръвозагуба- щом казваш, че цикъла ти е обилен,  замайването е често срещано при жени с подобен проблем.
Аз си ползвам тампони, нямам проблем  с поставянето им и не усещам абсолютно нищо.

# 47
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Може да ти стане лошо. Рядко, но се случва при употреба на тампони да настъпи токсичен шоков синдром. Симптомите са неочаквано вдигане на температура, обрив, разстройство, световъртеж или  просто ви става зле. Ако това стане трябва да се извади внимателно тампона и да се обадите на лекар.
 Пише го в листовките на всички тампони (или поне би трябвало) и било много опасно.

# 48
  • Мнения: 803
Може да ти стане лошо. Рядко, но се случва при употреба на тампони да настъпи токсичен шоков синдром. Симптомите са неочаквано вдигане на температура, обрив, разстройство, световъртеж или  просто ви става зле. Ако това стане трябва да се извади внимателно тампона и да се обадите на лекар.
 Пише го в листовките на всички тампони (или поне би трябвало) и било много опасно.

Първият и единствен път,когато си сложих тампон ми се случи точно това - 2 часа след слагането припаднах на Графа (по-точно припаднах, докато слизах от трамвая). Добре, че приятелят ми беше с мен. Бил ми шамари, опитвал се да ме свестява - никакъв ефект. Свестих се като ми изляха двулитрово шише вода отгоре (и то не за друго, а щото имах чувството, че ме давят - толкова много вода изкашлях впоследствие). После цял ден не можех да се държа на краката си, нямах сили една крачка да направя.
А цикълът ми беше накрая, бяха ми свършили превръзките, бързах да излизам и така.
Та, не знам дали е било от тампона или от нещо друго (макар, че не мога да се сетя какво друго), ама повече не повторих.

# 49
  • Мнения: 208
Може да ти стане лошо. Рядко, но се случва при употреба на тампони да настъпи токсичен шоков синдром. Симптомите са неочаквано вдигане на температура, обрив, разстройство, световъртеж или  просто ви става зле. Ако това стане трябва да се извади внимателно тампона и да се обадите на лекар.
 Пише го в листовките на всички тампони (или поне би трябвало) и било много опасно.

Първият и единствен път,когато си сложих тампон ми се случи точно това - 2 часа след слагането припаднах на Графа (по-точно припаднах, докато слизах от трамвая). Добре, че приятелят ми беше с мен. Бил ми шамари, опитвал се да ме свестява - никакъв ефект. Свестих се като ми изляха двулитрово шише вода отгоре (и то не за друго, а щото имах чувството, че ме давят - толкова много вода изкашлях впоследствие). После цял ден не можех да се държа на краката си, нямах сили една крачка да направя.
А цикълът ми беше накрая, бяха ми свършили превръзките, бързах да излизам и така.
Та, не знам дали е било от тампона или от нещо друго (макар, че не мога да се сетя какво друго), ама повече не повторих.
Ами аз веднага се сещам от какво друго би могало да бъде - от цикъла. Понякога на жените може да им прилошее  - кръвозагубата, ниското кръвно, това са неща които се случват. И нямат нищо общо със синдрома на токсичния шок, който е много рядко срещано явление. Така, че по принцип не може да ти стане лошо от тампона. Не го мислете толкова тоя токсичен шок иначе наистина може да ви  стане лошо.

# 50
  • Мнения: 2 622
Години наред ползвам тампони и благославям този,който ги е измислил!Не мога да си представя 2-3 ден от цикъла само с някаква си превръзка,особено както ми върви обилно след раждането...Тампонът е най-удачният вариант,поне за мен.

# 51
  • Мнения: 5 539
Ами няма да навлизам в подробности, но съм сигурна, че тогава ми прилоша не от кръвозагуба, а именно от неправилното поставяне на тампона Embarassed Все пак тогава още бях девствена...
Не е невъзможно това явление и освен това няма общо със Синдрома на Токсичния Шок Confused

# 52
  • Мнения: 11 747
Ами аз ползвам тампони от 15 години,в началото също бях все още девствена,но от като открих това удобство не съм си купувала дамски превръзки!
Също ми тече обилно и затова първите дни го сменям на час-два.Не ми е ставало никога лошо и не ми се и чува за превръзки!

# 53
  • Мнения: 2 229
Тампоните с апликатор са страхотни!
Ползвам най-вече ОБ иначе, от години, и с всеки път имам чувството, че ставам все по-кьопава в поставянето. Confused Особено като са ми дълги ноктите... Mr. Green
Миналата година си купувах от чужбина едни с апликатор, не Тампакс, нещо с Pearl се казваха, но ги няма в Бг. Sad Апликаторът беше пластмасов, и се слагаха тоооолкова лесно, изобщо не ги усещаш. Crazy Жалко че ги няма... Tired

Общи условия

Активация на акаунт