Питане за Акт-хиб

  • 2 747
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 408
Какъв е смисъла да давате 7-8 АБ на сезон на деца със Стрептокок, когато в Детската градина всички деца са носители, понеже не са правилно ваксинирани? И се стига до "зелено-пембяна магия" и котешки нокът...
Съгласна съм. И както вече казах-всичко е въпрос на информираност. Ако знаех за съществуването на тази ваксина щях и на каката да я сложа като беше малка, а не по съвета на лекар да я спирам от детската градина. Една шарка не е карала   ooooh!

# 31
  • Мнения: 439
Здравейте,

искам да попитам следното. във връзка с предстоящата ни ваксинация с ДТК и полио дали Пентаксим покрива и Акт-Хиб или трябва допълнително да се сложи. Ако трябва, то в какъв времеви диапазон?

Поздрави

# 32
  • Мнения: 408
Май не, ама за по сигурно си пусни питането във Ваксини и ваксинационни програми-там със сигурност ще ти отговори Бърди. Ние днес направихме ваксината Акт-хиб. стискайте ни палци всичко да е наред и ако се разболяваме вече да е по-леко  newsm17 newsm17 newsm17

# 33
  • Мнения: 3 447
Здравейте,

искам да попитам следното. във връзка с предстоящата ни ваксинация с ДТК и полио дали Пентаксим покрива и Акт-Хиб или трябва допълнително да се сложи. Ако трябва, то в какъв времеви диапазон?

Поздрави



Покрива, да. Пентаксим включва ДТК, полио и Акт-Хиб Peace

# 34
  • Мнения: 439
Благодаря ви момичета!

Поздрави




# 35
  • Мнения: 512
Ето ви нещо също толкова крещящо за наще мили доктори - ние с мъжа ми (който е фармацевт и не допускам, че би навредил на сина ни) искахме да поставим акт хиб-а още в бебешката възраст (2 приема и 1 реимунизация след 1 година, ако добре си спомням). Нашите педиатри бяха много добре информирани за тази ваксина, НО МИ ПРЕПОРЪЧАХА ДА НЕ Я ПРАВИМ, ЗАЩОТО ДЕТЕТО МИ НЕ ЖИВЕЕЛО В ЦИГАНСКАТА МАХАЛА (това е цитат!) и нямало нужда да го "бодем излишно". Даже единият път, докато говорехме, по случайност в лекарския кабинет присъстваше и представител на фирмата производител, която правеше реклама на ваксината пред лекарките.
Както и да е, ние настояхме и ни я направиха, макар че открито ми се подиграваха, че прекалявам в грижите за детето си!!! Но  и до днес не съжалявам, синът ми тази зима за първи път боледува - откак тръгна на градина, досега нищо друго.

Общи условия

Активация на акаунт