Питанка за пюретата на ХИП?

  • 1 378
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Здравей, аз също захраних с това пюре. От едно отворено бурканче съм давала три дни и не е имало никакъв проблем, естествено отвореното бурканче го съхранявах в хладилника и винаги  преди да дам го пробвах. Относно захранването първо дадох 2 лъжички, на втория ден 4, като видях че нищо му няма, на третия ден дадох 10, след това отворих ново бурканче дадох 1/3 и на следващия ден останалото. След това по цяло и така захраних за пет дена. Ако има алергична или др. реакция щяла да се прояви още първия ден на захранването.

И аз горе-долу така, с тази разлика, че започнах с домашно приготвено картофено пюре. После му добавих моркови и после купих и на ХИП. По принцип може пюрето да замести хранене, но зависи колко си хапва детето. Ако пие например 150 мл мляко, и даваш 100 г. пюре, му добавяш после и 50 гр. мляко. То ако е гладно ще си цокне и от него. Но първо новата храна.

# 16
  • Мнения: 8 917
Aз бих дала и утре и край Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Aз бих дала и утре и край Rolling Eyes
Защо? Rolling Eyes моля те да ми кажеш Praynig
Как се разрежда с АМ, примерно две мерителни лъжички и 60мл. вода се объркват с пюрето или как? Embarassed

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Как да се започне захранването
    *първи ден        - 1 лъжичка
    *втори ден        - 2 лъжички
    *трети ден        - 4 лъжички
    *четвърти ден   -6-8 лъжички
 
Peace

# 19
  • Мнения: 2 047
   Сп. мен едно пюре само от моркови не може да набави всичко необходимо за едно хранене, затова не бих замествала цяло хранене точно с това пюре.  По-правилно е да хапне няколко лъжички от морковите и после да пие мляко, колкото желае.
   След седмица въвеждам нова храна - напр. картоф, тиква и подобни. пак няколко лъжички и пак да си допива мляко. Виж едно пюре от от тиква с картоф или моркови с картоф може да замести хранене. Но първо да мине периодът на въвеждане на няколко нови храни за да може да купуваш комбинирани пюрета. Между другото много се харесва хипското пюре тиква с картоф, морковите не толкова.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
На всички пюрета на Хип като скъсаш етикета на мястото указано с пунктир и ножичка - отвътре има инфо. Зеленчуковите до 48 часа, плодовите 3 дни (72 часа).
Марти е изял толкова хипски пюрета, а досега не бях чела обратната страна на етикета.  BlushНо зная, че за съхранението е важно в остатъка да не бъркано с лъжичката,  с която детето е хранено.

# 21
  • Мнения: 3 926
Азне съм Слънцето, но ще ти кажа - при това дете, което е с такива проблеми и толкова зверски колики просто е задължително да захраниш късно. Много те моля виж тези неща Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1123
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33077.0

Това са кратки извадки, за да не ровиш сама. За всяко питане може да пишеш тук или на лични, но по-добре в темата - така ще чуеш не само моето мнение Hug
Многи ви прегръщам и целувам Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 042
може ли да замести пюрето от моркови едно хранене, когато достигне количеството на цяло бурканче? Rolling EyesИ след него какво следва?

Пюрето от ранни моркови може да замести едно хранене.
След това може да продължиш с картоф и морков на Хип. След това тиква и картоф на Хип. И имащше още едно за над 3м на Хип, но все му забравям името  - смес от зеленчуци

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Буболина, в твоя случай (а и не само) и аз бих те посъветвала да поизчакаш малко с пюретата. Доскоро четяхме за проблемите ви с повръщането, с коликите..... Остави бебето малко да се свести, горкото, пък и ти да се успокоиш малко покрай него. Докато не навърши 4, че и 5 месеца, изобщо няма да си закъсняла със захранването. С пюретата като нищо може пак да провокираш разни проблеми със стомахчето.
Има време, ще се захранвате.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички за отговорите, четох и прелиствах теми, но не разбрах някой неща, затова си позволих да пусна нова тема с конкретен въпрос  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 284
забранени храни яйца newsm78 нали трябва да се дава жълтък от 6месеца

# 26
  • Мнения: 3 926
Петя - яйцето е жълтък и белтък - общо. А и при късното захранване, което повечето мами тук препоръчват и спазват, жълтък се дава на поне 8 месеца. Детето нищо не губи ако не яде жълтък Wink
Белтъкът разбира се е за след годинка и там две мнения няма Naughty Затова като цяло яйцата са си аларгени и е добре да се внимава с тях.

# 27
  • Мнения: 4 428
забранени храни яйца newsm78 нали трябва да се дава жълтък от 6месеца

Става дума за цялото яйце. А и някои мами са по-внимателни и дори жълтък дават след годинка. Особено, ако детето е предразположено към алергии.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 09:02 от veselina_s_p

Общи условия

Активация на акаунт