Сред хора преди 40-а ден

  • 2 319
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....

# 1
  • Мнения: 35 962
няма проблем!
искаш да кажеш, че не е трябвало да го извеждаш преди 40я ден ли?!?
просто не давай да го пипат с неизмити рице или разни сополиви елементи Simple Smile

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
А ти да не мислиш, че на 41я ден имунитета се влива през носа на бебето? Шегувам се. Много приятели видяха и пипнаха детето ни далеч преди да стане на 40 дена. Е поне видимо болни не е имало.

# 3
  • Мнения: 2 000
Аз лично не познавам някой, който 40 дни да си е стоял в къщи с бебето.

# 4
  • Мнения: 4 399
С имунитет или без, от деня в който се роди в стаята ми в болницата имаше много хора, а бебетата си живееха при нас. 2-3 дни след като родих ми смениха 'съквартирантката' и попаднах на жена която водеше по над 10 посетители едновременно в тясната ни болнична стая. Сложи и нас двете, плюс мъжа ми, получават се 13 човека в стая с новородени бебета.  #Cussing out А колко хора се нижеха в течение на деня, просто не искам да си спомням. 2 дена след като ни изписаха (значи бебето е било на 8 дена) отидохме на пазар в голям супер. Нямаше на кого да оставим бебето и си го взехме с нас. Това му беше първата разходка.  Laughing При това се роди през зимата и то точно в най-студените дни. Но като гледам какви бебета возят из магазините, това си е практика и не съм чула някой да е казал че затова бебето му се е разболяло.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 537
Аз твърдо си стоях 40 дни след изписванетоот болницата в къщи, не само заради имунитета на детето, но и заради самата родилка т.е. аз - прекалено е изтощена и нейната имунна с-ма: 9 мес. "смучат" от нея, раждане /особено пък секцио/, възстановяване след това/и огромнатакръвозагуба/и т.н. Sick

# 6
  • Мнения: 2 039
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace

# 7
  • Мнения: X
Не съм го спазвала-не мисля,че е логично...и двата пъти едвам устисках до 10тия ден и направихме големи разходки/времето беше хубаво/,а хора през това време са идвали вкъщи...и навън/на терасата съм ги вадила/

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не съм спазвала това поверие Crossing ArmsБебка се роди на 7.08,ако бях изчакала 40 дни,нали щяхме да пропуснем последните топли и слънчеви дни Laughing.На следващия ден от изписването бяхме на разходка Peace!

# 9
  • Мнения: 619
С малкия отидох на покупки на 10 ден,просто нямаше начин.
С дъщеря ми беше по-различно...,седях си в къщи под зоркото око на свеки и мама. Mr. Green
(е.ама тогава толкова ми е бил акъла.)
Не мисля че трябва да се претесняваш.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не съм го спазвала,ама никак!Родих секцио,на осмия ден ни изписаха от Плевен,прибрахме се в Търново и направо в кабинета на педиатъралНа 15 ден бях на разходка,предишните дни беше дъждовно.Като го държиш у вас не знам от къде ще му дойде имунитета newsm78.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 942
Не съм го спазвала  Peace, след около 7 дена започнахме да излизаме на разходки.

# 12
  • Мнения: 8 505
Изкарах я на 10.ден.Тогава купихме количка.Преди това (а и след) вкъщи идваха много приятели.

Последна редакция: нд, 15 окт 2006, 08:43 от reflex

# 13
  • Мнения: 781
От 5 де, след като се прибрахме от родилния дом,  дъщеря ми беше навън.  Peace

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
На 19 ден бях ме вън,но времето беше по-хладно.

# 15
  • Мнения: 7 474
Няма никакъв проблем  Hug

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
няма проблем!
искаш да кажеш, че не е трябвало да го извеждаш преди 40я ден ли?!?
просто не давай да го пипат с неизмити рице или разни сополиви елементи Simple Smile
Извеждай го, разбира се - нали трябва да е на въздух, но както каза bubanka не давай да го пипат, ама хич!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 561
Първата ни разходка беше на 15-я ден, а преди това ходихме до педиатъра за пробно кърмене на 8-я ден! Не виждам да му се е отразило зле   Laughing

# 18
  • Мнения: 2 019
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace
Peace

# 19
  • Мнения: 8 917
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....
Правилно е всичко, което решиш ТИ - не се връзвай с хорски мнения - няма да успееш да угодиш на всички Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 170
Още в болницата имах доста посетители. Бебчето бе при мен и всеки, който искаше можеше да го гушне.. е нямаше видимо болни. После на десетия ден чакахме час и нещо пред кабинета на лекарката,  а там имаше болни  Confused...

# 21
  • Мнения: 858
от  болницата се започна с посетителите и продължихме да имаме гости почти всеки ден и са го държали и гушкали и все още се продължава с това .От 10я ден сме на вън по разходки,паркове и молове.И за сега всичко е ок и сме си здравички

# 22
  • Мнения: 3 323
Малкия ми е роден на 22.10 - макар и хладно по съвет на педито на 7-мия ден бяхме навън. За заразите - само гледане от по далеч ако може и никакво пипане!

# 23
  • Мнения: 27 524
Мисля, че е най-нормалното нещо на света. Само в България има разни глупави предразсъдъци да не се излиза и показва бебето. Навсякъде от първия ден си излизат с тях, често даже съм била свидетел на миниатюрни, недоносени бебета, дремещи в скута на родителя в шумен ресторант. Не, че и това е много нормално, де  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз не можах да изтърпя 40дни.Виждали са го приятели,а и съм излизала на разходки с него.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
За мен тия 40 дни са глупости - изтърваш хубавото време да си изведеш детенцето, заради незнайно какви причини. Ако не искаш да го пипат не давай, но не виждам причина да се затворите в къщи.

# 26
  • Мнения: 397
Това преди 40-тия ден е поверие - казва се, че тогава бебето трябвало да се представи/въведе в обществото, да се отиде на църква, да се почерпи.... Естествено е, че не можеш да се затвориш вкъщи през тия дни и да чакаш до 40-тия ден!?
Понеже моят е зимно бебе - аз си го изведох за първи път на 2-та седмица, но за много малко тъй като беше много студено, гледах да не го пипат и да му се радват от разстояние. Но на 40-тия ден си отидохме на църква с него и после вкъщи се почерпихме с най-близките. Но всичко е наистина каквото майката реши и каквото й диктува сърцето!!! Simple Smile

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На 8-я ден след раждането вече бяхме вън  Simple Smile
Вкъщи обаче не съм пускала болни хора, а и на здравите я показвах от далече. Гушкане и мляскане - НЕ  Naughty

Правилно е всичко, което решиш ТИ - не се връзвай с хорски мнения - няма да успееш да угодиш на всички Peace

  Абсолютно подкрепям!

# 28
  • Мнения: 962
Ние на 10 ден бяхме по разходки,а на 13 дена си пътувахме до Русе.Или  300 км път,не се притеснявай!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 164
Аман от глупавия поверия  Naughty
Извеждай си детето на разходка и не се притеснявай!

# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля, че е много вредно едно новородено да стои 40 дена вкъщи.
А майката да не излиза 40 дена е още по-вредно най-вече за нервите и.

# 31
  • Мнения: 1 029
Не съм спазвала това поверие,по-скоро внимавах дали някой от близките ми не е болен  Peace

И аз така! Не ми се струва нормално да държиш бебето си цели 40 дни затворено без да излезе на чист въздух, особено когато времето е хубаво.

# 32
И аз много се чудех, преди да спазя "закона", не за друго, а защото според мен в много от поверията има истина. Но миналата година по това време /когато се роди синът ни/ имаше такова циганско лято  Mr. Green и толкова много ми се излизаше, че след като чух от лекарката какво "предписва" излязохме на 5-тия ден като ни бяха изписали на 4-тия и то не за 15 минути, а за 2 часа. Ако не бяха тези разходки, сигурно щях да полудея. Тъй че ако детето е здраво-давай смело докато е хубаво времето. Hug

# 33
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Аман от глупавия поверия  Naughty
Извеждай си детето на разходка и не се притеснявай!
Peace

# 34
  • Мнения: 54
Моето бебе сега е на 25 дена.Още на 10 ден го изведох навън защото мемога да издаржа вкъщи.Сега докато има слънчеви дни ще се възползвам постоянно да го извеждам.

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте, мами,
Искам да попитам всички какво мислят за излизането на бебчо сред хората преди 40-а ден от раждането. Аз лично го показах на близки и приятели и на разходки го водих, но от време на време си мисля дали е правилно все пак. Не съм суеверна, но нали няма още имунитет....
Аз мисля, че няма такива работи, преди 40-я, дори преди 10-я ден съм ги извеждала. И хора са ги виждали, нали и те са човешки същества, какво им пречи да бъдат видяни. Не съм давала само да ги пипат чужди хора, а домашните с добре измити ръце само.

# 36
  • Мнения: 3 042
Малкият на 20 ден вече беше навън сред хората. Peace

За каката не помня, кога съм започнала да я разхождам, защото когато се роди времето още беше студено.

# 37
  • Мнения: 437
Според мен няма проблем. Все пак и аз мойта Вики я показах на всички преди 40 ден. Не съм давала обаче на всеки да я гушка и целува.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
За мен това са идиотски истории- какво полезно има да си седиш вкъщи 40 дни... Бабини поверия за лохусата ( родилка до 40 ден), новороденото, което може да се урочаса от зли сили...  Stop #Crazy

# 39
  • Мнения: 1 097
Ние го изведохме на 10 дни, а една приятелка го гушна на 1 ден в родилното  Crazy
Много се шашкате с тоя имунутет и това стерилизиране... и аз бях така, докато бременеех. Като се роди бебо нещата се промениха, почнах да мисля съвсем по друг начин, щото видях, че няма смисъл от толкова пазене  Grinning

# 40
  • Мнения: 942
Ние го изведохме на 10 дни, а една приятелка го гушна на 1 ден в родилното  Crazy
Много се шашкате с тоя имунитет и това стерилизиране... и аз бях така, докато бременеех. Като се роди бебо нещата се промениха, почнах да мисля съвсем по друг начин, щото видях, че няма смисъл от толкова пазене  Grinning
PeaceИ ние така.Още повече че имам четири племенници, които още от родилното са я за гушкали Simple Smile

# 41
  • Мнения: 8 242
А ти да не мислиш, че на 41я ден имунитета се влива през носа на бебето? Шегувам се. Много приятели видяха и пипнаха детето ни далеч преди да стане на 40 дена. Е поне видимо болни не е имало.

И аз тъй Peace Даже още в болницата идваха да ни видят  Wink

# 42
  • Мнения: 1 951
Никога не е рано да се изведе детето  Peace

# 43
  • Мнения: 6 164
Изведох го на 11-я ден, просто всеки го гледаше отстрани, без да го пипа и да се завира в количката.

# 44
  • Мнения: 289
Нашата педиатърка ни каза, че след 12-ия ден трябва да започна да го извеждам.

Аз обаче имах желание да спазя тези 40 дни, излизахме само на терасата, и на лекар, разбира се. Иначе, и досега - 6 месеца вече - се чудя как да се отърва от познати, които се хвърлят да го гушкат и щипкат!!! Знам ли кой какви вируси носи, дори да не изглежда видимо болен.. притеснено ми е някак като много го доближават, все пак е бебенце. Мразя да го пипат по бузите, по ръцете, мразя да го гушкат.. и доколкото е възможно, не позволявам такива волности Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 1 252
Това е поверие възникнало от църквата. По някакви криворазбрани канони родилката е "нечиста" 40 дни след раждане и не е редно да влиза в църква. Това преплетено със суеверието за уроки (зли очи) е карало простата българка навремето да дреме в къщи. Имунитет не се изгражда в бебето със стоене в дома и ежедневно дезинфекциране. Така най-много да го изнежиш и разболееш. Излизай на въздух, срещай се с приятели - НО детето далеч от чужди ръце.
Аз лично съм си давала детето на приятелки да му се радват, но това е било когато са ни идвали на гости и са си измили прилежно ръцете. Гости посрещах от първия ден след изписването, а на разходка излязохме на 7-я ден. Педиатърът, когато ни посети на 6-я ден ми се скара, че все още не сме излизали - за ужас на майка ми, която държеше да си стоим в нас. Каза, че за бебето е най-добре да е на чист въздух и при всяка възможност да сме на разходка.

# 46
  • Мнения: 5 393
Иво беше навън 3 дни след като ни изписаха от болницата,значи е бил на 10. И вкъщи се изнизаха всички приятели да го видят, давах им  да го гушкат-нищо му няма.Отрано свикна с тълпа около себе си Mr. Green

# 47
  • Мнения: 6 618
Два часа след раждането в болницата дойдоха баби лели вуйчовци дядовци и т.н. Изведохме го на 13 ден.

# 48
  • Мнения: 903
Моята педиатърка ми каза още на 15 ден, че може да излизаме... Нямаше никакъв проблем, а й в нашата стая е 30 и кусор градуса и по- цял ден бяхме в парка с една друга мама... Не мисля, че си постъпила грешно, но все пак всеки си решава Simple Smile

# 49
  • Мнения: 6 390
Аз лично не познавам някой, който 40 дни да си е стоял в къщи с бебето.
и аз така  newsm78

# 50
  • Мнения: 122
Да така е всеки сам си решава, кое е най- добре за неговото дете.
Аз лично съм на принципа, че по- добре слънчо,отколкото лекарства. Баткото го изведохме навън на 14-тия ден, а бебето на 8-ия. С бебето още като ни изписаха от родилния дом и го оставих 1-2 часа на балкона в количката. На другият ден 6 часа на балкона и на третия вече навън.

# 51
  • София
  • Мнения: 726
Додо се роди юни - от самото начало си ходехме по разходки и се срещахме с хора. Просто внимавай да не се навъртат около детето БОЛНИ хора и да не се навират в него.

# 52
  • Мнения: 14 133
Аз лично не познавам някой, който 40 дни да си е стоял в къщи с бебето.
Peace

# 53
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз още не съм родила, но вече имам мнение по въпроса.
Според мен може да се извежда детето преди 40 ден, особено ако е родено в по-топлите месеци. На мен терминът ми е 11 март и лично аз незнам дали живот и здраве преди края на март ще го извеждам, но ако е хубаво времето - ще си помисля. Моите приятелки си извеждат децата от 2-та седмица.

# 54
  • Мнения: 3 334
Не съм се съобразявала с подобни суеверия.Хриси е лятно бебе и не можех да си представя да не излизаме преди 40-я ден.Дори и зимно бебе да беше,пак щях да я извеждам преди 40-я ден.Не се притеснявай,няма лошо в това Hug

# 55
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Няма проблем.
Аз родих юни месец и след 2 седмици бяхме навън.
Но зависи и кога ще се роди.

# 56
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
При нас се случи така, че от фирмата, която ни пръска стаята против хлебарки (за живялите в Студентски град знаят какво е Sick) се обадиха, че ще дойдат в понеделник. В същия ден и час трябваше да дойде педиатъра, за да прегледа беба за първи път. Така беба на 5 дни излезе на разходка(почти цял ден, за да избегнем миризмата на препаратите в къщи) комбинирана с първия преглед при една колежка - в нейната стая.

После вече не се притеснявах да излизаме. Беше топло и приятно лятно време, как да го затворя в къщи (а нашата стая е много топла през лятото).

# 57
  • Мнения: 1 104
Аз мисля, че не трябва да вярваш на такива неща. Още в родилния дом бебето са го видяли толкова хора, пък после да го криеш, не виждам смисъл. Стига времето да е хубаво, няма проблем да сте навън и да показваш бебчето на познати и приятели.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 825
Аз също го изведох преди 40-я ден,независимо,че се роди декември.На 20-я ден ходихме на разходка.

# 59
  • Мнения: 375
Разходка е едно, а сред хора е друго- май имаш в предвид кой да пускаш при бебето в стаята.А за излизането- си мисля, че това не е суеверие, защото и китайците го спазват. Тези 40 дни са златни за жената и важни за бебето което е крехко. Ако е лято Ок ама ако е зима незнам.

# 60
  • Мнения: 2 271
Аз също изведох дъщеря си преди 40 ден(на 10 още).Как ще изпусна последните топли дни на годината,заради поверия!

# 61
  • Мнения: 1 259
Не съм се крила 40 дена! Изведох си детето доста по-рано и у нас съм канила гости да го видят.Не давах да го пипат Peace

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз лично не познавам някой, който 40 дни да си е стоял в къщи с бебето.
Определено няма такива.То педиатъра идва само веднъж в къщи, след 10 дена ти отиваш при него,така или иначе излизаш, и ако и пред кабинета се е "завихрила" опашка....си сред хора "бол"  Laughing

# 63
  • Мнения: 76
Моето бебе се роди началото на август и не ми се искаше да изпускаме нито ден от лятото, за това и не си седяхме в къщи 40 дена.

# 64
  • Мнения: 6 461
Не съм седяла 40 дена в къщи с бебчо.На десетия ден излязахме на разходка .

# 65
  • Мнения: 26
А ние излязохме на 4 ден,ходихме на пазар.Мисля,че няма проблем Rolling EyesНе сам суеверна.

# 66
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ние излизаме от 10ден и не сме се спряли.Освен това имаме куче и ги разхождаме заедно,а гости много често имаме.Няма страшно колкото човек се престарава толкова по-лошо.

# 67
  • Мнения: 2 242
първата ни разходка беше около 10-тия ден, но гледах да не се срещаме с хора Wink и така докато не дойдоха първите гости - май около 3-та седмица

Общи условия

Активация на акаунт