ОКТОМВРИйски беборани радват майчета засмяни

  • 12 861
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте майчета!
ГРУПАТА НА МАМИТЕ ЧУВСТВИТЕЛНО СЕ УВЕЛИЧАВА  Hug
Честито на всички мамчета за новите им бебчета!
Да са ви живи и здрави, много послушни и много щастие да Ви донесат!  baby_neutral
Честита нова темичка, до края сигурно ще я донапълним с бебчета  Hug
Средата на октомври сме все пак, предстоят ни все хубави емоции и радостни моменти!
Честит рожден ден на Алекс!
  bouquet Хайде, очакваме така обещаното циганско лято да се порадваме още малко на слънцето  Heart Eyes
До всички вече родили мами - имам едно питане, след раждането свалихте ли килограми и бързо и лесно ли се свалят?  Mr. Green Че аз вече съм + много отгоре  Sick

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 11:06 от ZLATNA

# 46
Добро утро!
Честити малки сладуранчета на Миньон и Балабана!Да пораснат голеееееми, голеееми и послушни засмяни деца!   bouquet
Честит рожден ден на Алекс!  bouquet
Аз продължавам да чакам момента!Утре съм на доктори ще пиша какви са новините от там.
Хубав ден!  bouquet

# 47
zdraveite momi4eta,

taralej4e i az se 4ustvam kato teb. Mojat termin e tazi sabota, no ve4e napravo se vludjavam s tova 4akane. Dnes me e obhvanala neshto depresijata - nito mi se izliza navan, nito nishto, vapreki, 4e vremeto e strahotno tuk. Ako ne mi doide kefa si ostavam v legloto i tova e - zjal den!

iskam da si vidja ve4e malkata dushi4ka.

Haide vesel den na vsi4ki!

# 48
Привет дружина!
Честито на новите мамчета, и специално на най-новичките Барабана и Миньон! Да са ви живи и здрави бебчовците и да ви топлят сърчицата!

Ние сме си двечките заедно, добре си ни е така и хич не искаме да се разделяме още Laughing
Утре сме на преглед, докито иска да ми прави проверка за разкритие, но аз се чудя дали да й дам, защото ще се прибирам после сама с градския транспорт и ме е страх да не прокървя - при вас имаше ли кървене след преглед за разкритие?

Добре дошли и на новите мами и леко добременяване.
Някой има ли проблем с подуване и болезнени стави на пръстите на ръцете?! Аз съм като артритна бабичка  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1 043
с тези бебондели не ни остава много за писане - аз поглеждам ли поглеждам от сутринта - почти никой не пише -

херка за пликчетата за съхранение на кърма поне откаде си ги купи ? Rolling Eyes

аз питах тук в един магазин и в нета се ровя и невидях такива на авент  Sad напълниха ми се виа чашките вече - имам само 10 капачки в комплекта и вече няма каде да слагам мляко - една приятелка си слагаше в обикновенни пликчета като ги е стерелизирала ама не ми се вижда удачно - незнам наелона дали ще е удачен или пък как да ги запечатам да не се разливат  newsm78

# 50
  • Мнения: 598
Здравейте момичета!
Вчера се върнахме от болницата, леко отчаяни заради все още продължаващия процес на учене как се кърми и всичко такова, че болничният персонал във ВМИ малко ме изкара извън нерви заради ред причини, но важното е че бебчо Иванчо е вече с нас вкъщи и си му се радваме, а и той на нас Simple Smile Ако на някоя от вас предстои раждане във ВМИ, да знаете, екипите са страхотни и без да платите стотинка за работата им. Обаче за кърмене и всичко свързано с грижи за бебето, не се доверявайте изобщо на съветите им и бъдете готови да се борите до  край за това, което вече сте научили от доста по-умели майчета от форума. И никакви водички и Ам дето там се опитваха всячески да пробутват.  #Cussing out
Айде че много работа ме чака, още съм ошашавена нова мама, ама скоро ще сме във форма. Само да ми махнат днес шев и кройката, че не мога да сядам Sad 5 външни шева заради моя голям малък мъж...

# 51
  • Мнения: 357
Здравейте и от нас, мамчета!

Имам вече чувството, че малката ще си остане завинаги в мен. Скучно и тъжно ми е...Макар, че имам вече 1-2 пръста разкритие, нямам никакви, ама никакви признаци. През ден ходя на док - идеални тонове, моите изследвания са супер, обаче взе да ми писва.
Целунете съкровищата от мен!
Сори, ама днес съм мърморлива...

# 52
  • Мнения: 689
Iliana-аз не съм доктор,по-добре се консултирай с вашия,4е не се знае...
  
Zlatina-при първата ми бременност ка4их 27кг и за по-малко от 4 месеца ги свалих,без диети-само денонощно кърмене!

Кala678-аз не съм кървяла при проверка за разкритие,мисля,4е не е нормално.Но пък и да има кръв-няма да е като река-една превръзка-и така,на се стряскай!
И аз съм се подула като балон,особено сутрин,в 38-мата седмица стана,а при първата ми бременност-още от 5-тия месец.
С раждането вси4ко щте се нормализира,единствения съвет е:спрете солта в храната.

Pats-какво става при тебе?Аз днес съм с киселини-гадно е,досега съм имала 2-3 пъти и то не така силни като сега Sad

Искам да питам майките на моми4е и мом4е-бяха ли разли4ни 2-те ви бременности и с какво?

# 53
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравейте момичета !

И аз си имам малка принцеса . На 12.10 се роди моята малка дащеричка Симона. 2.700 кг и 49 см. От събота сме си вкъщи. Тя си хапва, спинка и пълни памперса. Пак се наложи да спирам кърменето и сме на АМ.  Аз  си имам цял гоблен на дупето и утре ще ходя доктора да го развали.
На всички нови мами ЧЕСТИТО . А на тези които са 2 в 1 леко и безпроблемно раждане .

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357

херка за пликчетата за съхранение на кърма поне откаде си ги купи ? Rolling Eyes

аз питах тук в един магазин и в нета се ровя и невидях такива на авент  Sad напълниха ми се виа чашките вече - имам само 10 капачки в комплекта и вече няма каде да слагам мляко - една приятелка си слагаше в обикновенни пликчета като ги е стерелизирала ама не ми се вижда удачно - незнам наелона дали ще е удачен или пък как да ги запечатам да не се разливат  newsm78
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=54302&photo=117 тук сложих снимки на торбичките. Не съм ги купувала...даде ми ги една приятелка, която вече не кърми и не и трябват. Тя ги е купила от един бебешки магазин в Стара Загора.
Честити бебешори на Миньо и Барабана   bouquet  bouquet  bouquet Да са им живи и здрави принца и принцесата  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 1 128
     4ЕСТИТО НА МИНИОН4Е И БАРАБАНА,МНОГО ДА ГИ РАДВАТ МАЛКИТЕ СЛЪНЦА.
     AIR,Андрес пък въобще не пла4е,само пъшка.Пла4е при смяна на пампито.
     Галеа,успех утре,дано вси4ко мине като по вода.
     Ма4о,мерси за инфото,добре ме ориентира.
    

# 56
  • Мнения: 1 321
Здравейте сладки мили
Най напред честито на мама milena и хубавата и госпожица да ти е жива и здрава и да радва мама и тати като пълни пампата. smile3525 newsm51 baloni
Добре дошла и на Галенце бързо да свиквате с грижите с малкия бебок Иван а на теб леко сваляне на конците. Sick
Аз утре съм на доки стискайте палци бебо да е пораснал че вече взе да ме притеснява много и това може да наложи да ме режат и мене. #Crazy Shocked smile3518
Това е за сега от нас с малък бебо.

# 57
  • Мнения: 458
Здравейте и от нас Heart Eyes
Честито на Миньонче и Барбана ,да са им живи и здрави малките слънца
мамита да ви питам нещо от както кърмя ме тресе ,не знам дали това е причината но на моменти ми е адски студено особедно нощно време като си легна ,цялата се наежвам и ме тресе.При вас случва ли се или да се обърна към доки newsm78 ,не ме боли гърло или нещо друго  Tired
Иначе бебка си е послушна и ще помоля за корекция в името на калпазанка значи тя не е Велияна а Виляна .
Верно е че откакто се пообебихме форумчето ни малко опустя но това е по разбираеми причини Hug

# 58
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Здравейте и от мен!
Ние с татито прекарахме малко кофти нощ, малкия все се будеше, сигурно от коликите...., и все искаше да суче. Това неговото сучене ме побърква. Имам чувството, че ако цял ден го държа на гърдата ще му е най-добре Twisted Evil. Не вярвам да не му стига кърмата, както е предположила Вилиан, защото нали наддадохме двойно, аз се изцеждам след като е сукал и има кърма, а и той сам се дърпа от гърдата. Ама наистина не мога да си обясня защо след час и половина пак е гладен newsm78. Може би вината е моя - аз така го свикнах щом си отвори очите да му давам да суче, нали беше мъничък и единствената ми грижа беше да расте........ Не знам, сега гледаме да го държим пък ако ще и да се съдира да плаче, да станат поне 2 часа (когтао не са станали) и тогава му давам да суче.
Илияна , и ние от няколко дни сме на Стеримар. Много трудно ми беше докато свикна да ги използвам, но вече всичко е ок. Всеки ден си вадим по едно сополче....... Joy. А аспираторите за нос ползвате ли? Аз имам чувството, че освен да приближи малко сополчето към ноздрата друго не прави или аз не го използвам както трябва.......
Златина, аз качих нормално килограми, от болницата излязох +5. Сега пак съм толкова, но определено ям повече отколкото през бременността заради кърмата.

За съхранение на кърмата: на мен ми дадоха идеята да я събирам в бурканчета от пюре, измивам ги и ги стерилизирам. Аз така практикувам - събирам един ден, като между кърменията държа в хладилник и после във фризера. Ама досега съм събрала само 3 буркан4ета. Другото хвърлях Embarassed, малко ме домързява, честно казано Embarassed Embarassed Embarassed. Но определно трябва да се взема в ръце.
Фрики, и Ради издава едни страни звуци - пъшка, на сън понякога изквичава като котенце Simple Smile, сумти....... Но събуди ли се почти винаги плаче, не стой спокоен, единствено буден е спокоен след хранене ако не е заспал на гърдата ми.

Буба, мен не ме тресе, ами първо се изпотявам ри положение, че стаята не се отоплява и спя леко завита и тогава ми става много студено...., обикновено става преди кърмене и нощно време почти винаги кърма изпотена и облечена със жилетка.....
Това е от мен! Погалете бебшорите и коремчетата!  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 152
Здравейте мили мами

ако знаете колко много ми липсватеее....нямам време за нищо Hug

ЧЕСТИТО НА МИНЬОН И БАРАБАНА И НА ВСИЧКИ НОВООБЕБИЛИ СЕ МАМИ

АИР мила не се притеснявай, нали всички са разбрали новината, ти си си гледала съкровището Hug

най-голямата ми болка е че нямам кърма-много страдам и се обвинявам и дори сега като пиша ми текат сълзи. smile3518 Имах коластра и няколко дни капки и това беше.Цеци вече е изцяло на изкуствено хранене Cry Иначе е толкова сладичък и миличък - толкова го обичам, да си майка е най-прекрасното нещо на света Heart Eyes Hug Heart Eyes

ИЗВИНЯВАМ СЕ, ЧЕ НЯМА ДА ПОДДЪРЖАМ СТРАНИЧКАТА, НО МИ Е НАПРЕГНАТО,А КОГАТО БЕБИ ЗАСПИ КОМПА НЕ Е СВОБОДЕН-ПЛЕМЕННИКА МИ СПИ В СТАЯТА.Така ще е докато сме на Плевен

За операцията станах на 3-ия час и на 12-ия си вдигнах слънцето.Супер бързо се възстанових и сега правя всичко сама. Днес ми свалиха конците и всичко е ок.Най- гадното от цялата операция беше катетъра - ууууух cry

Хайде целувам ви всички и много ви обичам Hug  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт