Бихте ли направили застраховка или детски влог на децата си?

  • 3 966
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
Замисляме се за застраховки живот в полза на децата, но влогове не смятам да правя и апартаменти да купувам  Wink.
И аз така, даже сега във фирмата ми предлагат една застраховка, която излиза към 25Е/месец и може би ще я направя. Живот и здраве, при второ дете ще прави мъжа ми.
Не съм запозната с детските влогове, гледам реклама на СЖ Експресбанк, но не знам условията.

# 16
  • Мнения: 1 113
На Лилия й внасяме пари, но не на детски влог, а на срочен, в евро (лихвата е по-висока, отколкото при детски влог). Обикновено внасяме един път годишно голяма сума, на рожденния й ден.

# 17
  • Мнения: 2 700
solaris, не съм запозната, но защо да може само училищната?
Тази година не съм проверявала, но миналата звънях в Алианс БГ и това ми отговориха.

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Застраховките на децата ми са точно в Алианц България. Тогава се казваха "Женитба". Сключени са върху живота на татко им, а на 25 си година ще си ги получат те.

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На Лилия й внасяме пари, но не на детски влог, а на срочен, в евро (лихвата е по-висока, отколкото при детски влог). Обикновено внасяме един път годишно голяма сума, на рожденния й ден.

В българска банка не може да се внася в чужда валута на малолетен

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката я застраховаха в школото й за 2.50лв. Задължително за всички.

Гласувах с ДА в анкетата, но добавям: влоговете им са дело на бабите и дядовците им!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 901
Някоя от вас, която е запозната и има застраховка в полза на детето от единия родител, да ми отговори ако може - какво се случва, ако съответният родител пострада при земетресение, терористичен акт, стачки, в следствие на медицински или хирургически манипулации, освен ако не се правят заради конкретна злополука, раждане и усложнения в постродилен период (ако е майката естествено), ако му се случи нещастен случай в резултат на заболяване или болестни прояви, защото това са едни нормални неща!!! Излиза, че застраховат само за катастрофи!

Да не говорим че при еднократно платени премии, ако се случи непоправимото на този родител в рамките на година от сключване на застраховката, сумата не се връща!

Е, каква е ползата от такава застраховка, ако не можем да бъдем напълно застраховали себе си, децата си? В такъв случай не е ли по-нормално да направим един обикновен влог, може и да не е на името на детето, но поне родителите ще се наговорят за това и няма да пипат парите, та поне да сте сугирни, че парите ще ги има и дето се казва, ще можете да разполагате с тях при нужда.

# 22
  • Мнения: 1 113
На Лилия й внасяме пари, но не на детски влог, а на срочен, в евро (лихвата е по-висока, отколкото при детски влог). Обикновено внасяме един път годишно голяма сума, на рожденния й ден.

В българска банка не може да се внася в чужда валута на малолетен
Точно в българска банка е депозита. Смея да твърдя, че е в най-българската банка от гледна точка на това, че няма чуждо участие в нея (само български акционери са). Парите се внасят на името на детето, а се попълва декларация от внасящия кой има право да разполага с тези пари до навършване на пълнолетие от детето.

# 23
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
Валентина, всяка компания има изключени рискове, при които отказва изплащането на застраховката. Те са упоменати в договора. Най-често война и военни действия, преднамерено участие в бунтове и безредици, криминални прояви, смърт след консумация на алкохол, или други опиати, или при упражняване на високорискови спортове, СПИН, самоубийство (последните при определени условия и не във всички компании)
За смърт при земетресение, или природно бедствие нямам спомен да съм виждала някъде изключваща клауза.

Цитат
Да не говорим че при еднократно платени премии, ако се случи непоправимото на този родител в рамките на година от сключване на застраховката, сумата не се връща!
А това пък просто не го вярвам. Коя е компанията? Да, може да има 'изчаквателен' срок, с цел да се предотвратят злоупотреби, но в рамките на дни, до 2-3 месеца. При това май в никоя 'нормална' животозастрахователна компания не съм го срещала, а само в забутани на майната си.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Всички неща, които съм изброила ги има в общите условия на Алианц. За тези, които ти си изброила - ясно! Те са страндартни, но тези, които аз съм изброила направо ме шокираха!

# 25
  • Мнения: 5 577
Не, имам влог, но не е детски. Пак е за детето де, но е срочен. След време ще стане и депозит.

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 1-вия РД свекър ми откри детски влог на сина ми  Grinning

# 27
  • Мнения: 455
Да - още при раждането на малкия му открихме спестовен влог в евро и от тогава периодично си му внасяме - главно по празници или когато едната баба си идва в БГ.
За застраховка - все още не съм навила съпруга ми да му направим.

# 28
  • Мнения: 8 917
Не съм се замисляла, но е добра идея Peace

# 29
  • Мнения: 8 505
Бих направила,по-вероятно влог.

Общи условия

Активация на акаунт