Бихте ли направили застраховка или детски влог на децата си?

  • 3 956
  • 46
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли направили застраховка или детски влог на децата си?

Опции:

# 30
  • на терасата
  • Мнения: 656
Днес ни казаха, че събират по 1,70 за застраховка в училището. Застраховката включва болест над 10 дни, счупване, тежко боледуване ... не разбрах много добре какъв риск точно покрива. Пък и нямаше нищо черно на бяло написано.

Някоя от вас правила ли е подобна застраховка?

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Днес ни казаха, че събират по 1,70 за застраховка в училището. Застраховката включва болест над 10 дни, счупване, тежко боледуване ... не разбрах много добре какъв риск точно покрива. Пък и нямаше нищо черно на бяло написано.

Някоя от вас правила ли е подобна застраховка?

Всяка година правя от училище задължителна застраховка.

 На моя приятелка детето си счупи крака и каза, че трябва да приготви протокол от кога до кога не е трудоспособно /или училищеспособно  Grinning / детето и нещо още искаха и за съответните дни трябваше да и платят по определена сума на ден, но после не съм я питала каква е сумата.

# 32
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
дъщеря ми има детски влог, предпочетох го пред застраховката поради две важни за мен причини - ако нямам този месец пари няма да внасям (за застраховката е задължително), ако в някакъв случай ми се наложи да изтегля тези пари, ще ги изтегля без много галимации, а при застраховката трябва да чакам, мотам и ще ми намалят много сумата заради предсрочното теглене. във влога внасяме от време на време по някой лев, така сме си казали - за образование.
аз така прецених.

# 33
  • Мнения: 3 861
Бих направила затаховка в полза на детето, но към момента не съм направила такива постъпки. Може би е време да направя нещо по въпроса  newsm78

# 34
  • Русе
  • Мнения: 755
Когато се роди големият ми син му направихме детски влог. Но когато ни се наложи да теглим от тези пари се оказа, че процедурата е много тромава- трябваше разрешение от съда, за което заплащаш немалки такси, обикаляш от банката до един куп канцеларии в съда и в крайна сметка изтеглихме всичките пари и закрихме влога. Сега внасяме детските на отделна сметка, която е на мое име, за да нямаме тези усложнения при теглене, но знаем, че това са си детските пари и ползваме от тях само когато се налага по-голяма инвестиция за децата- така купихме компютъра в къщи, а децата знаят, че е от Дядо Коледа и все още вярват. Outta Joint

# 35
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Има такова разнообразие от застраховки,от бебе до старост -всеки може да се застрахова.Не Naughtyсамо в училище.Има рискови за по една година,може само за конкретно лице ,може и семейна както има при нас в ЗК Български имоти и която мисля,че е много добра.Моето мнение е,че е хубаво да направим рискова или спестовна застраховка,при едната само  носи риск,а другата ,ако е в евро носи хем риск хем се спестяват парички.И двата варианта носят риска от злополука и заболяване  със болнична и доболнична помощ!При влоговете също е хубав вариант,но май трябва да се изчака да влезем в Европейският съюз,за да видим дали ще се промени банковата политика.Големите ми деца имаха детски влогове.Сега невнасям на по-малките на отделни сметки,внасям в моя сметка,а един ден винаги мога да им дам определена сума  Mr. Green ако има събрана такава

# 36
  • Мнения: 1 391
замислила съм се в най-скоро време да направя влог

# 37
  • Мнения: 3 089
петра има застраховка със спестовен характер. т.е. до 18-годината възраст на детето ние всеки месец вкарваме определена сума, с което застраховаме детето срещу определени заболявания (т.е застрахователят би платил болничните и други разходи във връзка с определени заболявания) и не дай боже в случай на смърт. след изтичане на периода, т.е. след 18 години, петра ще получи внасяните от нас пари с лихва, която май даже е по-висока от банковите лихви. всъщност цялото семейство имаме такива застраховки. не намирам нищо лошо в това.

# 38
  • Мнения: 1 639
Има влог.
По желание и месечни вноски на  баба й .

# 39
  • Мнения: 78
И НИЕ ИМАМЕ НА БАЩА Й В НЕЙНА ПОЛЗА.ОБЯСНИХА НИ,ЧЕ ТАЗИ Е ДОБРА.

# 40
  • Мнения: 416
Не, не бих направила.

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
замислила съм се в най-скоро време да направя влог

Но смятаме да е на мое или на баща му на името, пък ще се знае, че това са си неговите парички.... Mr. Green

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не знам кой го бе споменал по-горе нейде си, но...
Не може родителите да теглят лесно от детските влогове. Има си процедура и то не лека и бърза.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 14:45 от Шани

# 43
  • Мнения: 9 990
Влог съм направила още с раждането, но не е детски/там процедурата с тегленето е кофти, а може да се наложи да тегля я за курс някакъв в училище, я нещо друго, така че категорично го отказах него/.Започнах със скромното майчинство там, сега заделям по повече, когато мога.Не е инициатива на никоя баба или дядо-сама съм решила така и сами със съпругът ми участваме в това.

# 44
  • Мнения: 928
Да, вече си направихме застарховка с мъжа ми в полза на детето  Simple Smile . Определено се чувствам спокойна, че каквото и да се случи с нас, детето ми е подсигурено Hug
Изключените рискове там, където ние се застраховахме са - земетресение, терористичен акт, война, практикуване на опасни спортове, без да уведомиш застрахователя, СПИН, ядререни лъчения, самоубийство по време на първата година от застраховката, после може, покриват го  Laughing  .

в следствие на медицински или хирургически манипулации, освен ако не се правят заради конкретна злополука, раждане и усложнения в постродилен период (ако е майката естествено), ако му се случи нещастен случай в резултат на заболяване или болестни прояви, защото това са едни нормални неща!!! Излиза, че застраховат само за катастрофи!

Да не говорим че при еднократно платени премии, ако се случи непоправимото на този родител в рамките на година от сключване на застраховката, сумата не се връща!

Валентина, това го покрива нашия застраховател, даже ако ти се наложат разни такива неща ти плащат.
Освен това не само, че ти връщат парите, ако нещо се случи първата година, а ти изплащат цялата сума на застраховката неколкократно увеличена в зависимост от събитието. Застрахователя носи риска още от първия ден на застраховката, то това е идеята на животозастраховането   Peace

Общи условия

Активация на акаунт