Във вторник ми предстои първа родителска - какво да очаквам?

  • 1 039
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
И какво да очакват от мен  Mr. Green ?

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
От теб ще очакват пари Wink
При нас на първите родителски срещи ни запознаха с програмата за обучение и дневния режим.
После пристъпиха към съществената част - парите. За помагала, бои, моливи и т.н.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Какво да очакваш ли? Много отдавна родителските срещи са ги превърнали в набирателни кампании. Просто ще ви издекламират за какво ще се искат пари. Това е в основни линии. С него започва и с него свършва всяка родителска среща.

Иначе, запознават ви с учебния план, резултатите от входните нива на децата, показват ви тетрадките и учебните помагала /ако нямат тетрадки, помагала ще имат задължително/, запознават ви с правилника за вътрешния ред. Това е май.

От теб се иска пълно съдействие и информация с какво се занимаваш, за да са наясно в ДГ евентуално за какво биха могли да те използват за по-нататък.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 14 133
От теб ще очакват пари Wink
При нас на първите родителски срещи ни запознаха с програмата за обучение и дневния режим.
После пристъпиха към съществената част - парите. За помагала, бои, моливи и т.н.
Peace И избрахме родителски комитет. Информацията с какво се занимаваме я имаха. Още с постъпването на дечко попълнихме формуляри, в които трябваше до посочим нашата месторабота.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
можеш да очакваш какво ли не:
- ането редовно ходи без домашно
- ането пуши в тоалетните
- ането бяга от занимания
- ането се държи нагло с учителите и псува в класната стая
- ането се бие с другарчетата си...
 Joy

ще ви кажат какви допълнителни занимания се предлагат в детската градина, ще ви запознаят с дневния режим на децата и с програмата, по която ще работят, ще решите по колко пари да отделите за закупуване на играчки, помагала и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 276
От теб ще очакват пари Wink
При нас на първите родителски срещи ни запознаха с програмата за обучение и дневния режим.
После пристъпиха към съществената част - парите. За помагала, бои, моливи и т.н.
Абсолютно точно! Нашата беше преди две седмици. Първо - запознаване с програмата и допълнителните занимания. Второ - решение за необходимата сума, която трябва да се даде за учебни помагала, моливи, блокчета, лепила и др. подобни и играчки.

# 6
  • Мнения: 5 877
можеш да очакваш какво ли не:
- ането редовно ходи без домашно
- ането пуши в тоалетните
- ането бяга от занимания
- ането се държи нагло с учителите и псува в класната стая
- ането се бие с другарчетата си...
 Joy

Хахахаха, разби ме.
А какви суми да очаквам да ми поискат? 20, 30, 40? Могат ли да се купят тези неща на едро? Някой беше споменал супермаркет Боила, къде е той?
За смислени неща ли ги искат обикновено или ще купуваме "център за преповиване", да речем (гледам, че има един такъв там, сигурно родители са го купували). Ако искат играчки, дали ще имаме думата какви да бъдат те?

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, малко грозно звучи предния ми пост, но си е точно така.
За Дени не ми беше толкова смешно, но родителската среща на Василена си беше пародия...Точно пет минути и отне на госпожата да ни каже, че децата ще учат по сиситемата "Моливко" и можем да ги водим в 7,00ч и да ги вземаме в 18,00ч. Останалия почти час ни се обяснявяше колко е бедна общината и как няма пари за нищо, как трябва да се борим за запазване на градината, колко скъпо е всичко и т.н. Та за Дени, която е в предучилищна - 20лв, за Васи /в Іва група/ - 25лв.

# 8
  • Мнения: 5 877
според вас дали да отварям там дума за телевизора?
Нямам други особени забележки, детето ходи с ищах.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Отвори. Точно тогава му е времето - когато всички родители са накуп. Поне ще си наясно дали си самотна в борбата...

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
за телевизора - не знам. ние си нямаме (но не поради бедност на общината) и изобщо не съм мислила ЗА или ПРОТИВ, просто съм доволна, че го няма.
ние тази година събрахме по 50 лв, защото искаме да сменим столчетата с едни доста по-стабилни и здрави (13 лв. парчето), да купим доста канцеларски материали (хартии, лепила, боички), малко играчки, естествено - нужните учебни комплекти и да останат малко пари в наличност, с които да покрием възникващи по-нататък разходи.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хехе, пък столчета им купи общината. Ние купихме чаршафите и пердетата.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 043
Ние сме трета група. На родителската среща ни запознаха с учебния план - какво трябва да научат тази година. Казаха ни какви ще са заниманията по избор - гимнастика, английски, танци.. Пуснаха списъци всеки да си запише детето. После ни изчетоха правилника за вътрешния ред на градината и ни накараха да се разпишем, че сме запознати. И после естествено събирахме пари. Парите ги събира родителския комитет, казаха ни че госпожите нямали право да събират пари. Цялата сума стои в някои от родителите от комитета, обикновено някой който има възможност да пазарува на едро и когато възникне нужда госпожите го сигнализират. тази година събрахме 35 лв. - 25 лв. за учебни помагала (учебник, учебна тетрадка и нещо като комплект за ръчен труд, а останалите 10 лв. са за материали). За Коледа ни казаха, че сигурно пак ще събираме някакви пари. Предните години обикновено дядо Коледа носеще един подарък на цялата група, а не на всяко детенце по отделно. Обикновено това е един подарък за момичетата - кухня, кукленска къща, а за момчетата гаражи и т.н.
За телевизор - и ние нямаме. Впрочем в градината има, но е в някакво фоайе и рядко ги водят да гледат филмчета.

# 13
  • Мнения: 2 232
Ние пропуснахме родителската среща понеже градината все още беше под карантина(хепатит) и детето не ходеше(странна работа точно тогава да се прави родителска среща Rolling Eyes), но ни казха най-същественото-на дете по 20лв.отделно ако имаме някакви здрави играчки и книжки да занесем.....
Другата родителска ще гледам да съм на лице.Защото не може само те да си казват претенциите , а родителите -не.Например трябва да им се обърне внимание, че приемат болни деца , и си затварят очите, никой не връщат.....ама това е друга тема вече.

# 14
  • Мнения: 1 077
На нашата родителска среща ни запознаха с вътрешния, ред, мед. сестрата заяви, че болни деца не приемат и не допускат внасянето на лекарства; показаха ни помагалата, с които децата работят... и се почна с изчисленията - нови пердета (основатела причина), килим (също), материали - моливи, цветни хартии, ножици и т.н....н......н...н  Mr. Green
+ нещо отгоре за играчки.... те казаха 50-60, ние наддавахме до 80  Mr. Green и сега останаха пари за кътове и играчки. Доволно, какво...
Упс, забравих да спомена, че парите са в мен  Money Money Money, а аз имам грандиозни планове за тях....  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Например:

Общи условия

Активация на акаунт