Плюс и минус, А, Б, В учи нашето дете!

  • 7 126
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Изобщо не ми е минало през ум, че понеделник ще е неучебен ден... ooooh!
Ама че "късмет"...
Тогава детегледачката на Вики ще остане за първи път сама вкъщи/защото пък понеделник е първият ми работен ден след майчинството/ и ще трябва да се оправя и с двамата в комплект. Дано се справи...
Даже трябва да си по-спокойна от този факт. Сигурна съм, че детето няма да и е в тежест, а полезен като за първи ден.

# 16
  • Мнения: 1 937
То станало обяд, докато се включа, но...
Здравейте и успешна седмица!

Заглавието е страхотно, аз обаче бих предложила буквичките да се изпишат само А, Б, В.

И ние подобно на Веси ще трябва да се борим с ъ и вероятно 5, защото вчера решаваше задачи с 0. Обясни ми важно, че 0 има две съседчета, едното е единичката, а другото ще разбере в 5-ти клас, ама нямала търпение, така че ако съм знаела кое е, да й кажа, а тя ще пази тайна  Joy
Обясних, че е -1 и като прояви любопитство продължих с -2, което е по-малко от -1...и направих голяма грешка. Започна да ме поправя - не е възможно, 2 е по-голямо от 1 и в следващия момент баща й чертаеше прави и онагледяваше усърдно. Само объркахме детето.  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от нас в новата,прекрасна темичка Hug
Да се присъединим и ние към злоядите Mr. GreenЕ,и аз мислех да го спра от стола,но имаме напредък и все похапва нещичко Wink
Иначе по БЕЛ сме на А и Ъ,а по математика взехме числото 5.Мога да се похваля,нашият палавник,започва да става по дисциплиниран и внимателен Grinning
Утре също ще ги водят на театър,ще ги вземе автобусче към 10.30 и после ще ги върне обратно!
Мен лично ме притесняват тези неучебни дни,става много сложно с гледането!За 1 и 9/10.11,съм уредила нещата,но за Петък/ако е до обяд/ и Понеделника newsm78!Незнам имам още малко да помисля.............

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Здравейте, момичета!!!

Ние (по-точно Йоана) бяхме болни, та затова бях зачезнала, но се надявам вече да сме здрави и да нямаме проблеми. Всъщност дано Жоро да удържи фронта и да не се разболее и той.

Вили, това за -1 май доста ще пообърка Рали. Не че няма да го научи - изобщо няма да им избяга даже, но като се сетя как съм обяснявала на децата (5 клас) защо -2 или -3 са по-малки от 0... Ама тогава е друго. По-добре не го омотавайте детенце. Мое мнение е, но смятам, че особено с учебния материал никога не бива да се дава в повече. На нас като родители ни се иска да видим как малките ни деца вече са пораснали и разбират материала за горния клас, но ...не бива пък и няма смисъл. Не че и аз не я правя тази грешка - в желанието си Жоро да разбере това или онова се усещам как съм почнала да обяснявам неща, които изобщо не са за него.

Както и да е. Много ви обичам момичета и много ми липсвате, когато не мога да вляза тук.

# 19
  • Мнения: 168
                         Здравейте!  Hug

  След като в петък госпожата ми се оплака,че Пепи бил като подивял  ,само се хилел и си качвал краката по чина(с което естествено пречел на другите) Embarassed, днес не се престраших да ида да го взема,а пратих свекърва ми... Оказа се обаче,че се държал много добре,писал хубаво и дори за награда го взела с нея до стола да донесат закуските. Simple SmileДобре,че му е поверила само салфетките,че колкото сме сръчни в ръцете,съучениците му като нищо щяха да си останат гладни Joy
За петъка не знам дали официално е дообяд навсякъде,защото не ходим на занималня и не съм се интересувала,но пък на 1-ви ноември ще ги водят в" Патиланци"-там ще си проведат часовете по безопасност на движението и след това ще има игри !  smile3508

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 14:47 от In4e

# 20
  • Мнения: 3 339
Изобщо не ми е минало през ум, че понеделник ще е неучебен ден... ooooh!
Ама че "късмет"...
Тогава детегледачката на Вики ще остане за първи път сама вкъщи/защото пък понеделник е първият ми работен ден след майчинството/ и ще трябва да се оправя и с двамата в комплект. Дано се справи...
Даже трябва да си по-спокойна от този факт. Сигурна съм, че детето няма да и е в тежест, а полезен като за първи ден.

Дано. Защото Дани е и обсебващ, и ревнив и определено ще изисква много внимание. Друг е въпросът дали Вики изобщо ще успее да поспи през деня... Дани наблизо ли е, значи е шумно и весело Joy

# 21
  • Мнения: 3 164
Здравейте Hugот петък не сме на училище, болен лежи и се тръшка Cry тази сутрин е ревал с крокодилски Embarassed че не отиваме на училище Shocked до като го убедя, че болните си стоят у дома ooooh! а той ме контрираше нонстоп-а защо еди кой си ходи на уч-ще болен?? newsm78

Вили, твоята още от сега е любознателна Grinning но понякога е по-добре по-малко да знаят Laughing

а в понеделник в нашето уч-ще ще е спортен празник Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте!
И ние всички подред се изпонатръшкахме болни... Добре че беше събота и неделя, та не се наложи да отсъстват от училище.
С буквите ние сме на О,о, а с цифрите на 5. Много ни е любимо училището и събота и неделя мрънкаше, че няма да ходи.
Столът при нас отпадна, когато спряхме занималнята. Иначе нашите госпожи от занималнята много стриктно следяха кой какво яде!
Аз също много се изкушавам да им обяснявам неща, които не съответстват на възрастта им. В случая, когато детето е попитало, си мисля, че по-добре е да му се отговори макар и да не разбере нещата, отколкото да му се каже "Малка си още, за да разбереш". Аз поне така правя, а те ако не разберат нищо, ми се усмихват и ми казват "Ааа, това май не е за мен, трябва още малко да порасна" и така...

# 23
  • Мнения: 1 258
Здравейте.

При нас положението е такова:Лора си пише домашните в клас,защото свършва преди другите и учителката и позволява.За в къщи не и остава почти нищо.Имам чувството,че следобедите и остават не достатъчно уплътнени.Карам я да упражнява задачи.Тя ги пише за 10 минути.Пише си буквите за удоволствие.Струва ми се,че не е достатъчно натоварено.

Но пък днес не са успели с часа по музика,защото не всички деца са се справяли с математиката и са закъснели с програмата.

Очаквах по-голямо натоварване.

# 24
  • Мнения: 1 937
Добро утро.

При нас се очертават 4 почивни дни. В петък е празник на училището.
Ако не организират някакво честване, повод да се забегне нанякъде.

Trislon, това че детето ти се справя толкова бързо и добре, може да е добра възможност да включиш по-сериозно език или пък ако Лора вече чете, да й предлагаш и първите книжки за самостоятелно четене.

Днес вероятно ще вадим споменатият зъб.
Ако щете вярвайте, но от вчера, когато зъболекарката намекна за такъв вариант, изведнъж ме заболяха всичките здрави зъби, особено предните.
Изпитвам ужас и само при мисълта за подобно нещо ми прилошава.
Ще трябва да се правя на герой пред дъщеря ми, а такъв не съм.  Cry

# 25
  • Мнения: 11 607
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

нашата първокласничка май се опитва да влезе в час,ама още не и се отдава нещо, но поне има желание! Лек ден!

# 26
  • Мнения: 6 374
Здравейте и от мен! Моята дъщеря за сега се справя добре,пише красиво,може да чете,но...казва че не и харесва да ходи на училище. Аз съм си в къщи затова не ходим на занималня. Три пъти в седмицата ходи на художествена гимнастика и добре че е така ,че иначе не знам какво ще правим с излишната енергия. За петък нищо не са ни казали,но в понеделник няма да учат-за радост на Теди. Хубав ден на всички! Kissing Heart

# 27
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Успешна нова седмица и честита нова темичка и от мен!
С материала в училище положението е такова: стигнали са до буквичката ъ и решават вече няколко дни задачи с числото 4.
На нас още нищо не са ни казали за петък и понеделник, дали ще учат, но предполагам, че в понеделник няма да учат, а в петък ще бъдат само до обяд.
Лек и успешен ден на всички!

# 28
  • Мнения: 1 492
Мами, ето тук е якето от помощите на първолаците с емблемата http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13053&AlbumId=62287

Само червени ли е имало?
Не е фатална емблемата, лесно може да се махне.

# 29
  • на терасата
  • Мнения: 660
Ползвате ли вече сборник по математика за първи клас и какъв?

Общи условия

Активация на акаунт