Помагайте!

  • 1 211
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Малкия не е акал от вчера и сега много се привива.Как мога да му помогна и какво мога да купя, за разхлабително?Да ли това се получи от капките за колики?Чудя се дали да не му вкарам малко сапунена вода, но понеже не съм светната да питам първо вас.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:16 от mi6ka82

# 1
  • Мнения: 46 437
Не пипай детето, за да не си навлечеш проблеми, 1 ден не е запек!
Превиването според мен е от колики.
На кърма ли е?

# 2
  • Мнения: 3 360
Нищо тревожно-един ден пропуск!Много е малък-за какви разхлабителни  говориш?Недей!

# 3
  • Мнения: 213
Ами да, един ден си е нищо! Изчакай поне 3-4 дена, пък после мисли за запек и как да го "прокараш" ако е на кърма, бебето ще си се изака само. Иначе аз бих му мушнала малко телмометърчето, но както казах чак след 3-4 дневно не-акане.

# 4
  • Мнения: 3 499
Може да се превива от колики.Капките само ще му помогнат, няма да предизвикат болка.Доколкото знам ти кърмиш, така, че понякога това е нормално за кърмените бебета, има дни, в които не акат, защото кърмата се усвоява по-лесно и бързо.Все пак ако искаш можеш да опиташ да го изходиш по следния начин: намазваш върха на термометъра с мек крем /например Бочко/, пъхаш термометъра в дупето, не много надълбоко обаче, малко, и завърташ леко в двете посоки.Може би ще се изходи.Не слагай сапун и не му купувай боклуци - разхлабителни и пр.

# 5
  • Мнения: 1 455
Ако е нетърпимо ти препоръчвам да го изакаш с термометър,защо да се мъчи детето.Иначе ние сме ползвали дуфалак,но действа след около 12 часа.

# 6
  • Мнения: 2 015
Благодаря Ви момичета, но нали съм начинаеща.Малкия е на изкуствена храна и чух, че те по се запичали.Ще го наблюдавам още няколко дни и тогава ще предприемам нещо, но и аз си мислех да му мушна термометъра.Пак Ви благодаря  bouquet!Дано да не е запек, че вече като се разплаче почвам да си ги въобразявам, а то не може само да спи.

# 7
  • Мнения: 2 019
Нищо тревожно-един ден пропуск!Много е малък-за какви разхлабителни  говориш?Недей!
моя  не е акал от 3 дни,спокоино 6те се изака

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Както са ти казали, най-вероятно се привива от колики.Изчакай още ден-два, ако не се изходи помогни му да го направи и се консултирай с педиатъра ви за млякото  Hug
И си оправи заглавието  Peace

# 9
  • Мнения: 942
Нищо тревожно-един ден пропуск!Много е малък-за какви разхлабителни  говориш?Недей!
NaughtyКакто са ти казали момичетата преди мен, най-вероятно са гадните колики. А щом сте на изкуствено-то сигурно е от млякото,доколкото знам се запичат АМ.

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
само с термометър Naughty
какви сапунени води и разхлабителни? ooooh!
Малко е детето,разхлабителни след 2-3 ден ако дотогава не се е изакало само Laughing
споко,знам,че си ошашавена но всичко ще си дойде на мястото Hug
Имай търпение.И като сложиш термометъра ЛЕКО го савърти по края на дупето,няма начин да не се изака,ноооо лекичко.Изчакаи детето и ще видиш Heart Eyes
Вдигни му краченцата към гърдичките и слагай термометъра.Няма страшно!!!!!!!!!
Пиши има ли ефект Hug

# 11
  • Мнения: 295
само с термометър Naughty
какви сапунени води и разхлабителни? ooooh!
Малко е детето,разхлабителни след 2-3 ден ако дотогава не се е изакало само Laughing
споко,знам,че си ошашавена но всичко ще си дойде на мястото Hug
Имай търпение.И като сложиш термометъра ЛЕКО го савърти по края на дупето,няма начин да не се изака,ноооо лекичко.Изчакаи детето и ще видиш Heart Eyes
Вдигни му краченцата към гърдичките и слагай термометъра.Няма страшно!!!!!!!!!
Пиши има ли ефект Hug

И ТЕРМОМЕТЪРЪТ ДА Е ЕЛЕКТРОНЕН, А НЕ ЖИВАЧЕН!

# 12
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Някои адаптирани млека предизвикват запек, ако имат повече желязо. Консултирай се с педиатъра, ако се налага смяна на млякото.
Можеш да му направиш масаж на коремчето /мисля че беше по посока на часовниковата стрелка/ и да му свиваш с лек натиск крачетата към коремчето. Последното го прави само ако е с памперс да не се получат неприятни изненади.

# 13
  • Мнения: 168
не го оставяй да се мъчи с термометър ще  му помогнеш не го чакай 3-4 дни , може и със спиртен термометър

# 14
  • Мнения: 2 015
Сега ще пробвам, защото се напъва, но само пръцка.Мисля си, че е запек, защото днес след доста такива напъни и пръцкане изкара съвсем малко, а до сега не ни се е случвало ден в който да не е акъл поне два пъти.
И пак благодаря!Виждам, че има много неща които все още не зная и ако не сте вие не знам.

Общи условия

Активация на акаунт