как се правят спаначени кюфтета/шницел?

  • 13 769
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Как се правят спаначени кюфтета/шницел?Онзи ден хапнах в едно заведение и много ми хареса. Laughing

# 1
  • Мнения: 867
няколко са начините, които знам-
І вариант-
500гр.спанак се изчиства и задушава с 2-3 с.л олио
4-5 сварени картофа се настъргват. Картофите и спанака се смесват, добавя се 1 яйце, връзка пресен гьозум, магданоз,сол, черен и червен пипер. Ако е по-течна сместа се добавят 2-3 с.л.брашно Оформят се кюфтета, които се овалват в брашно или галета и се пържат в сгорещено олио.

ІІ вариант
500гр.спанак се изчиства и задушава с 2-3 с.л олио
2 ч.ч сварен ориз. Ориза и спанака се смесват, добавя се 1 яйце, връзка пресен гьозум, магданоз,сол, черен и червен пипер. Оформят се кюфтета, които се овалват в брашно или галета и се пържат в сгорещено олио.

ІІІ вариант
500гр.спанак се изчиства и задушава с 2-3 с.л олио
сварени овесени ядки-1 ч.ч. Овесените ядки се смесват, добавя се 1 яйце, връзка пресен гьозум, магданоз,сол, черен и червен пипер. Ако е по-течна сместа се добавят 2-3 с.л.брашно Оформят се кюфтета, които се овалват в брашно или галета и се пържат в сгорещено олио

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Моята рецепта:

попарен и нарязан на дребно спанак, изцеден добре
1 яйце
сол, черен пипер, джоджен и ако имам пресен магданоз
сирене
нарязан на много ситно лук /най-добре зелен, но става и стар/ и 2-3 скилидки чесън, накълцани
Ако е необходимо добавям брашно за сгъстяване на сместа
С лъжица сипвам в загрята мазнина и пържа от двете страни до зачервяване.
Не давам пропорции, защото правя поне по веднъж всяка седмица и слагам всичко на око  Embarassed
В колкото заведения сме питали, винаги слагат в сместа картоф или ориз. Така че, ако ти харесват така, пробвай по този начин. На нас лично не ни допада.

# 3
  • Мнения: 2 825
А дали ще станат със замръзен спанак ?  Confused Имам 4 кубчета във фризера и от 3 дена му се каня и не мога да измисля на какво да го направя, а идеята за кюфтета много ми допадна.

# 4
  • Мнения: 1 165
Момичета много Ви благодаря за предложените рецепти.  bouquetДнес ще ходя на пазара да потърся спанак и ще пробвам.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Цитат
А дали ще станат със замръзен спанак ?   Имам 4 кубчета във фризера и от 3 дена му се каня и не мога да измисля на какво да го направя, а идеята за кюфтета много ми допадна.

Ами, аз зимата ги правя със замразен спанак; не го попарвам, само размразявам, накълцвам и отцеждам. Но внимавай с марките - има един, на Аро мисля беше  newsm78, е смлян като пюре; пак стават, но малко по-кашести стоят вътре.

# 6
  • Мнения: 11 003
А има ли начин тези кюфтета да се приготвят печени вместо пържени?  Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 825
Цитат
А дали ще станат със замръзен спанак ?   Имам 4 кубчета във фризера и от 3 дена му се каня и не мога да измисля на какво да го направя, а идеята за кюфтета много ми допадна.

Ами, аз зимата ги правя със замразен спанак; не го попарвам, само размразявам, накълцвам и отцеждам. Но внимавай с марките - има един, на Аро мисля беше  newsm78, е смлян като пюре; пак стават, но малко по-кашести стоят вътре.

Благодаря ти Голди за отговора    bouquet Hug Аз не съм в Бг, тука купувам спанак, който е нарязан не на много дребно и замръзен. Задължително ще пробвам кюфтенцата.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
А има ли начин тези кюфтета да се приготвят печени вместо пържени?  Embarassed

Аз съм пекла сместа /без добавяне на брашно/ във фурна със заливка от кисело мляко и яйца като за мусака;стана вкусно  Peace

Цитат
Аз не съм в Бг...
Клара, не съм обърнала внимание, извинявай, значи със сигурност ще се получат страхотни  Hug

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята рецепта:

попарен и нарязан на дребно спанак, изцеден добре
1 яйце
сол, черен пипер, джоджен и ако имам пресен магданоз
сирене
нарязан на много ситно лук /най-добре зелен, но става и стар/ и 2-3 скилидки чесън, накълцани
Ако е необходимо добавям брашно за сгъстяване на сместа
С лъжица сипвам в загрята мазнина и пържа от двете страни до зачервяване.
Не давам пропорции, защото правя поне по веднъж всяка седмица и слагам всичко на око  Embarassed
В колкото заведения сме питали, винаги слагат в сместа картоф или ориз. Така че, ако ти харесват така, пробвай по този начин. На нас лично не ни допада.
А не се ли топят в някаква панировъчна смес?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз не ги топя в нищо; веднъж съм правила оваляни в брашно, но разлика нямаше и реших да си спестя малко цапотене. Тези, които имат картофи или ориз може би трябва да се панират в нещо  newsm78, за да не се пръскат. Задължително изцеждам върху салфетка след като ги изпържа.

Общи условия

Активация на акаунт