месните пюрета

  • 1 229
  • 22
  •   1
Отговори
ние сме на 5м. и половина, от кога мога да започна да захранвам с месно пюре и с какво  да баде

# 1
  • Мнения: 5 790
Зависи с какво си захранила досега. Зеленчукови пюрета и каши давала ли си?
Аз лично бих изчакала с месните пюрета, но Виктория е захранена на 6 месеца и половина. Местни яде за първи път на 8 месеца.

# 2
вече сам захранила с каши и зеленчукови пюрета.ако го захрания в 8 месец с месни кога да вкарам кухнията. тои вече иска да яде  всичко

# 3
  • Мнения: 27 524
Месно пюре от навършени 8 месеца  Peace

Да бЪде пуйка или пиле като за начало  Peace

# 4
  • Мнения: 4 362
Аз дадох вече месно

# 5
  • Мнения: 3 042
вече сам захранила с каши и зеленчукови пюрета.ако го захрания в 8 месец с месни кога да вкарам кухнията. тои вече иска да яде  всичко

Когато навърши годинка. Peace

А по въпроса за месните пюрета може да захраниш най-рано на 6 навършени месеца, но може и по-късно /както вече са ти казали/. Започни с пилешко или пуешко месо.

# 6
  • Мнения: 27 524
тои вече иска да яде  всичко

Как разбра?  Thinking

# 7
  • Мнения: 520
На 6 месеца спокойно можеш да даваш месни пюрета , юом вече си дала всичко друго. За кухнята , зависи от храната в самата кухня. Във Варна кухнята е на 2 групи : от 6до 12 месеца и от 12 мес до 3 години.

На въпроса който си задала тук ще получиш много противоречиви мнения, затова най-добре се консултирай с педиатъра си и следвай досегашната си схема на захраване Peace

# 8
  • Мнения: 1 284
и аз давах местни и го излапа за нула време, давах пилешко за начало, пуешкото не го хареса

# 9
  • Мнения: 2 897
Аз започнах да давам в края на шестия месец,по препоръка на педиатъра ни-заешко,пуешко-това давах за начало

# 10
  • Мнения: 355
Ние започнахме при навършени 6 месеца с пилешко. Сега ще вкарвам риба в менюто, а скоро и телешко.

# 11
  • Мнения: X
След 6 навършени месеца можеш да почнеш с по-леките месни пюрета.

# 12
  • Мнения: 5 391
Ние започнахме при навършени 6 месеца с пилешко. Сега ще вкарвам риба в менюто
Защо бързаш с рибата, силен алерген е.

# 13
  • Мнения: 4 358
..... Да бЪде пуйка или пиле като за начало  Peace
Аз съм за пуешко или заешко.
Месно пюре дадох от осмия месец.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 17:33 от tedi_b

# 14
  • Мнения: 355
Ние започнахме при навършени 6 месеца с пилешко. Сега ще вкарвам риба в менюто
Защо бързаш с рибата, силен алерген е.

Честно до си кажа - не знаех. Донесоха ни прясна бяла риба, а тя не мирише и няма кости и мислех да й направя пюренца с нея. Даже вчера я сварих и раздробих и мислех днес да й направя пюренцата. Казваш да изчакам, значи  newsm78 . Всичката риба ли е алерген - извинявам се за лаишкия въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт