Кривогледство при децата

  • 53 162
  • 179
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 324
Ми вчера дори си тръгнах по-рано от работа, не издържах вече и исках да отида да видя какво виждам. Ми цяла вечер я зяпах и нищо не видях...има моменти, но когато гледа встрани...Иначе като гледа направо е ок. Пуста майчина душа, вчера просто бях неадекватна... Даже като си гледаше филмчетата снощи я заничах, ми добре са си и ги движи абсолютно равномерно и двете.
Желая ви само хубави моменти, без тревоги!

# 166
  • Мнения: 2


значи,започнахме със затваряне на здравото око по няколко часа на ден,после и по цял ден,
после бяхме на компютърна стимулация за 10 дена в МА и пак продължихме със затварянето на здравото око,и така точно една година,
просто на нас ни отне толкова време,има деца,който се оправят и по бързо и по бавно от нас,
операцията беше за това да му изправим окото с цел да запазим зрението,което сме постигнали благодарение на тези упражнения и за да може мозъка за приема една картина а не две(тази от здравото око и тази от мързеливото)и в бъдеще да не се появи пак това мързеливо око.
не е толкова стращтна тази диагноза,трябва да се вземат мерки на време и да се иде при подходящия специалист
желая ви успех  bouquet

[/quote]

Искам да попитам, дали тези упражнения се заплащат защото в клиниката на Д-р Червенкова ни искаха 330лв. за 15 пъти упражнения. И в МА на кой мога да се обадя и да попитам каква е процедурата там.
Предварително благодаря

# 167
  • Мнения: 346
Здравейте! На дъщеричката ми, която е на 11 м. й предстои операция на страбизъм следващия петък - 17 юли. Въпреки че е още доста малка по принцип в нашия случай се налага, дор д-р Топов каза, че сме закъсняли и в САЩ ги оперират преди шестия месец. Ние едва сега отидохме на преглед, защото педито ни успокояваше, че до година и нещо е нормално по принцип. #2gunfire операцията ще бде и на двете очички. Ще я направи д-р Топов в Токуда.
Молбата ми е да ми разкажете повече подробности за операцията - преди и след нея, изобщо всичко, което ви хрумне. Страшно съм притеснена, отделно дъщеричката ми е и с рефлукс и до скоро повръщаше често. Дори като й слагаха капките за раширяване на зениците вечерта повърна като й дадох за ядене.

# 168
  • Мнения: 1 324
Ние бяхме при д-р Топов в Токуда, но сега нямам време да пиша повече, довечера ще гледам да успея...

# 169
  • Мнения: 59
Здравейте!Присъединявам се към темата,дъщеря ми е на 2 години и от извесно време забелязах че криви и двете очета,живеем в провинцията и в една оптика идва ежемесечно детски офталмолог от София,дрБойкикев(ако някой може да каже отзиви за него ще съм много благодарна)постави диагноза-далекогледство 1,75 и на двете очета и кривене 15 градуса,изписа очила.Но решихме да потърсим и второ мнение и най-близко е Благоевградската др Бързачка,ще ходим другата седмица да видиме дали ще потвърди диагнозата.......много ми е притеснено,моля за съвет как да свикне малкото ми буйно детенце с очилцата!!!!

# 170
dobar ve4er otnosno Dr.Galq Dimitrova mojeteli da mi kajete nomera i za6toto go izgubih i neznaq koga i kade priema za preglet molq ako znaete da mi kajete

# 171
  • Мнения: 280
Аз също искам да разбера за операцията и също резултатите след операцията
Какво е възтановяването?

Аз ще се прибера в БГ да направим операция

Дайте ми идея къде е най-добре да се направи операция на дете за кривене на очите?

# 172
  • Мнения: 832
Аз също искам да разбера за операцията и също резултатите след операцията
Какво е възтановяването?

Аз ще се прибера в БГ да направим операция

Дайте ми идея къде е най-добре да се направи операция на дете за кривене на очите?

нашите операции са и двете в МА, следоперативното възстановяване е нормално, пазите си очите (пясъци, падане и т.н.) и най-вече от слънце
ако лекаря прецени може и на двете очи едновременно, стреса и упойката да минат наведнъж

# 173
  • Мнения: 1 324
Аз също искам да разбера за операцията и също резултатите след операцията
Какво е възтановяването?

Аз ще се прибера в БГ да направим операция

Дайте ми идея къде е най-добре да се направи операция на дете за кривене на очите?

Топов в Токуда, оперира и двете очи едновременно, възстановяването беше суперлеко.

# 174
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ МОЕТО ДЕТЕ Е НА ЧЕТЕРИ ГОДИНИ И ПОЛОВИНА  ПРЕДИ ЕДНА ГОДИНА ЗАБЕЛЯЗАХМЕ ЧЕ СИ КРИВИ ЕДНОТО ОКО НИЕ СМЕ ОТ БУРГАС И Я ЗАВЕДОХМЕ ПРИ ДОКТОР КУЗНЕЦОВ ТОЙ УСТАНОВИ ЧЕ ИМА ИЗКРЕВЯВАНЕ НО ЗАЩОТО БИЛА МАЛКА ИСКАШЕ ДА Я ВИДИ ДРУГ ДОКТОР ИЗПРАТИ НИ ВЪВ ВАРНА В ОЧНА КЛИНИКА ПРИ ДОКТОР НИКОЛОВА ЕДНА ГОДИНА ХОДИХМЕ ВСЕКИ МЕСЕЦ ДИАГНОЗА НЕ НИ ДАДОХА СЛОЖИХА И ОЧИЛА И ЗАПОЧНАХМЕ ДА ЗАТВАРЯМЕ ЗДРАВОТО ОКО ПО 2 ЧАСА НА ДЕН ПРИ ВСЕКИ ПРЕГЛЕД НИ КАЗВАШЕ ЧЕ ИМАМЕ ГОЛЯМ НАПРЕДЪК ПРИ ПОСЛЕДНИЯ ПРЕГЛЕД И СЛОЖИХА СТЪКЛА ЗА АСТЕГМАТИЗАМ НАМАЛИХА ДИОПТЕР НА ЕДНОТО ОКО ЗАТВАРЯМЕ ПО ЕДИН ЧАС ЗДРАВОТО ОКО И НИ КАЗАХА ЕДВА СЕГА ЧЕ СЕ СТРЕМЯТ ДА ЗАПАЗЯТ ЗРЕНИЕТО А НЕ ДА ЛИКУВАТ КРИВОГЛЕДТСТВОТОПЛАШИМЕ И ДРУГО ЗАПОЧНА ДА ИЗКРИВЯВА И ДРУГОТО ОКО КАЖЕТЕ МИ КАКВО ДА ПРАВЯ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ ЛИ СДРУГ ДОКТОР

# 175
не се притеснявай, а просто вземи мерки. във варна преглежда доц. контрова,  която е страхотен специалист. от 5 години водя дъщеря ми и съм доволна. проблема е, че прегледа е само със записване и се чака 3-4-5 месеца. не се доверявай лесно, особено като си ходила 1 год. без диагноза. ако искаш ми пиши на mi73@abv.bg. Успех

# 176
  • Мнения: 2
mi73 в коя клиника се намира доцент контрова

# 177
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Моля за съвет. Детето на близка приятелка е на 5 години - момиченце. От два месеца майката е забелязала, че когато детето гледа съсредоточено едното оченце се изкривява. Какво да направи?

# 178
  • София
  • Мнения: 339
Валка - Да си вземе направление за офталмолог и да заведе детето при ДЕТСКИ офталмолог. Тук сме споменавали някои имена и впечатления. Нашият лекар е д- Топов - сега е в Токуда. Д-р Димитрова също там. В Медицинска академия - д-р Кемилев. Д-р Константинов - дава консултации тук във форума- това за София. И спокойно. Може да е само зрителна измама.

# 179
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Благодаря за информацията. Но явно не е зрителна измама, защото и госпожата в градината е забелязала.

Общи условия

Активация на акаунт