Кривогледство при децата

  • 53 168
  • 179
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки.МОЛЯ ВИ за съвет дъщеря ми е на 2год.и 7мес.Беше на 5-6 месеца когато забелязахме по различно поведение на очичките. При първия преглед казаха че това е напълно нормално за възръста й и че с времето то ще се изхвърли.   Praynig
На година и шест месца положението си беше същто направихме поредния преглед в София и какво пак същото била е още малка ,имала широко и чипо носле и това било нормално за нея и за възраста й.Чудех се какво общо има широкото и чипо носле но така и не намирах отговор.Поставиха ни диагноза "МЪРЗЕЛИВО ОКО"и ни казаха да направим друг преглед след една година.Направихме поредния преглед и какво нищо общо???
Семейна приятелка ни препоръча д-р Бързачка в Благоев град специалист детски очни заболявания
И какво мислите че ни каза:първо нослето не е причина ,второ знаете ли какво означава МЪРЗЕЛИВО ОКО един вид слепота незнам само как са могли да ни поставят такава диагноза  на толкова малко дете и то БЕЗ апаратура.От първия преглед при Д-р Бързачка се установи че дъщеричката ми има кривогледство което е могло да се оправи по рано  и по лесно, а  сега само оперативно.Предстои ни да направим още един преглед с апарат и да отхвърлим изцяло варианта за МЪРЗЕЛИВО ОКО.  Praynig 
Посъветвайте ме какво да направя, на кого да вярвам, при кого да отида. Сега  вярвам на д-р Бързачка и се моля да помогне на детето ми.

# 1
  • Мнения: 1 425
Според мен задължително му направете преглед с апаратура.Сина ми го водим веднъж в годината профилактично, от както е навършил 1год.,но винаги са го гледали с апарат.И то два........ Thinking

# 2
  • Мнения: 4 053
ами моят син е с мързеливо око,с 10 % зрение и леко кривене,
ходихме на стимулация в МА и в продължение на 1 година беше с затворено здраво око,
а преди 10 дни го оперирахме в същата клиника и сега година и половина по късно след поставянето на диагнозата е с 90% зрение Hug

# 3
  • Мнения: 7 640
не е нужда особена апаратура за установяване на мързеливо око.
Бъдете упорити, защото нещата се са за пренебрегване.
Радвам се, че сте успели, хани, да стигнете до 90 процента, дерзайте и нататък Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 472
Препоръчайте ми специалист -очен лекар за синът ми на 1,8г.Имам усещането ,че криви едното оченце, а педистърката ме успокоява,че ерано да се каже дали има кривогледство или не.

# 5
  • Мнения: 4 053
PolarFox-много ти благодаря  bouquet

mama bube-аз бих ти препоръчала д-р Топов от детска очна клиника на МА,
благодариние на него имаме това развитие  Peace

# 6
  • Мнения: 7 640
mama bube-аз бих ти препоръчала д-р Топов от детска очна клиника на МА,
благодариние на него имаме това развитие  Peace
и аз  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 938
Препоръчвам и д-р Кемилев от същата клиника!

# 8
Благодаря на всички майки но искам да помоля hani да ми разкаже повече за процедурите на които е подлагано детето.Предварително ти благодаря

# 9
  • Мнения: 4 053
Благодаря на всички майки но искам да помоля hani да ми разкаже повече за процедурите на които е подлагано детето.Предварително ти благодаря


значи,започнахме със затваряне на здравото око по няколко часа на ден,после и по цял ден,
после бяхме на компютърна стимулация за 10 дена в МА и пак продължихме със затварянето на здравото око,и така точно една година,
просто на нас ни отне толкова време,има деца,който се оправят и по бързо и по бавно от нас,
операцията беше за това да му изправим окото с цел да запазим зрението,което сме постигнали благодарение на тези упражнения и за да може мозъка за приема една картина а не две(тази от здравото око и тази от мързеливото)и в бъдеще да не се появи пак това мързеливо око.
не е толкова стращтна тази диагноза,трябва да се вземат мерки на време и да се иде при подходящия специалист
желая ви успех  bouquet

# 10
Моят племенник е на 3 годинки и е с кривогледство и мързеливо око.Педи то му до 1 годинка казваше,че е нормално,но не било така.Нормално е да се кривят очичките до 3 месеца.
когато го заведохме на лекар за пръв път тук в София очната ни се накара,че толкова късно го водим.
Благодарни сме на доктор Чернодринска,за грижите които положи.


Др.Чернодринска-очен-GSM:0888 25 28 03-очна клиника "Визус"

# 11
  • Мнения: 23
Здравейте всички, при нас с голямата ми дъщеря имаме проблем - тя криви навън и леко нагоре дясното си око. Досега (вече 7 г.) никой не ни каза каква е точната й диагноза. Вероятно става въпрос за мързеливо око, но не сме сигурни. От няколко независими източника ни препоръчаха доц. Алексиева, която открихме в частната й клиника и с/у 40 лв. ни прегледа (тук изобщо не подлагам на съмнение компетенциите й, а само коментирам отношението). Естествено записването става предварително по телефона. На прегледа тя предложи да направим операция и каза, че след няколко дни детето ще може да ходи на училище. Т.е. всичко ще мине бързо и леко... но нещо започна да ме човърка отвътре - тя нито каза каква е диагнозата, нито защо е необходима операцията... никакви пояснения не даде. Като че ли това, което на нея й е известно го знаем и ние, родителите. Но ние сме много далече от медицината. И така отложихме операцията за неопределено време. Бяхме и във Вижън с уговорката, че имат детски офталмолог - но такъв нямаше на прегледа. Сега мои познати ми препоръчаха д-р Г. Димитрова от МА, която също преглежда в частен кабинет, близо до МА. Скоро ще ходим при нея и когато имаме повече новини пак ще ги споделя с вас. А също съм чувала и добри отзиви за д-р Топов, но не го свързвам с определен познат или случай - пиша по спомен. Междувременно ако някой попадне на качествен и Човечен доктор, от който има положителен резултат нека се обади и даде координати

# 12
  • Мнения: 23
Мама М, а вие ще споделите ли с нас точно за какво сте благодарни на д-р Чернодринска? В какво точно се изразяваха нейните грижи? Има ли подобрение при вашия племеник? Какво се случи всъщност? Извинявайте за многото въпроси, но... нали разбирате, колкото повече инфо, толкова по-ясно за нас другите. Предварително благодаря!

# 13
  • Мнения: 23
ами моят син е с мързеливо око,с 10 % зрение и леко кривене,
ходихме на стимулация в МА и в продължение на 1 година беше с затворено здраво око,
а преди 10 дни го оперирахме в същата клиника и сега година и половина по късно след поставянето на диагнозата е с 90% зрение Hug

Здравейте Хани, бихте ли пояснили какво означават процентите за зрението и защо в крайна сметка прибягнахте до операция? Благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 23

значи,започнахме със затваряне на здравото око по няколко часа на ден,после и по цял ден,
после бяхме на компютърна стимулация за 10 дена в МА и пак продължихме със затварянето на здравото око,и така точно една година,
просто на нас ни отне толкова време,има деца,който се оправят и по бързо и по бавно от нас,
операцията беше за това да му изправим окото с цел да запазим зрението,което сме постигнали благодарение на тези упражнения и за да може мозъка за приема една картина а не две(тази от здравото око и тази от мързеливото)и в бъдеще да не се появи пак това мързеливо око.
не е толкова стращтна тази диагноза,трябва да се вземат мерки на време и да се иде при подходящия специалист
желая ви успех  bouquet

[/quote]

Въпросът ми е кога точно установихте 90% зрение - преди или след операцията? newsm78
И къде и кой я направи? - ако не е тайна, разбира се?
Още веднъж благодаря!!!

Общи условия

Активация на акаунт