Защо само, докато са малки........

  • 2 154
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 700
За мен децата имат нужда от родителите си през абсолютно целия си живот, а зависимостта се променя от материално към духовно ниво. През първите години физическото оцеляване на детето зависи от майката, през пубертета психическото му оцеляване и формирането му като индивид, а след това колкото и банално да звучи, родителите остават действително “най-добрите” приятели,  с които можеш да си кажеш всичко. За себе си мога да заявя, че и на 38 години имам нужда от майка ми и баща ми – чисто психологически, да знам, че ги имам.

Що се отнася до работата, за мен това е най-естественото развитие и ход на нещата, както за майката, така и за самото дете. Всеки човек има нужда от своя собствена социална среда – майката получава своята работейки, а детето в детската градина сред себеподобните. Обратното би било противоестествено. Вече беше казано, но и аз подкрепям идеята, че не е важно количеството, а качеството на прекараното време с децата.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Истината е една - човек цял живот има нужда от майка си.
Поне при мен е така и не ме е срам да си го кажа. На 19г. вече студетнтка съм ревала една вечер до захлас за майка ми. Дотолкова сме близки, че можем да си "четем" мислите, да сънуваме еднакво и т.н.

П.П: бих се радвала неимоверно много, ако майка ми бе само на семейството си отдадена, и не трябваше да ходи на работа. В тази връзка - обожавах да съм болна.

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Разбира се, че имаме нужда от майка си цял живот. Живея не в родния си град, нямам свекърва и понякога изпитвам страхотна нужда от мама, да ми ошета, да ме поглези, да ми сготви и да ме чака с топлото ядене на масата.... Чувствам се толкова сигурна и спокойна в такива моменти, връщам се към моментите на детството....Обхваща ме едно такова безгрижие и ми е хубавооо....
Тези, чиито майки са близо не винаги го усещат.
В най-трудните за мен моменти само на нея мога да си поплача , знам че дори да не съм права, тя ще ме приеме безрезервно и ще ме утеши, защото майчината любов е най-силна.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Отношенията са нещо, което се изгражда всеки ден. Когато детето е малко, връзката с майката е много повече физическа и емоционална, затова то има нужда от повече време, което да прекарва с нея. Не е вярно, че качеството може да замени количеството. Малкото дете има нужда не само да бъде прегръщано, целувано, забавлявано. Много често може видимо въобще да не забелязва присъствието на майката, но това, че тя е наоколо внася мир и спокойствие в света му.
При по-големите деца чисто физическото присъствие на майката вече не е от такова значение, връзката минава в други нива, където интензивността може да компенсира отсъствията. Но и тогава изграждането на отношенията изисква усилия, които често си спестяваме, разчитайки на стари лаври. Хубаво е да си даваме сметка, че порасналото дете е друг човек, когото трябва отново да спечелим, а не гушкавото ни бебче, което си спомняме.
Колкото до майките, които по цял ден се мотаят из къщи с парцал в ръка... Твърде дискриминираща позиция. Равносилно е тези майки да кажат, че работещите жени са си захвърлили децата на произвола в името на неясни лични амбиции. Нека не се пускаме в обидни квалификации.

Детето има огромна нужда от майка си като малко, определено. Но не само като малко, както и пише секстет.

Аз съм на 28 и още си имам нужда от мама - някой път ей така да ме гушне, друг път - да знам просто, че я има и е наблизо. Туй то.

# 34
  • Мнения: 5 877
Много готин пост. Подкрепям. Между другото, имах страхотна близост с баща си докъм началото на пубертета, когато започнах да откривам като ролеви модел майка си... на различните хора им се удава различно да общуват с децата на различна възраст... а и децата имат различни потребности.  А сега Ането като чуе майка ми, почва "здравей, бабо, там ли е дядо"  hahaha

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Детето има огромна нужда от майка си като малко, определено. Но не само като малко, както и пише секстет.

Аз съм на 28 и още си имам нужда от мама - някой път ей така да ме гушне, друг път - да знам просто, че я има и е наблизо. Туй то.

Човек наистина има нужда от майка си през целия си живот, но това не искат да го разберат жените на женените мъже........ако мъжа каже нещо хубаво за майка си "Ауууууу, като му е по- хубаво там , да си ходи при майка си"  Wink

# 36
  • Мнения: X
За Парцала....да кажа

Не исках да обидя някой, извинявам се, ако е станало така, беше чисто образно казано. В смисъл, че аз, като човек не мога да се огранича с домакинстването и гледането на дете. За мен те са част от общото ежедневие и разбира се за мен детето е номер едно и съм отдадена на 100%, но под 100% не разбирам да съм "залепена" до него нон стоп. Мисля, че ако се чувствам пълноценен човек това, би ме направило по-добра майка Thinking.....

Иначе това за майките на женените мъже ме уби  Joy

# 37
  • София
  • Мнения: 18 679

Иначе това за майките на женените мъже ме уби  Joy
Ама е вярно. Сега като видим, че мъжете ни ги тегли към къщи - ууу, мамини синчета, срамота #Cussing out После някой ден синовете ни, ако ни отпишат окончателно след като са се задомили, има да ревееем Cry
Обичам да припомням това на всяка дама от форума, която роптае постоянно и непрекъснато срещу свекърва си Wink

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Иначе това за майките на женените мъже ме уби  Joy
Ама е вярно. Сега като видим, че мъжете ни ги тегли към къщи - ууу, мамини синчета, срамота #Cussing out После някой ден синовете ни, ако ни отпишат окончателно след като са се задомили, има да ревееем Cry
Обичам да припомням това на всяка дама от форума, която роптае постоянно и непрекъснато срещу свекърва си Wink

Аз на шега го написах, точно заради роптаещите дами .........

# 39
  • Мнения: 1 001
Надявам се, децата ми цял живот да имат нужда от мен/нас, но след определена възраст (зависи примерно дали ще следват или не) по никакъв начин да не зависят от нас

# 40
  • у дома
  • Мнения: 965
За мен децата имат нужда от родителите си през абсолютно целия си живот, а зависимостта се променя от материално към духовно ниво. През първите години физическото оцеляване на детето зависи от майката, през пубертета психическото му оцеляване и формирането му като индивид, а след това колкото и банално да звучи, родителите остават действително “най-добрите” приятели,  с които можеш да си кажеш всичко. За себе си мога да заявя, че и на 38 години имам нужда от майка ми и баща ми – чисто психологически, да знам, че ги имам.

Що се отнася до работата, за мен това е най-естественото развитие и ход на нещата, както за майката, така и за самото дете. Всеки човек има нужда от своя собствена социална среда – майката получава своята работейки, а детето в детската градина сред себеподобните. Обратното би било противоестествено. Вече беше казано, но и аз подкрепям идеята, че не е важно количеството, а качеството на прекараното време с децата.


Точно това мисля, но не можех да го напиша така добре и ясно... Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 154
Аз също имах угризения, че я давам на градина и тръгвам на работа. Мислех си, че е по-добре да си седя в къщи и да си я гледам аз, но сега вече не е така. Бях зациклила здраво в къщи и си го изкарвах на мъжа ми и на детето. То гледаше сърдитата си майка, която се кара за щяло и нещало с татко й. Не мисля, че това е добре за детето. Така че сега си работа, по-спокойна съм, срещам се с хора, които не говорят постоянно за деца и това ми се отразява добре. Съответно и на детето.

# 42
  • Мнения: 1 615
Подкрепям тезата в полза на Качествено общуване вместо Количествено Simple Smile
И не, не бива да ги искаме "залепени" за нас, като не искаме намеса от свекърви, а мъжете ни - от тъщи (да не забравяме!) Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 5 605
За мен децата имат нужда от родителите си през абсолютно целия си живот, а зависимостта се променя от материално към духовно ниво. През първите години физическото оцеляване на детето зависи от майката, през пубертета психическото му оцеляване и формирането му като индивид, а след това колкото и банално да звучи, родителите остават действително “най-добрите” приятели,  с които можеш да си кажеш всичко. За себе си мога да заявя, че и на 38 години имам нужда от майка ми и баща ми – чисто психологически, да знам, че ги имам.

Що се отнася до работата, за мен това е най-естественото развитие и ход на нещата, както за майката, така и за самото дете. Всеки човек има нужда от своя собствена социална среда – майката получава своята работейки, а детето в детската градина сред себеподобните. Обратното би било противоестествено. Вече беше казано, но и аз подкрепям идеята, че не е важно количеството, а качеството на прекараното време с децата.


Точно това мисля, но не можех да го напиша така добре и ясно... Embarassed

И аз съм на това мнение

# 44
  • Мнения: 790
И аз подкрепям тезата, че децата се нуждаят от майките си винаги.
Друг е въпросът, че аз ще изпитам нужда да говоря с майка си веднъж през деня, а моето дете все още се нуждае от мен по 30-40 пъти.
Както всяко дете е различно, тока са различни и връзките майка -дете. За едни е достатъчно да общуват два часа, а за други е нужен непрекъснат контакт. Аз съм от типа "печката и парцала", но съм решила, че така е най-добре за моето дете. А не за всички деца по принцип.
Подкрепям работещите майки и смятам, че не бива да изпитват никакви угризения.

Общи условия

Активация на акаунт