Отказва зеленчукови пюрета

  • 493
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Дайте някакъв съвет, моля!
Захраних бебчо на 6 месеца, сега  продължаваме да се кърмим, но той отказва всякакви зеленчукови пюрета, а плодови яде само опредлени и рядко стигаме до100 гр.Имам чувството, че самият процес на хранене му е неприятен въпрпеки усилията ми да го направя такъв. Опитвала съм да му приготвям и домашни пюрета с кърма, но и на тях се мръщи.  Sad 
Май се е пристрастил към кърмата (или по-скоро към гърдата, защото от шише не я ще, ако аз съм до него), а останалото не го възприема като храна. breastfeeding

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
И моя син почти отказва зеленчукови пюрета... даже като се замисля май всякаква храна отказва напоследък освен кърма.
Не мисля, че е нещо притеснително, аз поне не го възприемам така. Може би е период...
Единственото, което ми идва на ум като съвет, е да правиш домашни зеленчукови пюрета и да слагаш много тиква в тях. Тя е сладка и на мойя син му харесва.
Аз напоследък използвам огледало по време на хранене. Карам го да се гледа в огледалото и пъхам в устата. Минава номера в началото, но само за 3-4 лъжички.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, пробвала ли си да го оставиш да си почине няколко дни и после пак да предложиш? Или да сложиш и малко плод, който обича във зеленчуковото пюре и ако го хареса постепенно ще променяш пропорцията, докато остане само зеленчука.

# 3
  • Мнения: 144
Или да сложиш и малко плод, който обича във зеленчуковото пюре и ако го хареса постепенно ще променяш пропорцията, докато остане само зеленчука.
Пробвала съм, ама той не е будала! Щом надуши зеленчука Sick
ma_nda_rinka, не споменавай тиквата, да го карам да я яде беше най-голямото издевателство над него.
Благодаря ви обаче за съветите, продалжавам да приемам! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 254
ma_nda_rinka, не споменавай тиквата, да го карам да я яде беше най-голямото издевателство над него.
Аз пък незнайно защо реших, че всички бебета по дифолт обичат тиква...  Joy

# 5
  • Мнения: 81
Да, напълно те разбирам. Моята беба също отказва зеленчукови пюрета, а от плодовете само крушата хареса. И въобще за какви 100 гр. говориш, ние 50 ако изядем урааааааааа. Просто мъка мъка. Аз захраних на 5,5 месеца но и досега успявам да набутам по 3-4 лъжици и то трудно. Отначалото се радваше на оризовата каша, но сега и нея трудно давам. Бананова уж яде но по 50 гр. най много. Аз обаче упорито давам зеленчукови пюрета пък дори и две лъжици да изяде само. Сега почнах да повтарям някой от плодовите пък дано ги хареса. Е, виж кърма не отказва беба. Даже имам чувство, че не иска да яде пюрета от страх да не я оставя без кърма  Mr. Green. Като се върна от работа се започва едно суканееееее  #Crazy  и друго неще. Обаче забелязах че и са интересни нещата които аз ям и вчера и дадох да си близне от ябълката която ядях и беба просто пощръкля от удоволствие smile3521, явно от кърма ще минем направо на кюфтета smile3508 smile3521

Според мен няма място за притеснение, все ще проядат РАНО  ИЛИ КЪСНО.

# 6
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ох, ние слава богу го минахме този период Simple Smile. Отказваше не само зеленчуковите пюрета, но и плодовите. А бе всичко освен кърмата. Голям тормоз си дръпнахме, но минава. Просто съм забелязала че на вашата възраст почти няма детенце, което да яде безпроблемно.
А за протокола / не мога да се сдържа да не се похваля/ - като прояде, започна да изяжда по 200-250гр. на хранене Sunglasses.
Така че не мисля че е нещо страшно  -  просто период.

Общи условия

Активация на акаунт