Искам да споделя (формата на главичката на бебето)

  • 1 547
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Използвам момента докато слънчицето ми спи, за да пиша. Това е един от онези редки случаи, в които нямам какво да правя Simple Smile От близо два месеца и половина не мога да се наспя, да се нахраня нормално, или да свърша каквото и да е по нормания начин. Не е лесно да си майка, но пък е толкова хубаво когато ти се усмихне това малко създание и сякаш всички тревоги изчезват. От няколко дни ме мъчи нещо - главичката му е малко кривичка отзад Sad(( чувствам се адски гадно като го погледна и ми идва да заплача. От първите дни не иска да спи на другата страна и се надявам причината да е това. Утре ще го водим на педиатър и се надявам всичко да мине добре. Стискайте палци! Ето събуди се и ми се усмихва Simple Smile)) Невероятно е човек колко силно може да обича  Heart   

# 1
  • Мнения: 3 537
Главичката ще се оправи сама,спокойно! Laughing

# 2
  • Мнения: 1 030
Да, ще се оправи като започне да сяда. А и съм чувала, че формата на черепа се онаследява, така че споко! Hug

# 3
  • Мнения: 4 806
Mимчо, по постинга ти съдя, че детенцето ти е съвсем мъничко.
Такива кривинки по главичката често се случват и в повечето случаи се оправят.
Педиатърът ще препоръча необходимото.
Аз съм имала доста крива главица, която поне визуално, майка ми оправила по следния начин: по време на къпане е заглаждала с длани много внимателно и нежно кривините. Резултатът не е идеален, но косата за какво е?
А за любовта към детето - изключително си права - много любов има мама за своето чедо.

# 4
  • Мнения: 1 753
Спокойно! Ако е новородено бебе ще се оправи! Софето беше с крива глава и все спеше на една страна, но се оправи. Съвет: Бебетата обичат да спят с лице към светлината, така че му обърни позицията на тази страна, на която искаш да спи.

# 5
  • Мнения: 27 524
Това е често срещано явление, съвсем нормално е и се оправя след като детето мине годинка. Изобщо не се притеснявай  Hug

# 6
  • Мнения: 8 917
Ще се оправи - въобще няма за какво да се притесняваш Peace Hug

# 7
  • Мнения: 3 405
Моята глава е крива отзад - леко хлътнал череп, въобще не ми се е отразило по някакъв начин, всичко си ми е ок! Grinning от косата не се забелязва Hug
А и аз си харесвам този само мой си "белег" Wink

Бебетата са с още крехки черепи, ще се оправи Simple Smile

# 8
  • Мнения: 568
От лежането е и се оправя по-късно,споко.
Спи, когато бебето спи и не се тревожи за глупости Sunglasses

# 9
# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не се притеснявай, на доста бебчета са им "криви" главичките. С течение на времето ще се оправи Peace.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Консултирай се с педито и почни да слагаш бебчето на съответната страна. До 1 година, до затварянето на фонтанелката, главата се променя.

# 12
  • Мнения: 942
Ще се оправи ама няма за какво въобще да се притесняваш Simple SmileЯ се радвай те един на друг   action032 Two Hearts

# 13
  • Мнения: 924
Няма страшно. Алек винаги слагаше главичката си на дясно, а е роден в Щатите и докторите тук ме предупреждаваха постоянно, че бебето трябва да спи само по гръб. И аз като теб много се бях притеснила, че главичката му се деформира... даже плачех, че ще си остане така цял живот. Сега си е с идеална форма.
Сигурна съм, че и при вас всичко ще се оправи, когато бебчето започне само да се върти насам-натам  Hug Наслаждавай се на моментите, минават толкова бързо  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 259
Нашата се оформи добре към 5-ия месец,когато сам започна да се обръща.Не се тревожи Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 281
трябва да го слагаш и на другата страна да спинка и това с главичката ще се коригира.
и бебка не искаше да спи обърната към стената и аз я слагах един път с глава към краката ми, а на другото ядене с глава към главата ми, т.е. винаги личицето й да е обърнато към стаята.  Embarassed незнам дали го обясних така, че да ме разбереш!  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 924
трябва да го слагаш и на другата страна да спинка и това с главичката ще се коригира.
и бебка не искаше да спи обърната към стената и аз я слагах един път с глава към краката ми, а на другото ядене с глава към главата ми, т.е. винаги личицето й да е обърнато към стаята.  Embarassed незнам дали го обясних така, че да ме разбереш!  Rolling Eyes

Извинявам се, че се намесвам, но въртенето настрани увеличава риска от внезапна детска смърт. За това детето се слага само по гръб, докато не запо4не да се върти само.

# 17
  • София
  • Мнения: 281
без да влизам в излишни спорове - не мисля така:
[/quote]

Извинявам се, че се намесвам, но въртенето настрани увеличава риска от внезапна детска смърт. За това детето се слага само по гръб, докато не запо4не да се върти само.
[/quote]

те американците винаги знаят повече от всички други нации. и на гърне не трябва да се слага преди навършване на 2 години и все такива хубави неща.  #2gunfire

ако бебето лежи по гръб и повърне /а това не е много рядко явление/ може да се задуши. а лежейки на 1 страна се стича отстрани на устичката. това го казвам от опит!

# 18
  • Мнения: 3 334
и аз мисля,че е нормално и не се притеснявай,главичката ще се оформи до годинката,но все пак стискам палци като отидете при педито.Дано всичко е наред Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 830
Дам, друса те малко депресийка. Естествено, че ще е крива главата, знаеш ли от къде е минала Wink
Хайде лек ден и повече усмивки.

# 20
  • Мнения: 702
Не се притеснявай! Когато малката започне да спи по гръб и да се върти  ще се оправи.  Peace

# 21
  • Мнения: 6 315
На Йоан пък като новороден му беше малко сплескано челото, но главичката си се оправи с времето Simple Smile. Спокойно!

# 22
  • Мнения: 422
Спокойно. GrinningС времето ще се оправи!Радвай се на бебчето си и не се притеснявай излишно! Hug

# 23
  • Мнения: 69
Нормално е да се притесняваш и ако не е това ще е друго - майка си  WinkАз също се притеснявах за малката , защото тя спеше само по гръб и отзад ми се виждаше доста сплескана главичката, но нищо не помагаше да накарам да я завърта на двете страни. Сега се оправи и няма проблем . Гушкайте се и се обичайте!

# 24
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай.За бебче на 2 месеца това е напълно нормално.Аз съм била с крива глава до 6 месец и съм се оправила.Е понякога ми хлопа дъската, но няма страшно. Всичко ще е наред.

# 25
Прегледа мина успешно Simple Smile
Гледаха ни на видеозон и всичко е наред Simple Smile Педиатъра ни каза да го обръщаме на другата страна .
Проблема е, че той си върти главицата на където му харесва, но ще се справим и с това Simple Smile 





 

Общи условия

Активация на акаунт