За силата и слабостта,или чувствате ли се глезени жени

  • 3 211
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 065
Yoqhurt,това все едно аз съм го писала.

# 16
  • Мнения: 4 546
не, не съм глезена.
не мога да се оплача, че не ми помага в къщи, напортив - например, вече основно той чисти. но ме дразни това, че в трудни моменти аз съм страната, която дава кураж, а той мрънка. аз съм по-дейна, на него трябва да му се каже какво да направи. не мога да усетя, че имам рамо, на което да се опра, по-скоро рамото съм аз  Confused  
това на моменти ме радва - че не съм от жените, които трябва да прилагат женски хитрини, за съвсем елементарни неща. но понякога ми тежи  Confused абе направо имам чувството, че са се обърнали половете при нас  ooooh!

# 17
  • Мнения: 8 505
При нас няма силен и слаб,равностойни сме.Със сметките се оправям аз,защото той наистина няма време (плащам ги с неговата заплата,която за момента е единствения ни доход).За помощ вкъщи-помага,когато има време.Какво ще се купува решаваме заедно,а сама ходя да купувам (пак поради липсата му на време).Глезена не съм,а и не бих искала Stop

# 18
  • Мнения: 11 003
Равностойни сме, а и аз съм финансово независима. Но въпреки това съм глезена и гледана, без да се налага да го постигам със женски номера Simple Smile

# 19
  • Мнения: 769
Оффф, и аз се смятам за силна, но съм убедена, че е по-добре да си глезена. Но като не ми иде отвътре?!  Rolling Eyes  Според моя нетолкова голям опит, глезанките се оправят много по-добре. Става въпрос, за жените които са умни и хитри и прилагат различни женски номера и глезене за да получат внимание, помощ и т.н.
Моят мъж работи до късно, по 11 - 12ч. на ден,    Cry, включително и събота, а понякога и в неделя или с други думи почти го няма вкъщи.  Ние сме от скоро семейство и определено ми липсва, че не ми отделя внимание и че не се интересува от нещата вкъщи. Мислим за ремонт например, но той по никакъв начин не се включва в идеите и обсъждането, май аз сама мислено си го правя.  И се чувствам малко самотна, честно казано. Аз не искам да ми се меси в домакинството, по-скоро да участва по някакъв начин в семейния живот. Деца нямаме още, понякога му казвам, че като имаме един ден, сигурно няма да ги познава, докато порастнат.
Ама, нали аз съм си го избирала, какво да правиш?!

Съгласна !.... На мен ми се струва късно тепърва да се разглезвам... newsm78 newsm78

И аз точно в момента довършвам ремонта сама.. за един ламинат едвам го накарах да отидем да изберем заедно..
И моите притеснения са по отношение на децата, които дай боже един ден ще имаме... дали ще намира време за тях.. домакинството не е най-важното..
А бе мъже..

# 20
  • Мнения: 323
herelina i djini,вашите постове са копие на моите мисли.Въобще не съм глезена,даже обратното.Понякога(с добри чувства)завиждам на жени които са си намерили такива мъже,които ги карат да се чувстват по този начин ежедневно,а не само на определени дати.Но какво да се прави,такива сме си ги избрали. Thinking

# 21
  • Мнения: 1 546
Определено съм глезена жена...много ми помага винаги и във всяко едно отношение! Винаги гледа да се чуствам добре, обгръща ме с внимание, но все пак знае кое си моя лична и запазена територия и къде не бива да се меси (както и аз за него...) Злато си ми е и това е. Моя soul mate!Дано и като дойде бебето (дай Боже, скоро  Praynig)да е също толкова добър и грижовен баща.

# 22
  • Мнения: 899
Равностойни сме. Заедно чистим, аз готвя, той се занимава със сметките, пазаруваме заедно, пътуваме заедно, работим заедно (той взема доста по-висока от моята заплата). Грижим се един за друг, отменяме се, когато някой е уморен. Глези ме много, а и аз му отвръщам със същото.

# 23
  • Мнения: 9 865
аз се чудя как да се определя, моят мъж работи много, наистина, дори и в съботите, че и някой път и в неделите, печели достатъчно, но разходите почти делим по равно, освен това голяма част от заплатата му отива за издръжка на детето от първия му брак, ОБАЧЕ ми обръща много внимание и дори не е нужно да му казвам, че ми е зле за да измие чиниите (което му е най-омразно в домакинството), винаги има желание да сложи прането, помага ми да приберем масата след вечеря, готви ми понякога, отново без повод... НЕ ОБИЧА ДА ПРАВИ ПОДАРЪЦИ Sad! С това не мога да се примиря, може да ми даде пари да си купя нещо, да го изберем заедно, но... подаръци - НЕ! Голяма гадост, но толкова много го обичам, че компенсирам неговото неподаряване с подаръци от моя страна и пак имаме много положителни емоции...
Никога не се държи като изморен, колкото и да е... винаги ми обръща внимание... може би затова помага много липсата на телевизор, която ние умишлено не запълваме!

# 24
  • Мнения: 668
Тъкмо за същото си мислех и аз, размишлявам си кое е по-добре - да си мъжко момиче или глезла.
Моят мъж винаги е обичал да ме глези, да се грижи за мен, но аз винаги съм се противила на това, все отхвърлям неговата помощ или грижа, само и само да не ме сметне за слаба и зависима от него. И така с течение на времето, той като че ли все по-малко ме глези, аз поемам все повече отговорности и наистина се чувствам силна. Но понякога се ядосвам на себе си, че не мога да си позволя да бъда слаба, да се отпусна и да се оставя да ме глезят.
Може би от там идват и всичките ни кавги.
Но съм решила да променя нещата до известна степен - хем да се оставя да ме глези, хем да не си помисли, че съм зависима от него.

# 25
  • Мнения: 492
И силна, и глезена съм.Вкъщи с битовизми се занимавам само аз.Предпочитам.Не искам друг вместо мен да решава въпроси, свързани с къщата.Пазарувам,развозвам децата за училище и градина, занимавам се с ремонти, майстори, карам колата на прегледи, замествам го в офиса(когато е зает), върша фирмена работа.Същевременно не съм лишена от нищо- внимание, средства, пътувания.Предпочитам така!

# 26
  • Мнения: 422
И силна и глезена. Peace

# 27
  • Мнения: 166
"Не бъди силна жена" - това ме беше посъветвал един мой началник, като ме виждаше колко съм вироглава и неотстъпчива. "Ще ти хареса, но в един момент ще се измориш."  Не мога да определя еднозначно дали е бил прав. Вярно, че понякога ми идва множко да ръчкам за всичко, да организирам всичко, да напомням за всичко. И ми писва. И ми се иска и аз да си почина от мисли и планове. Обаче не бих понесла съпругът ми да определи примерно каква ще е на цвят кухнята, къде ще стои масата и други такива. Може да избере марката на телевизора или нещо друго, на което не държа. Така че проблемът си е мой. А изпълнението е от двамата. Беше ми накипяло, докато не живеехме сами, че всички чакаха моята инициатива - абе, вие ако не кажа няма и да се нахраните ли? Отново се налага изводът, че каквото си посял - това ще жънеш. За мен знакът "Стоп" сложи съпругът ми, който ми каза, че виждайки ме в такава силна роля, е започнал повече да ме уважава, отколкото да ме обича както преди. Тогава разбрах, че съм забравила да бъда слаба и глезена. И започнах да си припомням....
По въпроса за отстъстващите съпрузи - никакви пари не могат да ми купят времето, прекарано със съпруга ми. Предпочитам по-малко пари, но повече време заедно. Затова и аз работя. Защото за мен бракът е СЪЮЗ, а не съжителство. Какво ако ме глези със скъпи подаръци или се сеща да ме изненада с нещо романтично, когато случайно си е останал вкъщи?

# 28
  • Мнения: 6 039
моят мъж се грижи за всичко, включително и за мен, но толкова съм свикнала, че не се замислям дали съм глезена или обгрижвана

# 29
  • Мнения: 766

Даже понякога се дразня като ме глези  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт