Режим на бременната жена

  • 2 094
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 003
Като прочетох вашите мнения за алкохола, ми стана по-добре Simple Smile Сега не пия концентрати, но си позволявам по 1 чаша бяло или червено вино, не всеки ден, разбира се. Надявам се, че така може Wink

# 16
  • Мнения: 942
Да, да ,да....Simple Smile
Всички ми казвате мъдри неща,полезни...
А вие като разбрахте,че сте бременни /имим предвид тези които не са раждали/, не се ли шокирахте,или изведнъж почувствахте щастието.
Аз да ви кажа се притесних,е,усмихнах се на себе си...но и до ден днешен не мога да разбера какво се случва с мен,странно ми е.
Нервна съм,което не е добре..може би ме изнервя и факта,че съм с мъж,който не е любовта на живота ми,по-скоро е компромисен вариант:(
Е,мечтаех за едно в живота,а се случи друго.
Знам,че живот и здраве детенцето ще бъде най-светлият ми лъч.
Малко се отклоних от темата,но исках да ви споделя:)
Оф и при мен положението беше същото(с мъж който не е любовта на живота ми)и днес той се изнесе... знам че щастието съществува,разбрах го веднага щом видях Ники.Не се притеснявай и бъди по самоуверена.Там зад ъгла(след тези прекрани 9 месеца)те чака най-голямото щастие на света. Hug

# 17
  • Мнения: X
Здравей и от мен.
-Аз не пуша няколко месеца преди да забременея и съм твърдо против да се пуши.
-Изчаках да мине 3- ия месец и си позволявам бира, по често, случи ми се два пъти- винце, по няколко глътки общо взето съм пила на излизания.
-Секса е позволен стига да се чустваш добре и лекарят да не забрани.
-Първия преглед за установяване щом си в толкова ранен етап, ще ти направят вагинален ехограф- безболезнено е, не се притеснявай.
-Специално в Шейново, правят картон след 10-тата седмица и по график се взима кръв, урина и вагинален секрет май 3 пъти общо, ако всичко е наред. На всяка консултация мерят матката (ама това май е към 4-ия месец вече), теглото, гледат бебо на ехограф и ти питаш каквото те интересува.
Желая ти успешна и щастлива бременност!

# 18
  • София
  • Мнения: 177
Спрях цигарите алкохола и секса/и започнаха да ми никнат крилца Grinning/.,доста съм нервна,и ревлива.аз те съветвам да следваш някакъв режим на хранене за да се предпазиш от килограмите и запека и най-важното е да си намериш свестен лекар да ти следи браменността,защото аз лично не случих на такива.Дори се самообразовай чрез интернет има много информация за това как протича бременноста ,какви изследвания се правят,към кой специалисти и кога да се обърнеш. и т.н.Желая ти успех,късмет и много търпение.

# 19
  • FRANCE
  • Мнения: 2 220
Zdraveite,
Izviniavam se che se vmetvam v chujda tema.
Kakvo ste kajete za sporta, napr. aerobika. dali bi moglo da navredi, pri uslovi che az se chuvstvam ok, a i bremennosta e savsem ranna.

Blagodaria i priaten den

# 20
  • Мнения: 2 821
Аз съм против цигарите също...
относно алкохола...бира или вино по 1 чаша не всеки ден
секса ако не ти е забранен не го спирай...много помага за доброто настроение на бременната жена Mr. Green
ако си избереш лекар по здравна каса, изследванията и прегледите са безплатни..с изключение на 2лв такса лаборатория
Лека бременност  bouquet

Zdraveite,
Izviniavam se che se vmetvam v chujda tema.
Kakvo ste kajete za sporta, napr. aerobika. dali bi moglo da navredi, pri uslovi che az se chuvstvam ok, a i bremennosta e savsem ranna.

Blagodaria i priaten den

зависи как се чувстваш....имам приятелка, която до 7ми месец водеше ТаеБо....
според мен не е зле да се намали бързината на упражненията, но най-добре да каже лекар

# 21
  • Мнения: 11 003
Аеробиката е много подскачане и тръскане - по-добре не рискувай  Sad

# 22
  • Мнения: 277
Zdraveite,
Izviniavam se che se vmetvam v chujda tema.
Kakvo ste kajete za sporta, napr. aerobika. dali bi moglo da navredi, pri uslovi che az se chuvstvam ok, a i bremennosta e savsem ranna.

Blagodaria i priaten den

Спортувах от началото до края, но според периода се занимавах с различни неща. До пети-шести месец си карах все едно не съм бременна - тежки фитнес тренировки. Някои гинеколози препоръчавт да не се прави заради риск от спонтанен аборт, но моята док ме познава отдавна и знаеше, че живея така от години и съм физически здрава да понеса такова натоварване и реши, че по-скоро би било стрес за тялото да се спре нещо, с което е свикнало, отколкото да продължа да го натоваравам. В шести месец взе да ми пречи някак коремчето, уж не беше голямо, ама чувствах дискомфорт и започнах да се занимавам с йога и карах велоергометър/кростренажор. В седми имах малко проблеми, лежах в болница и лентяйствах, но в осми и девети пак се върнах към йогата, като я гарнирах с дълги разходки (направо не спирах, коронният ми номер беше излизане в 11.00 и прибиране в 19.00, а мъжо и свеки, които понякога взимах с мен се оплакваха, че ги разхождам като простинали коне и яко ми се сърдеха, че ги тормозя hahaha).
Аеробиката (в смисъл часовете по аеробика, които се предлагат в разните зали) ми се струва неподходяща за бременни - много тръскане, много нещо... Но аеробните занимания са ОК - каране на велоергометър, бързо ходене на пътека във фитнесзалата или в парка, плуване (това е супер за бременни, но басейните крият риск от разни зарази Naughty)...
Лека бременност и не се отказвай от движението!

# 23
  • Мнения: 742
Ето моите отговори:
1.Знам че не трябва да се пуши,но ако се продължава,по колко цигари най-много на ден? - Не пуши
2.Ако попадна в компания за празник или нещо друго,какъв алкохол и колко може да се пие. по една водка или чаша вино а биричката е много полезна Hug
3.Колко време след зачеването може да се праве секс?всеки ден и по всяко време стига да имаш желание
4.Аз съм в много ранен стадий бременна-може би 3та седмица,утре ми предстои обстоен преглед-но искам и вас да попитам.
Гогато отида при гинеколожката ппрегледът ще включва ли стандартният на магарето Sad Нали се правил вътрешен видеозон-ехография.? При вас така ли е било?
5.Правят ли се някакви изследвания-кръв,урина и т.н. Да след установяване на бременността6.Завеждат ли ти специален картон
7.Често ли ще започна да посещавам кабинета.Не-веднъж месечно
 EmbarassedВсе пак се тревожа ,за първи път ми е.
...и друго да споделя..много ми се спи и яде ;
Един съвет - спи и яж колкото ти се яде-без да се лишаваш от нищо!
Лека бременост!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 596
здравейте пак от мен:)
трогната съм от всички.
харесах си една книга и се чудя дали да я купя,казва се нещо от рода на "аз майката".На български автор,дали сте я чували.
вчера бях на първият си преглед при доктор.беше милаи добра.дано да бъде и в бъдеще така.избрах я чрез "чоп",защото имах 3 варианта.
видя ме на ехограф-а, 11 мм е бебето,още не е станало ембрион,каза ми да пия фолиева киселина.но имам малко гъбички и във вторник ще ми каже как да действам.
а сега и друго да ви питам.
как ви определиха термина?
на мен докторката ми изчисли с някаква таблица.че се смята от първия ден на последната менструация.и се падна 16 юни.2007.
каза да отида на преглед след 10 дни пак да види как расте и ще трябва да се направят изследванията.какви са те:васерман,спин и кръвна група ,така ли?защо трябва кръвната.
трябва ли да накарам бащата да си направи изследване на кръвната?
малко хаотично си задавам въпросите Wink
и на всички вас желая здраве,ще се радвам да си станем приятелки и даже да се срещнем ако искате Simple Smileи да си разказваме подробно:)
приятен уикенд от мен

# 25
  • Мнения: 417
не мисля че има още какво да се каже и аз съм на това мнение че цигари НЕ категорично алкохол може умерено и рядко и т.н. за всичко останало нормално е да ти се спи и хапва прави ги и двете щом ти се прави .Успешна и лека бременност
Алкохолът е много по-големи последствия от цигарите.

# 26
  • Мнения: 2 677
Бирата наистина е много полезна и много лекари дори препоръчват да се пие бира по време на бременността (умерено, разбира се  Laughing ). В нея се съдържат ценни вещества за организма на майката и е единственият "алкохол", който не съдържа в състава си спирт. Гадното беше, че докато бях бременна изпитвах ужасна непоносимост единствено към бирата  Sick (това е единствения алкохол, който употребявам и в нормални условия ми е любим).
А относно цигарите - ако до момента на забременяването си си била страстна пушачка, не е никак хубаво от раз да ги спреш. Крайностите не са полезни за организма. Не насърчавам пушенето по време на бременност, но говори с лекаря си и за вредата, която рязкото и тотално спиране ще ти донесе. Това си е един доста силен шок за организма, свикнал да приема определено количество никотин. Някои лекари позволяват до три цигари на ден.

# 27
  • Мнения: 2 897
Здравей!
1.Аз отказах цигарите щом разбрах,че съм бременна.От тогава до ден днешен не пуша.Ако толкова неудържимо ти се пуши,позволявай си до две цигари дневно и то не докрай изпушени-това е съвет на лекуващия гинеколог към моя приятелка.1-2 цигари се позволяват са избягване на шока от никотиновата абстиненция.Въпрос на личен избор и отговорност е все пак Peace
2.Алкохол не пиех по простата причина,че ми се гадеше от него.На празник или събиране си позволявах по половин чаша бяло вино.Бирата не е чак толкова полезна,все пак и тя е алкохол.
3.През цялото време може да се прави,стига да няма някакви усложнения,но за това следящият бременността ти гинеколог може да каже Peace
4.Само първият път бях на магарето,но това беше в края на първия месец,после вътрешен видеозон,след третия-четвъртия месец вече външен
5.Правят се в началото,после на 6 месеца и към края.Правят се изследвания за резус фактора,за да може на време ако се наложи да се проведе анти D профилактика.Води се картон.
6.Всеки месец ходех на контролен преглед,към края-всяка седмица
Нормално е да ти се спи,особено в първите три месеца,после ще усетиш невероятен изблик на енергия PeaceХапвай си,но не се тъпчи,това не е полезно най-вече за теб.Не е вярно,че се яде за двама NaughtyМисли в перспектива,за да не се ядосваш после за многото излишни килца Wink
Накрая,но не на последно място-лека бременност,само приятни емоции Peace

# 28
  • Мнения: 8 917
Всичко по темата е изчерпано, затова ти желая лека бременност Hug

Общи условия

Активация на акаунт