Преместване в Букурещ

  • 591
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте мами!Нашият татко е румънец и след дълго размишляване решихме да се преместим да живеем там.Искаме да си преместим и целия багаж, а си нямам идея как може да стане това.Дали ще ми вземат мито за домакинските неща и нещата на бебо.Според вас трябва ли да изчакаме 01 януари, когато ще влезем в ЕС или тогава ще стане по-сложно?Ако има някоя от вас, която се е сблъсквала с подобен проблем-всяко мнение ще ми е от голяма полза.А също така ако има други български мами, които живеят в Букурещ ще ми е много интересно да се запозная с тях.

# 1
  • Мнения: 780
Гледам никой нищо не е писал.. да не си помислиш, че не сме гостоприемни!!!  Hug
Аз доколкото знам няма мами в Румъния  newsm78 Не мога да помогна и със съвет или информация за митата по границити и изобщо какво, кога и колко се омитява. За преместването на много багаж се наема контейнер, но и за това трябва да се разровиш къде става и колко струва. Дали няма нещо по въпроса в "Полезна информация"? Аз бих се обадила директно на митниците в БГ да питам. Успех и да пишеш пак!   bouquet
Кога планувате да се местите? Ти била ли си в Букурещ преди?

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 097
Ако не се лъжа имаше една мама из тъдявашните земи, но то отдавна откакто е писала.  Thinking

# 3
  • Мнения: 1 215
Ей сега ти видях темата и веднага ще ти отговоря.
Аз не съм минавала през Румъния, но преди година се пренасях от Полша за България и Англия, т.е. половината неща ги донесох в Българиа, а другата половина отидоха в АНглия. Това, което мога да ти кажа е, че никой не ми е взимал мито за нищо. Често ме караха по границите да отварям джипа (който беше натоварен до пръсване, все пак местех къща), за да се уверят, че всичко е личен багаж, но никой никъде не е искал да плащам нищо. Те като ви погледнат и си личи дали носите за търговия или просто пренасяте личния си багаж. Знам от приятели, че на румънската граница правели проблеми, но само на чужденци. След като мъжът ти е румънец, не вярвам да имате проблеми.
Ако пък изчакаш след 1ви януари, изобщо никой нищо не може да ти каже, това също от личен опит. Минавала съм границите на Унгария, Чехия, Словакия и ПОлша преди да влязат в Европейския съюз и след като влязоха.
Не се притеснявай, смело товари колата и тръгвайте. Успех! Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт