От кога детето да спи само

  • 6 970
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 266
От каква възраст е най-добре детето да спи само в стая?Ами,ако се събуди през нощта?На отворени врати ли да спим-ние родителите и то?А през зимата какво да правим,ако трябва да се спи на отворени врати? 1crib

# 1
  • Мнения: 1 114
Вземете си бебефон. Peace
нашият от 1год и 2 мес. спи сам, но за съжаление ставаме често. Не спи спокойно. ooooh!

# 2
  • Мнения: 183
Защо бързате да се преместите?Ели вече е на три, а още спим в една стая.През нощта, ако се пробуди, само тихичко и изшътквам и тя отново заспива.А понякога само ме поглежда , да види, че съм там и отново се успокоява.Така не ми се налага да тичам до друга стая през нощта,а детето вече да се е разсънило .

# 3
  • Мнения: 245
Незнам ,но мисля че това е доста индивидуално за всяко дете.Ако сте опитвали за една вечер или повече , можете да прецените, а идеята с бебефона и камера е много удобна. Но мисля че все пак детето трябва да е поне на 1 годинка и половина

# 4
  • Мнения: 1 734
За сега в неговата си стая спи само следобед. Вечер все още е при нас. Понякога се събужда вечер и проплаква, а много често се отвива и аз ставам по няколко пъти на нощ да го завивам или успокоявам. Представям си, ако е сам в другата стая какво разхождане ще има, изобщо няма да се наспивам. От егоистична гледна точка, да има сън и за мен - ще изчакам да мине този период и тогава ще го отделя съвсем

# 5
  • Мнения: 7 474
Спим отделно от както стана на една година , а можеше и по-рано. Вратата и е затворена и зимата е топло. Така всички спят много по-спокойно и преместването минава без проблем като е по-малко детето. Вземи си бейбифон, ако се притесняваш.
П.П. На запад от самото раждане всички деца спят в отделни стаи. Peace

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 09:46 от Lео

# 6
  • Мнения: 7 821
Големия спи отделно от първия си ден в къщи, малкия спи при батко си от 3-тия си месец. Никога не съм имала проблем с това. Ползвахме бейбифон.

# 7
  • Мнения: 245
аз съм напълно съгласна че колкото по рано спи в самостоятелна стая, толкова по-добре и по лесно ще се справи детето

# 8
  • Мнения: 430
Ние преместихме Маги като беше на 9 месеца. Оставяме вратите на двете стаи притворени, но не плътно затворени, за да мога да я чуя. Спи спокойно и до сега /2г и половина близо/ не ми се е налагало да ставам повече от 10 пъти. Смятам, че и за нас, и за детето така е по-добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink

# 10
  • Мнения: X
Преместихме я точно на две годинки.
Исках по-рано, но не бяхме оправили покрива /на последния етаж сме/ и нямаше как.
При нас е особено, защото хола и спалнята са преходни и още две стаи преходни и кухня. Ако бяхме останали в спалнята трябваше да ставам, да минавам през хола и през коридора и чак тогава да отида до нейната стая, а тя си приказва на сън, понякога иска мляко и все пак нямаше да я чувам а и щях да ходя напред - назад по цяла нощ, за отоплението на хиляда стаи да не говорим.
За това взехме едната двойка преходни стаи и направихме спалня и детска, сега сме през една стена, екстра ми е, даже топлим двете стаи, като е отворена вратата.

# 11
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Всичко зависи от детето.
Нели от малка спи непробудно нощем и от 6 месечна си спи самичка в стаята.Това обаче без бейбифон не мога да си представя Naughty На 2 месеца се случва да се пробуди веднъж. Не е болка за умиране. Не оставям отворени врати. Още повече, че тя си ляга в 21.30, а ние доста по-късно.

# 12
  • Мнения: 8 505
Бих я отделила от съвсем малка,стига да имаше къде.

# 13
  • Мнения: 8 769
Когато имахме възможност да отделим децата в друга стая Кейти бе на 2г8м, а Филип-на 7м.

# 14
  • Мнения: 3 810
Индивидуално. Когато детето поиска.
Няма зорлян да го затваряте в отделна стая я!
Ние за сведение спим всички в две стаи с плъзгаща отворена врата помежду.
Дима в леглото на мама и тати- на топличко, а кака- на отделно легло, че няма място при нас...

# 15
  • Мнения: 5 680
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink
FlutterНапълно съм съгласна. Хайде ако се пробуди, бейбифонът върши работа, а ако се отвие през нощта как ще се разбере, ако не се види. Особено пък зимата. Недай боже и да се е напишкало. Party

# 16
  • Мнения: 281
Сина ни спи в отделна стая от както стана на 11 месеца. Спим на отворени врати (но понеже сме с парно това не е проблем за Т в стаите), чувам го дори когато леко се закашля. Само когато е болен ми се случва да спя в неговата стая.
Детето на моя позната е вече на 5 г, а все още не иска да спи отделно и колкото повече пораства, толкова повече се заинатява по този въпрос  ooooh!.  Колкото са по-малки децата, толкова по-лесно и без стресове става преместването. Е, аз съм противник на това от първия си ден вкъщи детето да спи отделно- може да повърне в съня си и да не го чуя. А на бебефони нямам вяра- не знаеш кога ще им паднат батериите Naughty
Моето мнение е, че около първата годинка на детето е идеалният момент то да се сдобие със самостоятелна стая. Peace

# 17
  • Мнения: 8 769
Детето на моя позната е вече на 5 г, а все още не иска да спи отделно и колкото повече пораства, толкова повече се заинатява по този въпрос  ooooh!.  Колкото са по-малки децата, толкова по-лесно и без стресове става преместването.
Напълно подкрепям. Познавам семейства, чиито деца до 6-7г, а и до 12г все спяха при тях.,...Айде моля ви се, дали да не го чакам докато се зажени и реши само да спи отделно? Thinking

# 18
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Дечко спи сам от 4 месечен и това никога не е било проблем.Той не става нощем и не пие вода.Вечер влизам поне 3 пъти преди да си легна,но той не се събужда.Ляга си в 20,15 и спи до 7,00 сутринта.В началото бяхме с бебефон,но тъй като нямаше нужда от него спряхме да го ползваме.
Мисля си,че всичко е индивидуално.

# 19
  • Мнения: 281
Детето на моя позната е вече на 5 г, а все още не иска да спи отделно и колкото повече пораства, толкова повече се заинатява по този въпрос  ooooh!.  Колкото са по-малки децата, толкова по-лесно и без стресове става преместването.
Напълно подкрепям. Познавам семейства, чиито деца до 6-7г, а и до 12г все спяха при тях.,...Айде моля ви се, дали да не го чакам докато се зажени и реши само да спи отделно? Thinking
Пък може и снахата да доведе да спи при вас  в стаята  Joy hahaha hahaha Joy

# 20
  • Мнения: X
И аз мисля, че към годинката е най-удачно, защото много малките бебета често повръщат, ако са завити могат да се задушат.

Зависи и как спи детето, защото ако се буди по сто пъти и майката трябва да става - айде няма нужда от излишни гимнастики Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз мисля, че към годинката е най-удачно, защото много малките бебета често повръщат, ако са завити могат да се задушат.

Не е съвсем така. Дариа никога не е повръщала, дори и като много малко бебе. За завиването - просто трябва да знаеш с какво и как да завиваш.  Peace

За протокола - от 1-вия ден у дома спи сама в стая. Преди имахме бебефон, сега я чувам ако се разплаче, което се случва много, много рядко. Спането сама в стая е едно от нещата, за които съм безкрайно благодарна че не послушах съветите на хората около мен. Още към 40-тия си ден бебето ми си спеше непробудно от 8 до 8, както и аз. Никога не съм била недоспала и кисела от ставане по нощите и даване на биберон, вода, чай и подобни...

# 22
  • Мнения: 7 837
Вече втори месец спи сам.
Изчаках достатъчно, за да видя че е готов. Не се буди вече нощем, или поне не го чувам. Адаптацията от това да е сам, беше няколко дни.

# 23
  • Мнения: 2 757
Ние от 3 месечни спим сами, но нямахме друг избор щото спеше шумно.
Не виждам защо едно бебе да не спи само от самото начало. С бебефон разбира се  newsm78

# 24
  • Мнения: 1 877
Наше съседче спи само още от раждането си,но не мисля ,че това е удачно-трябва да се изчака поне до около 3-6 месец...

# 25
  • Мнения: 3 835
Дъщеря ни спи сама, откакто се преместихме в ново жилище. Беше на около година и половина. Понесе го добре, нямаше проблеми. Сега е вече на почти пет години и понякога като легне при нас, лежи, лежи и казва: искам си в мойто легло. Харесва си го, свикнала е. Спим на отворени врати, но не заради нея, а заради мойто спокойствие, все пак е малко дете, всичко се случва. Смятам, че е добре след една определена възраст да се отдели детето в самостоятелна стая, където да спи, да игре, това да си е неговото царство, неговото място в дома. А там в другата стая е "царството" на мама и тати. Ами нали и те са хора.

# 26
  • Мнения: 1 370
Синът ми спи самостоятелно, откакто навърши 1 годинка. Много съм доволна и съжалявам, че не го преместих по-рано, както ме съветваха други майки. Но пуст страх

# 27
  • Мнения: 4 629
Синът ми спи сам в стая от около 3 месечен. Имаме бебефон, защопто аз спя дълбоко. Ако се събуди незнам какво прави, но явно пак си заспива  Wink Ако пък има нужда от нещо си намира начин да ни информира

# 28
  • Мнения: 295
Аз преместих сина ми в самостоятелна стая като беше на една годинка. Преместих го с все бебешко креватче. Прие го доста добре, щото все пак си е в неговото си легълце и не усети липса. А за това дали ще го чуваш - със сигурност. Все още не съм чула за майка, която в колкото и отдалечена стая е да не чуе детето си. Това си е инстинкт, който само майките имаме. Ние сме на леко притворени врати. Така че не се колебай - направо го мести.

По-трудното ще дойде, когато ще траябва да го изместиш на единично легло. Ще пада, ще се събужда, плаче, идва при вас. На и това ще мине. При нас почти е отминало.

# 29
  • Мнения: 2 214
Винаги съм била на мнение че е по добре детето да спи отделно от родителите.
1  В спалната на двама влюбени трябва да мирише на секс а не на бебе.
 2 По този начин когато е будно поне един родител спи.
3 Детето се научава да спи по спокойно.
Малкия от както се роди спи отделно и не съм го приспивала, слагам го на легло, давам шишето и готово.
Е има един недостатък, сега когато ходим на почивка трябва да взимаме апартамент защото не може да заспи когато има някой в стаята Mr. Green


# 30
  • Мнения: 3 042
Още не спят сами. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 250
Зависи и как спи детето, защото ако се буди по сто пъти и майката трябва да става - айде няма нужда от излишни гимнастики Tired

Поради тази причина все още не сме отделили малкия да спи в детската. Ако спре до пролетта да се буди нощем по сто пъти, тогава, но не на всяка цена  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 125
Големия спи от първия ден в къЩи в неговата стая (доста смело от моя страна Rolling Eyes).Само че първите 2 месеца zаспивахме често zаедно на дивана в хола.От преумора zаспивах държейки го на гърдите си zа да се  оригне след ноЩното хранене.На 2 месеца спря да се буди ноЩем и си спеШе по цяла ноЩ в стаята..А малкия все оЩе при нас,zаЩото се пробужда понякога и  ме притеснява да не буди баткото,който става рано zа градина.Но след месец, два Ще ги съберем.
 По принцип смятам че по _рано трябва да се отдели детето ,докато не раzбира много.Може би около 6 месечна въzраст.

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 00:05 от shnapy

# 33
  • Мнения: 1 428
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink
Подкрепям напълно изказването ти.Мисля,че за всички е по-добре и по-спокойно като спим всички заедно.Аз няма да мога да заспя от притеснение ако съм в друга стая.Пък и детето ми ще е неспокойно,че спи само.Има си детска стая ,но съм решила да я отделя,когато самата тя го пожелае,а не насила да я изолирам от нас.Това може да се изтълкува погрешно от детето и да му се придобият трайни страхове от самотата.
Племеника ми,който е на една годинка го оставят да спи в отделна стая и доста често ако заспят дълбоко,родителите му не го чуват как реве.Толкова жално ми става за него и все си мисля как ли се чувства горкото като види ,че е само и никой не идва при него.А аз го чувам,защото съм на долния етаж точно под неговата стая  и направо ми се къса сърцето.
Може да ме упреквате,но аз съм твърдо против отделянето на малко дете,а пък за бебе да не говорим.Ами ако се случи нещо през нощта и недай си боже на детето му стане нещо,ами после....Не че ако сме при него не може да се случи,но поне ще сме там и ще реагираме навреме.На моя позната детенцето й се задуши с възглавниците докато е спало,мир на праха му .Беше само на 6 месеца-едно малко ангелче.Майка му го бе оставила само за малко,за да просне прането си,а то какво стана Cry
Абе ,против съм и тва е!Каквото искайте говорете,но за мен е важно да съм до детето си и да му показвам колко го обичам дори и когато спи.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink
Подкрепям напълно изказването ти.Мисля,че за всички е по-добре и по-спокойно като спим всички заедно.Аз няма да мога да заспя от притеснение ако съм в друга стая.Пък и детето ми ще е неспокойно,че спи само.Има си детска стая ,но съм решила да я отделя,когато самата тя го пожелае,а не насила да я изолирам от нас.Това може да се изтълкува погрешно от детето и да му се придобият трайни страхове от самотата.
Племеника ми,който е на една годинка го оставят да спи в отделна стая и доста често ако заспят дълбоко,родителите му не го чуват как реве.Толкова жално ми става за него и все си мисля как ли се чувства горкото като види ,че е само и никой не идва при него.А аз го чувам,защото съм на долния етаж точно под неговата стая  и направо ми се къса сърцето.
Може да ме упреквате,но аз съм твърдо против отделянето на малко дете,а пък за бебе да не говорим.Ами ако се случи нещо през нощта и недай си боже на детето му стане нещо,ами после....Не че ако сме при него не може да се случи,но поне ще сме там и ще реагираме навреме.На моя позната детенцето й се задуши с възглавниците докато е спало,мир на праха му .Беше само на 6 месеца-едно малко ангелче.Майка му го бе оставила само за малко,за да просне прането си,а то какво стана Cry
Абе ,против съм и тва е!Каквото искайте говорете,но за мен е важно да съм до детето си и да му показвам колко го обичам дори и когато спи.

Ами всички изброени от теб недостатъци са такива, защото хората не са били достатъчно подготвени и съобразителни.

Бебефон и чуваш детето.

Възглавница в кревата на бебе не се оставя и прочие.

Като бях бременна и една позната ми разказваше как ставала по 100 пъти нощем да завива детето и се чудеше как ще оставя моето само без да го завивам. Ами купих й спален чувал. Малко мозък се иска.  Joy Само 20 лева и си спестих нейното недоспиване.
Просто някои хора си мислят, че като имат бебе и трябва да им е гадно.

Принципно всеки спи по-спокойно ако не смущават съня му. Та не ми се вижда вероятно 2 годишната ми дъщеря да е по-спокойна ако е в моята стая. Като ходим на почвки и трябва да спим в една стая определено се буди в пъти повече и не се наспива.

# 35
  • Мнения: 2 214
Цитат
Принципно всеки спи по-спокойно ако не смущават съня му. Та не ми се вижда вероятно 2 годишната ми дъщеря да е по-спокойна ако е в моята стая. Като ходим на почвки и трябва да спим в една стая определено се буди в пъти повече и не се наспива.
 
 

 Peace Peace Peace Всичките ти доводи бяха и моите също.

# 36
  • Мнения: 1 520
Според мен преди да навърши една годинка. Моето го отделих някъде в този период, защото усетих че спи спокойно докато не отидем по-късно и ние да легнем. Тогава се почваше едно въртене, сумтене, примрънкване за това и онова.
От тогава спи напълно самостоятелно, вярно че в началото се налагше многократно ставане, но си струваше. сега е доволен че има своя стая и е безстрашен в тъмното там.
Колкото по-големи стават и разбират повече, толкова повече се и запъват за собственото легло.
Детето но брата на мъжа ми е на 4.5 и всички спят в едно легло, иначе не става.  Rolling Eyes

А колкото до по-горни изказвания - не ме притеснява да го оставя сам в другата стая, защото спрямо него шестото ми чувство явно наистина се е развило. Случва ми се нощем да се събудя и след няколко минути примерно той да промрънка за нещо, т.е. усещам явно че ще има нужда от нещо. Това е учудващо и за мен, защото това чувство ми е блокиране за всякакви други неща, но спрямо детето работи. Посъщата логика се случва да преценявам дали някоя настинка ще я преборим сами, или ще се ходи на лекар. Просто вътрешна увереност.

Но пък когато си станал свидетел на подобни истории като тази за 6-месечното бебе - незнам може и да имат основание някой майки за всички притеснения.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 10:51 от SmaRt

# 37
  • Мнения: 2 818
Алина спи сама от 4 месечна. Вече не съм убедена, че това е било в полза обаче Thinking 
Второто ни дете смятам да го преместя при кака му щом започне  да спи спокойно по цяла нощ (дано да е като Алина Praynig )

# 38
  • София
  • Мнения: 2 839
Отделих Ивета в друга стая, когато стана на 2 г. Обаче и до ден днешен заспива при нас, на спалнята и после я пренасяме. Когато се буди нощем, нещо което за радост става рядко, я взимам при нас, за да заспи. Откакто е сама в стая е на периоди - понякога се буди и си говори сама в леглото и си се занимава, понякога веднага ни вика. Но като че с възрастта е по-трудно да се привикне в самостоятелност и това е нормално.

Много обичам да я гушкам и ми е приятно да заспива до мен, но не мисля, че трябва да жертвам напълно сексуалния и любовния си живот заради нея. С мъжа ми обичаме да си говорим в леглото след като я пренесем, а също така, слава Богу, правим секс редовно. Чудя се, как мамите, които държат децата да спят с тях, решават тия въпроси и не се ли страхуват, че ще настъпи отчуждение в интимната сфера? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт