С какво бельо водите децата си на ясла?

  • 1 216
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
В къщи Боби ходи с боди под анцуга и мислех така да го пусна на ясла, но от там ме предупредиха, че е по-добре да е с потник, защото те ги слагат често на гърне и не им е удобно да го откопчават и закопчават...
Притеснява ме, че ако е с потник, или блузка ще се разгащва и ще седи на земята с голо кръстче.
Вие как процедирате по този въпрос?

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 355
Неудобно е с боди, защото е възможно да се потопи крайчето в гърнето и трябва да го преобличат. И аз се притеснявах да не е все с гол кръст, но му вземи по-дълги потничета и проблема се решава.

# 2
  • Мнения: 7 831
С потници или тениски (зависи колко е студено). Не ме притеснява голия кръст, защото взимам по-голям размер бельо.

# 3
  • Мнения: 8 505
...му вземи по-дълги потничета и проблема се решава.

Това е Peace

# 4
  • Мнения: 2 950
Бельото винаги го звимам като за 2-3 годишни и потниците й стигат до средата на бедрата, а гащите отиват нагоре над кръста. Няма разгащване!  smile3521

# 5
  • София
  • Мнения: 529
Водя си го с боди. Досега не са се оплакали, защото просто като го разкопчаят веднъж повече не го закопчават. Но дори и разкопчано, все пак е доста по дълго от едно потниче и няма как да се извади и да му е голо кръстчето.

# 6
  • Мнения: 8 769
С потник и гащи.
Не се притеснявах, че кръстчето ще е голо, защото:
  • Купувам малко по-големи потници
  • В яслите е адски топло

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
С потник и слип/боксерки. Бодитата са неудобни за персонала наистина, а и той вече не е с памперс, така че по гащички му е добре Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
С боди, тя още е с памперс.

Но това с кръста никога не ме е безпокояло. Дариа е 'разгащена' откакто се е родила, а е едно от най-здравите деца, които познавам.

Даже много се дразня като отида да я взема от градина и да ми я дадат с вкарани в дрехите блузи, защото 'от кръста се настивало най-лесно' - за мен това са бабешки глупости.  Peace

# 9
  • Мнения: 14 133
...му вземи по-дълги потничета и проблема се решава.

Това е Peace

# 10
  • Мнения: 4 965
С потник и гащи.
Не се притеснявах, че кръстчето ще е голо, защото:
  • Купувам малко по-големи потници
  • В яслите е адски топло


Тъй, тъй  Laughing.

# 11
  • Мнения: 34
С боди. И винаги го прибирам със закопчано боди за разлика от предишната ясла,където винаги го прибирах разкопчан,а по някога дори бодито му беше над дрехите.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Чудесно, значи утре отивам да купувам разни потници и фанелки с късо ръкавче.
Благодаря ви за съветите и отговорите!

# 13
  • Мнения: 1 930
Ние сме с боди, но на дупето сме си с памперс  Wink

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С потник (или фланелка) и гащички.

Общи условия

Активация на акаунт