Недостатъчна лактация

  • 561
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 092
Здравейте мили мами!
Все отлагах да пусна тази тема , защото все имаше кой да ме успокой че всичко е наред , но аз не съм толкова сигурна Cry
От лентичката ще видите колко е голяма дъщеря ми - проблемът е че суче през 1.5-2 часа и то по 20-30 минути.Аз съм със заболяване на щитовидната жлеза недостатъчно производство на хормон и пия Л-Тироксин.Ендокриноложката ми каза че мога да кърмя и аз и вярвам.От прочетената до момента литература допускам че може и да съм от малкия процент жени , който вследствие на това заболяване имат понижена лактация.
Защо пускаш тема тогава - бихте попитали вие?
Ами защото искам да срещна подкрепа искам да знам случва ли се това и на други мами и как са се справили те .Обичам да кърмя детето си и докато мога ще го кърмя , проблемът е че понякога просто не издържам психически да виси като новородено постоянно на гърдата ми . Sad
Дали не измъчвам детето си ?Дали не трябва да приема факта че съм болна и то си стой гладно а аз водена от огромното си желание да му дам най-доброто го измъчвам. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 10:55 от Вили1

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Разбирам, че постоянното 'висене' може да те изнерви - всъщност всеки почти ще се изнерви от тази ситуация.
Но дали наистина няма достатъчно мляко? Как пишка и ака девойката? Как наддава и активна ли е, жизнена ли е?

# 2
  • Мнения: 3 092
Роди се 3500 изписаха я 3300.Първия месец беше 4300, после 5100 и на последното мерене септември 6100.На 23 този месец сме на консултация и ще видим как е.Порасна с 14 сантиметра .Жизнена е да , но е доста тревожно дете.Много емоционално.За малко си игрсе само , често плаче и при гушка се успокоява. Simple SmileНезнам дали това е темперамент или причината е в мен и в храненето Cry
Нощем също суче поне 3-4пъти.
Ака по два пъти за 24 часа.За пишкането - пишка да , но памперсите нали доста добре абсорбират влагата , та не зная всъщност по колко пъти го прави  Thinking- дали има заветните 6 мокри памперса.Нощният определено доста тежи , та за тогава знам че пишка добре  Crazy
 

# 3
  • на село
  • Мнения: 1 028
Много добре си наддава девойката. Определено ми се струва че не остава гладна Grinning 14 сантиметра за 4 месеца ми се струва супер! Може би ако е по- емоционална / както пишеш/ когато виси на цицата се успокоява Thinking.

# 4
  • Мнения: 422
И аз мисля, че търси повече майчината близост.Не знам в твоя случай как е, но колкото повече суче толкова повече кърма ще се образува.До сега много добре наддава.Има и друг момент, ако ти постоянно се притесняваш и си неспокойна, това се предава и на нея и затова може понякога да има такова поведение.Трябва да се гордееш със себе си, защото въпреки всичко даваш най-доброто на детенцето си!Незная пробвала ли си лактогенните чайчета, бирената мая, мюсли, овесени ядки, повечко течности, всички тези неща спомагат за увеличаване на кърмата.На вашата възраст и ние си върнахме нощните хранения и доста активно сучеше, та така до ден днешен.
Зъбоникненето ви предстои скоро, това също ще я изнервя и ще иска да суче доста често.Моя син е много кротък по принцип и много рядко плаче, но като започнаха резците да му избиват.....все едно беше друго бебе..постоянно се дразнеше и плачеше.Въоражи се с търпение, знам колко изнервящи ас понякога тези моменти, но това са периоди, които преминават..после идват пък други неща. Wink
Много късмет и успех ти пожелавам, и още безброй незабравими кърмачески мигове!  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Вили, и аз мисля, че по-скоро Илиянка търси близостта ти. Най-сигурно се чувства в теб, пристрастена е към маминото гуш, това е Simple Smile Мога само да предполагам колко изтощително е постоянното хранене и гушкане, но тя сега има нужда от това. Дано е само период, който с времето отмине! А иначе, щом наддава добре, значи се храни добре детето. Така мисля аз.

Бъди сигурна, че даваш най-доброто за детето си! Тя и Илиянка ти го показва - нали виждаш колко е доволна, когато е сгушена в теб!  Hug

# 6
  • Мнения: 4 242
Като те чета, положението при вас е повече от розово!  bouquet
Успокой тревожната майчина душа и се радвайте една на друга! Тези първи месеци нежност и всеотдайност никога не се връщат, остават само един скъп спомен (и ни липсват)! Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 3 499
Леле, мила, колко те разбирам, ако знаеш.Аз съм с микро-аденом на хипофизната жлеза.Това заболяване предизвиква  намаляване нивото на пролактина. Имаше период през третия месец бебето постоянно висеша на гърдите ми, пет минути не можех да я оставя, отивам до тоалетната тя реве и ме чака, аз рева в тоалетната.Два - три дена детето не пишкаше, не акаше, аз докато разбера, че кърмата ми е спряла, въпреки постоянното сучене на бебчо.Щом искаш да я кърмиш слагай я на гърдите, прави го с любов, бъди спокойна, не се ядосвай за нищо, зарежи всичко останало и бъди само с бебчо, контактувайте.Не го мисли много-много.Може да е период, който да отмине.Дори да спреш да кърмиш помни, че си дала най-доброто от себе си и че контакта и любовта между вас е най-важното нещо.Целуваме те, всичко ще се оправи.

# 8
  • Мнения: 359
Наддава чудесно не се притеснявай изчакай да видиш какво ще покаже теглененто на консултацията. За тормоз на детето не може и дума да става моята сладурана от 2 седмици започна да суче с такова удоволствие по 30-40 минути просто като изпапа млякото ме ползва за залъгалка толкова е щастлива като си суче че как да я откъснеш. Кърмя легнала на една страна така че не се изморявам и я оставям около 30 минути. Като се роди сучеше по 20 минути и през тези 3 месеца не е имала хранене под 15. Така че несмятам че нямаш мляко просто детето му е приятно да си до него действа му успокоително а млякото е бонус.

# 9
  • Мнения: 3 092
Много благодаря на всички ви за отговорите и положителните мисли.Ще опитам да съм спокойна или по-скоро ще си го повтарям като заклинание , защото не е лесно.Дано просто някоя сутрин се събудя с едно по-спокойно дете и да получа в бонус поне половин час за себе си! :DНезнам дали стават такива чудеса само си ги представям

# 10
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Вили,аз също съм на L-Tyroxin и в момента съм бременна/освен това имам двурога матка/.Също имам голямо желание да кърмя,но много се притеснявам как ще протече бременността ми.Ти имала ли си някакви проблеми?Също ако има други майки с подобни проблеми нека ми дадат съвет.

# 11
  • Мнения: 422
Вили1 , да се похвалиш скоро , че всичко е наред.Ако имаш нужда от помощ сигурна съм, много майки ще ти помогнат! Hug
Di13 , пусни отделна темичка в http://www.bg-mamma.com/index.php?board=23.0  или в http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0, за да могат да ти отговорят и други майки.Лека бременност ти желая и прекрасно здраво бебче!  bouquet
 
 

Общи условия

Активация на акаунт