бременност и котка в дома?!

  • 5 938
  • 29
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 588
Здравейте, момичета,бременна съм и съм много притеснена,защото гледам котка вкъщи.Страх ме е,че може да ме е заразила с токсиплазмоза или нещо друго Weary.Вие гледалили сте котка по време на бременността?Какво да правя?Да я махна ли?Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • София
  • Мнения: 790
В едно предаване гледах, че е добре да се изследва котката. Може пък тя да не е болна и да няма нужда да я махаш. Успех и лека бременност!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Не знам какво да ти кажа.Обсъди това с гинеколога си.А най-добре си пусни и изследвания за да си спокойна.Все пак бебето в момента е най-важно.Успех!

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отиди и при първа възможност си направи изследвания.......опасно е.......но ти може да имаш вече изградени антитела......

# 4
  • Мнения: 245
Здравейте, момичета,бременна съм и съм много притеснена,защото гледам котка вкъщи.Страх ме е,че може да ме е заразила с токсиплазмоза или нещо друго Weary.Вие гледалили сте котка по време на бременността?Какво да правя?Да я махна ли?Какво бихте ме посъветвали?

Здравей,
аз имам котка вкъщи, изкраха първата си бременност с нея, детето, докато беше малко не я пускахме в стаята му, а сега живот и здраве ще си изкарам и втората бременност с нея.
Така че споко - само трябва да се изследваш за токсоплазмоза, аз още не съм за втората, но ще го направя.

Поздрави и прекрасна бременност.
Ако си мама юни 2007 - заповядай в отчетната тема:)

# 5
  • Мнения: 2 897
Направи си изследвания,за да се успокоиш PeaceАко имаш възможност,дай я на някой близък да я гледа,аз лично не бих рискувала с котка вкъщи,дори и след като се роди бебчето,заради възможни алергии.

# 6
  • Мнения: 105
Здрасти
И аз бях с котка в къщи. Дадох я на нашита да я гледат, преди да се троди бебето. Домашните котки, рядко са носители на токсоплазмоза, но все пак е добре да пуснеш едно изследване. Токсоплазмозата е опасна само ако се заразиш по време на бременността, а не ако си я прекарала преди време и имаш изграден имунитет.
Лека бременност

# 7
  • Мнения: 1 446
По - голяма част от бременността си живах при майка ми , а тя има котка. Ако котката ти е напълно домашна и няма допир с др. животни навън притеснения не трябва да имаш. Единственото , което съм се пазела е да не чистя тоалетната на котката.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не бих я изхвърлила!  Naughty Гладам си я до ден днешен! В неизмитите зеленчуци и недобре термично обработените меса се крие много по - голям риск от зараза с токсоплазмоза. При условие, че котката не излиза и не е излизала никога, няма място за тревога. Изследвай се, сигурна съм че всичко е наред. Още повече, ако от много години живееш с котки, гаранция че си я "преболедувала" и имаш изграден имунитет.
Лека и щастлива бременност ти желая !
  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 104
Трябва да си пуснеш изследвания, за да си спокойна. Иначе ако от дълго време сте заедно с котката, не мисля че ще има проблем, но една консултация не би ти навредила.

# 10
  • Мнения: 11 003
Имаме котка от 13 години и досега не е заразила никого с нищо. Излиза навън само за WC  Laughing и не контактува с други хора и животни. Не мисля, че може да ми навреди с нещо.

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А колбаси ядеш ли?
От месо е също много вероятно да се заразиш с токсоплазмоза.
Котката не бива да излиза навън и не бива да яде мишки и храна, която не е добре обработена термично.
А ти може да се изследваш.
И по-спокойно, нервите вредят на бебето.

# 12
  • Мнения: 1 101
Най-добре си пусни едни изследвания, за да се успокоиш  Wink  Ако аз имах котка категорично нямаше да я задържа при себе си, бих я дала на някои близък да я гледа, макар и временно.

# 13
  • Мнения: 13 798
Никога не бих я изхвърлила!  Naughty Гладам си я до ден днешен! В неизмитите зеленчуци и недобре термично обработените меса се крие много по - голям риск от зараза с токсоплазмоза. При условие, че котката не излиза и не е излизала никога, няма място за тревога. Изследвай се, сигурна съм че всичко е наред. Още повече, ако от много години живееш с котки, гаранция че си я "преболедувала" и имаш изграден имунитет.
Лека и щастлива бременност ти желая !
  bouquet


Здравей,
аз имам котка вкъщи, изkaраха първата си бременност с нея, детето, докато беше малко не я пускахме в стаята му, а сега живот и здраве ще си изкарам и втората бременност с нея.
Така че споко - само трябва да се изследваш за токсоплазмоза, аз още не съм за втората, но ще го направя.


Това което е написано в двата постинга е АБОСЛЮТНО ВЯРНО !!!!
Ние имаме две котки които от 10 години живеят с нас.
Имаме дъщеря на 8 години и сега съм бременна отново в 6 месец, Резултати от токсоплазмозата са отрицателни. Отново подчертавам че напразно се набеждават котките че са причина за токсоплазмозата - неизмити зеленчуци и недопечено месо са също по опасни. Важното е животинките да са обезпаразитени и ваксинирани, да не излизат навън . В останалото пазете хигиена. При нас около 7 месеца котките не влизаха в детската стая Simple Smile
Поздрави и лека бременност.

# 14
Аз гледах куче, докато бях бременна и с първото и с второто си дете. Не е същото като котката, но не ми навреди с нищо. А излиза на разходка поне два пъти на ден.
Все пак, ако има на кого да я дадеш, по-добре го направи!

И детенцето си гледах в присъствието на кучето - никакви проблеми. Просто по-висока хигиена се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт