Дилема

  • 2 194
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Те са женени и имат дете. Ако Тя не беше забременяла, едва ли щяха да са заедно. Той казваше, че иска дете, тя му повярва, мислейки, че иска Нея и дете от Нея, но не след дълго разбра, че дете от която и да е и брак с нея би свършило работа. Защото човекът имал комплекс, че вече не е първа младост и всичките му приятели са семейни, а само той не е, въй че видиш ли, ще решат че нещо му куца...
Става каквото става и Той от много мил, променя държанието си. Вече е получил, каквото иска - още един "предмет" в инвентара. Защото жена му и детето са това. Пешо има кола, и Нашия си купува, Пешо има жена и дете и Нашия има. И продължава иначе да води съвсем същия си живот като преди, егоистично, сякаш няма отговорности към семейство и дете. Нали им дава пари, какво друго да искат??? Rolling Eyes Пък и не кръщка - направо е светец. Но иначе заинтересоваността и загрижеността клонят към нула и чувствата на жена му са си неин проблем, нали са си нейни в крайна сметка и по-добре ще е да не му ги споделя, защото на човека не му е до това. за предпочитане е след работа да бъде оставен на спокойствие с дистанционното в ръка и много да не Го занимават. А, че на жена Му главата й е гръмнала цял ден с детето и иска малко помощ е неин проблем, то и детето е нейна работа... Общо взето държанието Му е такова. Рядко да реши да направи нещо и е с едничката цел "На видя ли сега, не стоя с кръстени ръце! Ще млъкнеш ли най-после и да ме оставиш на мира?"... Като прибавим липсата на каквото и да е уважение към нея, публичното излагане, крещенето без повод и неблагодарността Му за всичките й усилия да е доволен...

Тя обаче имаше приятел, преди Него, който даваше всичко за Нея. Тя беше за него приоритет. Щастието за него беше да я прави щастлива. Не себе си - Нея. Тя го остави, защото беше дошъл някакъв скучен етап на връзката им. Но толкова бързо забременя, че нямаше време да разкара втория и да се върне при първия. Но пък искаше детето... А и в началото всичко изглеждаше обещаващо...

Сега обаче е пренебрегната, нещастна и се чувства по-самотна, отколкото когато наистина е била сама. Боли я още повече, че среща студенина от мъжа си не само към нея, а и към детето му. И тук дойде контрастът: Бившият вместо сърдит продължава да е луд по нея, а още по-луд по детето й. Играе си с него, интересува се ежедневно и й помага. Тя отказваше помощ и държеше дистанция, но след известно време видя, че по-добре и тя да помисли за себе си.
Понякога семейните отношения загрубяват, ама много. Стигало се е до моменти, когато Тя Го е заплашвала с полиция. Той пък, че ще я убие. Но пък в пристъп на ярост всеки може да каже всичко, нали? Въпросът е, че с бившия винаги е било спокойно и никога не е имало подобни състояния. Тя никога не се е чувствала потисната, самотна и вече съжалява за избора си. Ако зависеше от Нея и ставаше въпрос само за нея, тя щеше да е отново с бившия, но детето... Той с радост ще го приеме, но тя не иска да го отделя от родния му баща. Дори да е такъв, дълбоко в себе си го обича. Сигурно и нея. Но пък докога тя ще издържи на това? И трябва ли да издържа? И какъв шок ще е за детето да има двама бащи? Какво ще помисли за майка си? Какво да реши Тя?

# 1
  • Мнения: 824
Не разбирам защо се чуди какво да избере Rolling EyesДа остане известно време сама с детето и тогава да вземе решение ThinkingДа не стане'' от трън та на глог''

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
А бившия готов ли е за семейство? Имах разведена приятелка, която кроеше планове за мъж, обожаващ детето й. Когато нещата станаха сериозни, той се отдръпна. Та затова питам...

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Ти май си решила и според мен си взела правилното решение. Единственото, което те спира е идеята, че  ще отделиш детето от родния му баща. Мое мнение е, че за едно дете е много по-важно да расте в спокойна и изпълнена с обич атмосфера и да има спокоен и обръщащ му внимание втори баща, отколкото да е свидетел на скандали, да усеща неудовлетвореността на майка си и безразличието на рожденния си баща. Още повече, че детето е малко и не можем да говорим за силна връзка баща-дете. А и ти не би възпрепятствала рожденния баща да съхрани, поддържа и развие тази връзка, нали? Детето ти нито ще е първото, нито последното с двама бащи. От това как го възпитаваш, ще зависи какво ще си помисли за теб и решението ти. Но най-вероятно, че ще е благодарно, ако промениш животът ви към по-добро. Защо трябва да се търпи? За кого е добре това? И наистина докога ще издържиш, защото когато нещата стигнат до този етап, те могат да станат само по-лоши. Радвай се, че имаш човек до теб, който обичаш, обича теб и детето ти. Не изпускай и този шанс, ако си сигурна в чувствата ви.

# 4
Родния му баща...!?!? За онзи егоистичен боклук ли говориш? Мила, има две понятия за родител: биологичен и истински. Не мислиш ли, че за предпочитане е истинския, грижовен и мил човек? Не разбирам колебанието. Но разбирам болката... Дано не се случи и на враговете ни.

Пожелавам много късмет и щастие

# 5
  • Мнения: 2 019
Ти май си решила и според мен си взела правилното решение. Единственото, което те спира е идеята, че  ще отделиш детето от родния му баща. Мое мнение е, че за едно дете е много по-важно да расте в спокойна и изпълнена с обич атмосфера и да има спокоен и обръщащ му внимание втори баща, отколкото да е свидетел на скандали, да усеща неудовлетвореността на майка си и безразличието на рожденния си баща. Още повече, че детето е малко и не можем да говорим за силна връзка баща-дете. А и ти не би възпрепятствала рожденния баща да съхрани, поддържа и развие тази връзка, нали? Детето ти нито ще е първото, нито последното с двама бащи. От това как го възпитаваш, ще зависи какво ще си помисли за теб и решението ти. Но най-вероятно, че ще е благодарно, ако промениш животът ви към по-добро. Защо трябва да се търпи? За кого е добре това? И наистина докога ще издържиш, защото когато нещата стигнат до този етап, те могат да станат само по-лоши. Радвай се, че имаш човек до теб, който обичаш, обича теб и детето ти. Не изпускай и този шанс, ако си сигурна в чувствата ви.
подкрепям,незнам и аз колко бих издържала с такъв човек,дори и да не беше другия според мен вашата връзка не би издържала дълго

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Родния му баща...!?!? За онзи егоистичен боклук ли говориш? Мила, има две понятия за родител: биологичен и истински. Не мислиш ли, че за предпочитане е истинския, грижовен и мил човек? Не разбирам колебанието. Но разбирам болката... Дано не се случи и на враговете ни.

Пожелавам много късмет и щастие
Правилно! Peace

# 7
Готов е за семейство. Аз затова и избягах от него, защото искаше да живея с него и на прекалено насериозно отиваха намеренията му. По-млада съм и от него и си казах, защо вместо да си гледам живота, аз избирам плочки и латекс? Rolling Eyes А пък добре се насадих като избягах... Бившия поне е финансово независим и сериозен и отговорен, държи на думата си, мъж на място. А моя нито лев не може да спести, като каже нещо никога не го прави... Дори никога не ми е подарявал подарък за рождения ден, ако е от значение изобщо... Страх ме е. Не е лош човек, но е егоист. Не мога вътрешно да приема провала и наивността ми. Не искам да си мисля, че съм се предала твърде лесно. Че не го видях по-рано. И заради глупостта ми, детето ми няма да има истинско семейство.
В чувствата на бившия съм сигурна, но не съм сигурна в своите.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 067
Ти май си решила и според мен си взела правилното решение. Единственото, което те спира е идеята, че  ще отделиш детето от родния му баща. Мое мнение е, че за едно дете е много по-важно да расте в спокойна и изпълнена с обич атмосфера и да има спокоен и обръщащ му внимание втори баща, отколкото да е свидетел на скандали, да усеща неудовлетвореността на майка си и безразличието на рожденния си баща. Още повече, че детето е малко и не можем да говорим за силна връзка баща-дете. А и ти не би възпрепятствала рожденния баща да съхрани, поддържа и развие тази връзка, нали? Детето ти нито ще е първото, нито последното с двама бащи. От това как го възпитаваш, ще зависи какво ще си помисли за теб и решението ти. Но най-вероятно, че ще е благодарно, ако промениш животът ви към по-добро. Защо трябва да се търпи? За кого е добре това? И наистина докога ще издържиш, защото когато нещата стигнат до този етап, те могат да станат само по-лоши. Радвай се, че имаш човек до теб, който обичаш, обича теб и детето ти. Не изпускай и този шанс, ако си сигурна в чувствата ви.

Напълно подкрепям мнението на Лекси!
Желая ти щастие, каквото и решение да вземеш!

А как така не си сигурна в своите чувства? Милсиш си, че още обичаш съпруга си, а не бившия, така ли?

# 9
  • Мнения: 7 474
Не разбирам защо се чуди какво да избере Rolling EyesДа остане известно време сама с детето и тогава да вземе решение ThinkingДа не стане'' от трън та на глог''

И аз така мисля Thinking Щастие с втория няма да намериш явно, но поне изчакай да си сигурна в чувствата си към първия. Thinking А детето ще е щастливо само , ако и ти си спокойна и щастлива, другото е фалшиво  Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 2 381
Зарежи съпруга си и си изясни какви са чувствата към т.нар. бивш. Ако го обичаш, се съберете. След като обгръща с внимание и любов детето ти, а и теб, значи това е пътят към щастието ти/ви.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Една моя прителкла /била тя и на 65г./ ми повтаря непрекъснато: "Отиди там където те обичат, а не там където ти обичаш, за да си спокойна и уверена в себе си!". Това разбира се важи за случаи като твоя. Пред теб седи единствено дилемата не за това какво ще си помисли детето, а за това как ще живееш с човек който не обичаш. Даваш си ясна представа за ситуацията, признаваш, че ще ти е по-спокойно, но романтичните книжки и филми, който си чела и гледала през живота си не ти дават мира. Как ти, която си вярвала във вечната любов ще живееш с човек, който не обичаш, но обожава теб и детето ти.
Освободи се от оковите на зокостенялото мислене за щаслив живот с любовта на живота ти и потърси спокойствие в човек, който наистина те обича!
Успех
  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 243
В чувствата на бившия съм сигурна, но не съм сигурна в своите.

Какво значи това,че не си сигурна в своите??? Че вече не изпитваш нищо към бившия, или че още си влюбена в мъжа си?
Ако е първото - тогава не мисля ,че трябва да бързаш да се връщаш при него.Може би трябва да си дадете време,да се преоткриете наново,пък с времето е възможно отново да го заобичаш...
Ако обаче изпитваш макар и малки чувства към мъжа си,не знам какво да те посъветвам! Не мисля,че такъв мъж може да се промени,колкото и да го обича една жена. Не мсиля,че може да бъде и добър баща,защото един баща се раздава за детето си,прави всичко за него,за да е щастливо то,а не мисля,че във вашия случай е така. Тогава може би колкото и да е тежко поражението ти,трябва да го оставиш и всеки да върви по пътя си. Детето ти е най-важно сега! То надали иска баща скандалджия и майка,която не се усмихва и е вечно нещастна...
бъди силна и вземи своето решение...Един ден детето ти ще бъде благодарно затова!
 Hug

# 13
  • Мнения: 78
Вероятно съдбата ти е поставила изпитание точно за да оцениш бившия си приятел.Дългите връзки неизменно добиват рутина след време , а ето - вие имате шанс за преоценка и да създадете едно истинско семейство .Успех.Колкото до детето - сигурна съм , че то ще се чувства най-добре когато майка му е щастлива .И какво по-хубаво  от втори баща -такава глезотия ще падне.Бъди смела и послушай сърцето си. Wink

# 14
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Ти май си решила и според мен си взела правилното решение. Единственото, което те спира е идеята, че  ще отделиш детето от родния му баща. Мое мнение е, че за едно дете е много по-важно да расте в спокойна и изпълнена с обич атмосфера и да има спокоен и обръщащ му внимание втори баща, отколкото да е свидетел на скандали, да усеща неудовлетвореността на майка си и безразличието на рожденния си баща. Още повече, че детето е малко и не можем да говорим за силна връзка баща-дете. А и ти не би възпрепятствала рожденния баща да съхрани, поддържа и развие тази връзка, нали? Детето ти нито ще е първото, нито последното с двама бащи. От това как го възпитаваш, ще зависи какво ще си помисли за теб и решението ти. Но най-вероятно, че ще е благодарно, ако промениш животът ви към по-добро. Защо трябва да се търпи? За кого е добре това? И наистина докога ще издържиш, защото когато нещата стигнат до този етап, те могат да станат само по-лоши. Радвай се, че имаш човек до теб, който обичаш, обича теб и детето ти. Не изпускай и този шанс, ако си сигурна в чувствата ви.
Подкрепям! Толкова хубаво и точно го е написала Лекси, че почти нямам какво да добавя. Едно дете заслужава винаги най-доброто! И ще е по-добре с добрия, а не с биологичния баща! Ти също нямаш нужда да се съсипваш! И трето: ако се държи така с тебе, е най-малкото притестнително как би се държал с детето в един момент.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отдели се и от 2-мата за 10-ина дни...
Помисли трезво и разсъди правилно за теб.
Късмет  Peace

# 16
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Вероятно съдбата ти е поставила изпитание точно за да оцениш бившия си приятел.Дългите връзки неизменно добиват рутина след време , а ето - вие имате шанс за преоценка и да създадете едно истинско семейство .Успех.Колкото до детето - сигурна съм , че то ще се чувства най-добре когато майка му е щастлива .И какво по-хубаво  от втори баща -такава глезотия ще падне.Бъди смела и послушай сърцето си. Wink
За едно дете няма нищо по хубаво от това мама да е касивичка, усмихната и в настроение!

# 17
  • Мнения: 728
Убягваше ми думата, която би определила поведението на подобен тип мъже, но ти си я намерила и тя е много точна:

Не е лош човек, но е егоист. 

Желая ти много щастие   bouquet

# 18
  • Мнения: 410
Щом прочетох дилемата,аз си отговорих веднага на нея: "Тичай обратно при бившия!!! Crossing Arms" Може би някой няма да е съгласен с мен,но какво преживява тази жена?!Само тя си знае!И какво като ще е отделено от баща си?Какъв дом и какво възпитание ще получи това дете в такава среда?!Нещастието на родителите рефлектира и върху децата!
И по важното което се обсъжда в случея,та нима тя не е жена,нима няма право на ласки и обич,нима няма право на вминание и любов?!!!
Я да стяга куфарите и да остави егоиста да си живее в егуистичния свят,продължавайки да трупа това,което приятелите му имат,а тои не.И какъв е човек,щом гледа какво имат другите в материален план?
Олеееее спирам да пиша,че много подпуших #Cussing out Ужасно много мразя такива хора #2gunfire
А на НЕЯ и желая много късмет и да намери това от което се нуждае,а не това което е задължително... Peace

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
отдели се и от 2-мата за 10-ина дни...
Помисли трезво и разсъди правилно за теб.
Късмет  Peace
Помисли трезво! е ключа в тази ситуация! Но не прави компромис със себе си, още повече с детето си! Късмет!

# 20
  • София
  • Мнения: 35 937
Добре обмисли нещата, каквото и решение да вземеш - ще е правилното. Хората са различни - различни са и решенията, които вземат.
Желая ти много щастие

# 21
А как така не си сигурна в своите чувства? Милсиш си, че още обичаш съпруга си, а не бившия, така ли?

Не, не обичам съпруга си, как да обичам някой който само ме мачка - той ме отвращава, изпитвам ненавист. Казах го, защото той ме накара да се усъмня във всички мъже. Да си мисля, че след брака всички стават такива. Егоисти. Откъде да знам че и бившия няма да стане такъв? В това не съм сигурна - дали имам доверие изобщо на който и да било вече. Макар, че бившия никога не ми е давал повод да си мисля такова нещо - напротив той ням нищо егоистично в себе си. Дори когато го напуснах каза "щом си щастлива там, аз нямам право да те спирам". А вътрешно умираше. И последваха куп неща заради мен, няма значение...
Приятелките ми казват, че всички мъже са егоисти, едва ли не моя е наред, но техните като са уморени не крещят нощем на децата защо по дяволите са се събудили от зъби...
Понякога помага в домакинството. Но не с цел да ме отмени, а защото обича да му е чисто,а иначе може и да не го свърша. Той е егоист-чистофайник.
Понякога се държи добре - но личи че е престорено, насила, за да получи нещо.
Непостоянен е - понякога добър, друг път увасен. Никога не знам какво да очаквам, това не ми дава мира. Може би не мога да с реша да го напусна, защото може да го обичам още и да се надявам, че всичко ще се оправи, дори вътрешно да знам, че е невъзможно.
Всичко изглевдаше добре в началото, когато се запонахме, чак не мога да повярвам, че това сега е същият човек. Нямаме и 1 година брак, а не можем да се гледаме. В началото всичко изглеждаше като по филмите. А какво стана после? Защо всичко се промени?

# 22
  • Мнения: 3 089
е, една история винаги си има и другата страна. той пък може да каже - аз се трепя за двамата, обичам детето си до безумие, бачкам като луд, осигурявам стабилен дом, добри доходи, кола. уважавам я, водя я на кръчми/почивки или там където и каквото. а тя не спира да мрънка. не била щастлива. искала цветя и бонбони. липсвала й романтиката. и полиция вика даже. е аз какво повече мога да направя - на колко части да се разкъсам, за да е доволна?

това например.
как можете да давате акъл без да имате ТОЧНА представа за ситуацията. видели сте едната позиция. дори психолозите и аналитиците на дават решения на проблемите на своите клиенти, а тук се сипят рецепти, определения и готови схеми за решаване на проблеми от всякакъв характер.

# 23
  • Мнения: 1 925
Г.К., според мен е добре да се отделиш за известно време и от двамата, не прекалено дълго, за да не останеш и без "точния" човек. Не разсъждавай от гледна точка на това - детето да е с родния баща - това че някой се води на някой по документи роден баща/майка не значи нищо, поне за мен. Много други неща са нужни, за да си родител и детето ти да те чувства като такъв. От такова разсъждение, да остане детето при родния родител, съм страдала много години, решение взето от баща ми, да не ме разделя от майка ми. Но това за мен не е правилно решение. Защото, когато двамата родители не се разбират се отразява на детето задължително. Може би ще е по-добре детето ти да е разделено от родния баща, но да живее в семейство с любов, уважение, загриженост един за друг и все пак да остане с добри чувства към родния си баща.  Peace
Пожелавам ти успех и сили да вземеш правилното решение за семейството си !

# 24
  • Мнения: 3 835
Послушай сърцето си, то ще ти подскаже вярното решение. Ако ти си спокойна и щастлива и детето ти ще расте такова. А сега както ги описваш нещата май не расте в много благоприятна среда. А този бившия ти, както го описваш още малко и ще му поникнат крила, найстина ли е толкова съвършен? Помисли добре, но определено смятам, че трябва да промениш нещо в живота си, така няма да издържиш дълго, а й детето страда от напрегнатите ви взаймоотношения. А иначе и аз подкрепям мнението, че за детето е по-важно да расте в спокойна атмосфера, отколкото да е на всяка цена с биологичните си родители.

# 25
  • Мнения: 5 468
Мъж, който не ми обръща внимание и ме пренебрегва, ще ми види гърба, още докато се е усетил, какво става.
Не знам, защо е нужно цялото философстване, мислене и т.н. Той не те бръсне за нищо, ти ще му седиш там и що? Безценният кадър? Ще си губиш времето и живота с този тулуп, дето не те обича, не те уважава... Тръгвай си. Ще бъдеш щастлива.

# 26
  • Мнения: 8 917
Не разбирам защо се чуди какво да избере Rolling EyesДа остане известно време сама с детето и тогава да вземе решение ThinkingДа не стане'' от трън та на глог''

И аз така мисля Thinking Щастие с втория няма да намериш явно, но поне изчакай да си сигурна в чувствата си към първия. Thinking А детето ще е щастливо само , ако и ти си спокойна и щастлива, другото е фалшиво  Tired

Напълно подкрепям и ти пожелавам успех, каквото и да избереш Hug

# 27
  • Мнения: 3 214
отдели се и от 2-мата за 10-ина дни...
Помисли трезво и разсъди правилно за теб.
Късмет  Peace

 Peace

# 28
  • Мнения: 6 164
За децата няма по-голям ужас да гледат скандали и да живеят в негативно заредена атмосфера у дома. Направо може да им се изкриви представата за "семейство" и "дом".

# 29
  • София
  • Мнения: 938
Къде е казано, че като напуснеш съпруга си, задължително трябва да се омъжиш за някой друг? Разбирам защо се притесняваш, че и бившия може след брак да се окаже същият. Еми, просто не се жени за него....

Аз имах кошмарен брак и още по-кошмарен развод. Бях се заклела, че мъж с пръчка няма да пипна. Ужасно ме беше страх от връзки, но с времето, търпението и любовта на сегашния ми приятел и баща на детето ми, ми поразмина. Но не до там, че да се омъжа за него. Просто си живеем заедно. Все още не мога да преодолея страха от "брак", въпреки, че осъзнавам, че е ирационален и става въпрос за различен човек.

Моят съвет е - махай се от този кошмарен брак. Опитай се да си живееш известно време сама с детето, но не изолирай бившия. Просто остави нещата да се развият от самосебе си. Позволи му да ти помогне да си върнеш вярата, а останалото - ще се нареди само. Едно е сигурно - не си заслужава да продължаваш да подлагаш себе си и детето си на тормоз и обречен брак. Осъзнавайки, че бракът ти е безсмислен и прекратявайки го, не означава, че трябва да се вкараш в ново приключение. Просто се отърви от проблема.

Общи условия

Активация на акаунт